Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

.mac czy warto??? jak kupic ze strony apple.com ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ekonom

ekonom
  • 76 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 01 lutego 2006 - 13:37

witam! Ostatnimi czasy chodzi mi po glowie mysl o zakupie .mac'a Chcialbym sie Was zapytac o wrazenia z korzystania z tego dobrodziejstwa... Czy poczte mozna zawsze odebrac czy sa czasami problemy z serwerami i cos nie dziala? Jak szybko i na ile niezawodnie dziala .mac'owe konto? Czy iDisk i inne wynalazki sa rzeczywiscie przydatne i ulatwiaja zycie ? Raczej jestem zdecydowany na zakup .mac'a ale wiem ze kupujac go w sklepie (wersja pudelkowa) i tak znajde w nim tylko Activation Key i w zasadzie nic wiecej. Aplikacje typu iDisk, iBackup i inne i tak beda lezaly i spokojnie czekaly na mnie na iDisk'u Czy ktos z Was kupowal .mac'a za pomoca karty kredytowej (jakiej??) ze strony apple.com ?? Prosze ewentualnie o jakies rady czy wskazowki. dzieki i ipozdrawiam!!!

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 lutego 2006 - 13:45

Polecam lekturę forum i skorzystanie z szukaj
http://www.myapple.p...ight=idysk visa
http://www.myapple.p...ight=idysk visa

Witam,
Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem iBooka kupionego w SADzie w sklepie w Galerii Mokotów w Warszawie. Od początku przymierzałem się do pakietu .Mac. Zaraz w pierwszych dniach grudnia zamierzałem go kupić w którymś z iSpotów - oficjalnych SADowych punktów. [...]Dodatkowo byłem zapewniany, że inaczej niż poprzez zakupienie u nich pudełka z kodem nie mam możliwości zakupienia .Mac'a.

Nawet jeszcze wczoraj w Blue City sprzedawca zapewniał mnie, że nie zapłace za .Mac'a polską kartą kredytową w internecie.
Dziś rano mimo wszystko spróbowałem zakupić zwiększenie konta i udało mi się to bez problemu na stronie www.apple.com.


Jestem zadziwiony niekompetencją sprzedawców we wszystkich 3 iSpotach w Warszawie, którzy jak jeden mąż zapewniali, że kartą Visa z polskiego banku nie można dokonywać zakupu .Mac.

Zatem informacja dla wszystkich: jest to możliwe i jest to nawet ciut taniej niż w Polsce.


pozwoliłem sobie podkreślić odpowiedz na jedno z twoich pytań.. wydaje mi sie najistotniejsze. Reszte znajdziesz zagłębiając się w lekturę tych wątków.

Po za tym jeśli nie jesteś pewny zakupu to przecież masz 60dni na test pakietu .mac :?

#3 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 01 lutego 2006 - 14:07

Ja swojego czasu tez bylem zainteresowany dotmaciem ale doszedlem do wniosku ze to sporo pieniedzy. W zamian za to wykupilem miejsce na serwerze i swoja domene. Nie zaluje ....

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2006 - 14:11

6, za mój .Mac płacę kartą co roku. Jednak dostęp do konta jest ograniczony geograficznie :cry: :? :shock: Otóż w studiu w wawce, po neostradzie 1024, mam dostęp zawsze i wymiana danych odbywa się sprawnie.Natomiast pod miastem, w domu, też po neostradzie 1024 , nie mam dostępu od roku. :x :x Konkretnie - strona z moim kontem ZACZYNA się ładować ale po paru minutach mam TimeOut Error. Ciekawostką jest to, iż ten problem dotyczy WIELU stron z USA, ale NIE WSZYSTKICH. Interwencje telefoniczne kończą się stwierdzeniem, że ta sytuacja jest nieprawdopodobna i dlatego niemożliwa, a więc nie istnieje problem. Dodam, że z domu po GPRS z komórki mogę zarządzać .Mac'iem. W domu mam zalecany przez tepsę router Linksysa z WiFi, a w studiu; modem Siemens -> ethernet -> router D-Link -> Airport Base Station X2

#5 ekonom

ekonom
  • 76 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 01 lutego 2006 - 15:04

wlasnie chcialem kupic konto .mac poprzez strone apple.com wszystko szlo pieknie a platnosci chcialem dokonac karta z banku Inteligo - Visa electron. Nie bylo problemow az do ostatniego kroku. Okazalo sie ze musialbym zaplacic za konto 99Euro!!! tak tak, nie dolarow! Przy zakupie poprzez internet naliczaja do tego 21% podatku jakiegos. nie wiem ale jakos mnie ta cena przerazila....wole kupic wersje pudelkowa w BlueCity jak bedzie juz dostepna za okolo 320pln. czyli reasumujac wygladalo na to ze moglem swoja karta platnicza (nie kredytowa) Visa Electron z banku Inteligo dokonac platnosci za konto .Mac Natomiast cena laczna za wszystko (razem z podatkiem) wynosilaby 99 Euro! Byc moze dlatego ze zaznaczylem ze mieszkam w Polsce i naliczany jest jakis podatek a cena jest liczona w Euro a nie w dolarach...Nie mam pojecia. Moze jakbym zaznaczyl ze mieszkam w US to by bylo wszystko ok? Co o tym myslicie?

#6 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 01 lutego 2006 - 16:20

no to sprobuj po prostu :D

#7 zoli

zoli
  • 27 postów
  • Skądliverpool

Napisano 01 lutego 2006 - 18:10

wszystko zalezy co jest komus potrzebne, osobiscie dla mnie bardzo poreczne jest wysylanie bezposrednio z iphoto zdjec do albumu lub iweb'a i publikowanie ich dla znajomych w pare sekund w sieci, poza tym back up na idisk'u, nieoceniona synchronizacja miedzy laptopem i kompem w domu i oczywiscie adres w domenie .mac - wiecej chyba nie trzeba wymieniac..po 55 dniach triala zdecydowalem sie kupic.. pozdrawiam

#8 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 01 lutego 2006 - 18:31

Mnie własnie to wysyłanie albumów z iPhoto kusi, ale nie wiem czy aż tak bardzo tego potrzebuję, żeby bulić 100$, na razie jestem w fazie zastanawiania się.

#9 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 01 lutego 2006 - 19:27

Zaplac mi 200 zlotych i moge za Ciebie te zdjecia wysylac gdzie chcesz ;-) To sie chyba bardziej oplaca :D

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 lutego 2006 - 19:31

Ja to moze zastanawialbym sie czy to jest oplacalne. Ale moja Malzowina przebiera nogami gdy widzi mozliwosc zakupu rodzinnego konta .mac. A ona uwielbia z iPhoto wysylac zdjecia na strone i podawac znajomym link... Teraz, w obliczu nowej aplikacji iWeb w pakiecie iLife'06 konto .mac staje sie troche bardziej kuszace... Plus synchronizacja z maczkiem... Coz, warto rozwazyc.

#11 sacroix

sacroix
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2006 - 20:00

na stronie apple.com.pl za 330 zl :mrgreen:

#12 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 01 lutego 2006 - 20:36

Dodam swoje 0.03 PLN...

Jeśli nie znasz się na serwerach itp, nie chcesz się bawić z ustawieniami, chcesz mieć kilka przydatnych funkcji "Apple .Mac only" to wybieraj hosting od Apple - nie jest najtańszy, ale jest dobry i oferuje kilka ciekawych funkcji.


Jeśli znasz się na serwerach troszkę i lubisz się czasem pobawić nauczyć czegoś nowego poszukaj tanśzego hostingu, moje propozycje to:

Najtańsza oferta jaką znam - firmy Dreamhost, która
być może zainteresuje niektórych z Was.

1 darmowa rejestracja domeny
hosting nieograniczonej liczby domen
brak ograniczeń liczby domen niższego stopnia
Pojemność konta 20GB
limit transferu 1TB (1024GB) miesięcznie
600 kont pocztowych
75 kont shell/ftp

A to wszystko za $9.20 za pierwszy rok. Potem płacimy już według
standardoowych stawek, ale te są i tak niższe od naszych usługodawców.
Cennik jest tu:

http://www.dreamhost...comparison.html

Ok, jeżeli chcecie skorzystać, podaję przepis:

Wejść na

http://www.dreamhost.com

kliknąć Managed Web Hosting, potem Crazy Domain Insane, potem Ready to
Sign up?, potem 12 months for $119.40, potem zakładamy konto i
wpisujemy kod promocji 777 (nie zapomnijcie kliknąć przycisku update).

Opłata kartą kredytową / internetową.


inna oferta to:

http://dmkproject.pl/ - korzystam i jestem zadowolony

...jest tego więcej (np. nazwa.pl), ale te dwie są ciekawe i godne polecenia. :D

#13 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 01 lutego 2006 - 20:42

Ja ze swojej strony polecam www.alte.pl
Tez korzystam i jetem happy ;-)

#14 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 29 grudnia 2006 - 10:30

6,

dostęp do konta jest ograniczony geograficznie :cry: :? :shock:

Otóż w studiu w wawce, po neostradzie 1024, mam dostęp zawsze i wymiana danych odbywa się sprawnie.Natomiast pod miastem, w domu, też po neostradzie 1024 , nie mam dostępu od roku. :x :x Konkretnie - strona z moim kontem ZACZYNA się ładować ale po paru minutach mam TimeOut Error.

Ciekawostką jest to, iż ten problem dotyczy WIELU stron z USA, ale NIE WSZYSTKICH.

Interwencje telefoniczne kończą się stwierdzeniem, że ta sytuacja jest nieprawdopodobna i dlatego niemożliwa, a więc nie istnieje problem. Dodam, że z domu po GPRS z komórki mogę zarządzać .Mac'iem.

W domu mam zalecany przez tepsę router Linksysa z WiFi, a w studiu; modem Siemens -> ethernet -> router D-Link -> Airport Base Station X2


update firmware'u linksysa powinien pomóc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych