Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro na ciągłym zasilaniu…Czy to bezpieczne ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kofstonr

Kofstonr
  • 131 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 17:57

Witam !

 

Posiadam Mac'a 2010 mid.Często pracuję w domu,co wymusza na mnie ciągłe podłączenie zasilacza.Chciałbym zapytać czy zasilacz może być cały czas podpięty do Maca ( i go ładować) podczas pracy? Czy lepiej jakby pracował on sobie na baterii kiedy jest naładowana? 

 

 



#2 zdzich

zdzich
  • 178 postów
  • Skądjuż nie Poznań

Napisano 08 lipca 2015 - 18:12

ile osób tyle wersji, ja swoje laptopy trzymam na zasilaczu i nic złego się nie dzieję

Jeżeli naprawdę martwisz się o baterie możesz się zainteresować takim softem FruitJuice



#3 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 08 lipca 2015 - 18:27

W iPhonach i iPadach jak się naładuje to nie ma prądu dostarczanego do baterii, jak to wygląda w macu nie wiem. Natomiast w zwykłych laptopach lepiej odłączać po naładowaniu.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lipca 2015 - 18:36

Temat wielokrotnie omawiany, ale powtórzę. Bateria dla swojego zdrowia powinna być używana - nie oznacza to, że po naładowaniu należy odpiąć zasilacz. Pamiętaj, że powinieneś co pewien czas popracować na baterii. To wszystko.


  • dj.cicho lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 08 lipca 2015 - 18:37

Bateria Litowo jonowa lub polimerowa ma układ ładowania który mierzy wiele wartości, prąd 'wtłoczony' w ogniwo, pobrany z niego, temperaturę, ilość cykli itd.

Jak urządzenie jest podpięte do prądu to układ "może" ładować baterię, gdy stwierdzi że to konieczne (w macbooku świeci się dioda na pomarańczowo), w innym układzie jej nie ładuje (dioda na zielono). Podłączenie "na stałe" niczym nie szkodzi, bo bateria sama wie kiedy ładować i ile swoje ogniwo.

W przypadku podpięcia na stałe laptop pracuje z zasilacza, a bateria nie zużywa cykli.

Laptop tak użytkowany dobrze czasami przepuścić na baterii - ale bez paniki, raz na 2 miesiące to wystarczające "czasami" do 20-30%

Z porad dodatkowych to nie rozładowywać ogniw lijon i polyjon do dna i niżej bez wyraźnej konieczności bo wtedy tracą najwięcej ze swojej pojemności nominalnej.

Szczególnie niebezpieczne jest głębokie rozładowanie i pozostawienie w tym stanie ogniwa na dłuższy czas.


  • dj.cicho i macsupport lubią to

pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#6 Kofstonr

Kofstonr
  • 131 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 21:35

Dzięki wszystkim za odpowiedź :).Mam jeszcze takie pytanie nie wiem czy to wina baterii czy samego Maca,ale nigdy nie ładuje mi się ona do 100%.Zawsze zatrzymuje się na 99% a dioda od wtyczki nadal świeci na pomarańczowo o.O



#7 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 09 lipca 2015 - 12:01

Układ zapala pomarańczową diodę gdy tłoczy prąd do ogniw, a one go przyjmują. Podejrzewam że ogniwo stale ciągnie prąd i ładowanie się przez to nie kończy (nie osiaga granicznego napięcia). Ogólnie walnięte ogniwo. Rok 2010 - w sumie 5lat to już na nie pora pewnie ilość cykli >600?


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#8 Kofstonr

Kofstonr
  • 131 postów

Napisano 14 lipca 2015 - 18:59

Ilość cykli 550 ;) Narazie brak funduszy na nową baterię, ale kiedyś trzeba ja wymienić... Dzięki wielkie za pomoc Chłopaki ;-)

#9 farek

farek
  • 18 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 13:35

MacBook Pro (Retina, 15-inch, Early 2013)  przyszło mi wymienić baterię, bo przestała pewnego poranka w ogóle działać - MacBook w ogóle jej nie widział. Wieczorem zawsze podpinałem do prądu i ładował się w nocy razem z telefonem podpiętym do usb. Zdarzało się że cały dzień gdzieś jeździłem i leżał podpięty nic nie robił. Czasami nawet 2 dni. Filmy też często oglądałem, a przy tym bateria szybko rozładowywała się i grzał się bardzo. Być może w taki sposób doszło do awarii, teraz staram się częściej używać baterii nie zostawiać go podpiętego na długi czas jak już jest naładowany. Apple Store zapłaciłem za wymianę 250€ (pierwotnie wycenili naprawę na 500€). Trudno powiedzieć co było tak naprawdę przyczyną, oni sami nie byli w stanie tego wyjaśnić. 


Użytkownik farek edytował ten post 18 lipca 2015 - 13:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych