Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone 5s dziwny problem 1sec logo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lipca 2015 - 10:50

Witam,

 

Wczoraj podczas korzystania z iphona 5s (ios 8.4) Poprostu na 1 sec pojawil sie bluescreen i iphone zgasl. Nie moge go wlaczyc tzn pojawia sie logo apple 1 sec w ciemnosci widac ze ekran jest podswietlony ale nic sie nie dzieje. Probowalem odtowrzyc urzadzenie. Wszystko przebieglo pomyslnie ale na koncu efekt ten sam, Probowalem rowniesz przez DFU tez ladnie odtworzednie powiodlo sie ale problem nadal ten sam. Myslalem ze bateria mi padla bo nawet po podlaczeniu ladowarki nie pokazuje mi ladowania. Ale wydaje mi sie ze to nie to poniewaz nie pojawialo by sie logo apple a ekran musialby byc czarny a w ciemnosci widac ze swieci. Moze ktos poradzi jak mam postawic tel na nogi. Z gory dzieki



#2 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 07 lipca 2015 - 11:27

Nie upadł nie był zalany? Wcześniej nie było problemów? iTunes ci go wykrywa?


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#3 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 11:42

Witam,

 

Wczoraj podczas korzystania z iphona 5s (ios 8.4) Poprostu na 1 sec pojawil sie bluescreen i iphone zgasl. Nie moge go wlaczyc tzn pojawia sie logo apple 1 sec w ciemnosci widac ze ekran jest podswietlony ale nic sie nie dzieje. Probowalem odtowrzyc urzadzenie. Wszystko przebieglo pomyslnie ale na koncu efekt ten sam, Probowalem rowniesz przez DFU tez ladnie odtworzednie powiodlo sie ale problem nadal ten sam. Myslalem ze bateria mi padla bo nawet po podlaczeniu ladowarki nie pokazuje mi ladowania. Ale wydaje mi sie ze to nie to poniewaz nie pojawialo by sie logo apple a ekran musialby byc czarny a w ciemnosci widac ze swieci. Moze ktos poradzi jak mam postawic tel na nogi. Z gory dzieki

Miałam kiedyś takie coś w 3G i słyszałam nawet, że jest odpalony, a nic nie widziałam. Po  którymś odtwarzaniu się udało i już nigdy takiej akcji nie było, ale nie wiem, czy u Ciebie też może być to. U mnie się tak zrobiło po kombinacjach z JB, ale potem wszystko się udało. Pamiętam, że cały dzień zmarnowałam. Mi jeszcze błędy wyskakiwały przy odtwarzaniu. Myślałam, że go zabiłam, ale udało się postawić i to dopiero jak ściągnęłam jakąś starszą wersję iTunes.


iPhone 14 PRO Max


#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2015 - 11:50

Witam,

 

Wczoraj podczas korzystania z iphona 5s (ios 8.4) Poprostu na 1 sec pojawil sie bluescreen i iphone zgasl. Nie moge go wlaczyc tzn pojawia sie logo apple 1 sec w ciemnosci widac ze ekran jest podswietlony ale nic sie nie dzieje. Probowalem odtowrzyc urzadzenie. Wszystko przebieglo pomyslnie ale na koncu efekt ten sam, Probowalem rowniesz przez DFU tez ladnie odtworzednie powiodlo sie ale problem nadal ten sam. Myslalem ze bateria mi padla bo nawet po podlaczeniu ladowarki nie pokazuje mi ladowania. Ale wydaje mi sie ze to nie to poniewaz nie pojawialo by sie logo apple a ekran musialby byc czarny a w ciemnosci widac ze swieci. Moze ktos poradzi jak mam postawic tel na nogi. Z gory dzieki

 

Znasz jego przeszłość? Czy kupiłeś używany? 

Sam już nic z tym nie zrobisz, jak pojawia się taki niebieski ekran to coś jest uszkodzone sprzętowo i trzeba to sprawdzić w serwisie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 12:08

A właśnie, mi się niebieski ekran nie pokazał, więc lepiej posłuchać kolegi i sprawdzić w serwisie.


iPhone 14 PRO Max


#6 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lipca 2015 - 14:55

Drodzy koledzy kupiłem nowy 1.5 roku temu i nigdy nie mialem problemow. Wczoraj gdy korzystalem z aplikacji line nage na 1 sec pokazal sie blue screen i zgasl. A dalej sytuacja opisana jak powyzej. Napisalem wchodze w DFU itunes rozpoznaje jako tryb awaryjny odtwarzam oprogramowanie, na wyswietlaczu wtedy pojawia sie jablko i pasek wgrywania dochodzi do konca tak jakby normalnie wykonywał wszystko i po restarcie klops. Znowu to samo. 1 sec logo apple i dalej nic. Ta czynnosc powtarzal parenascie razy i nadal to samo. Zanioslem go własnie do serwisu przed chwilą. Otworzyłem go w środku odpialem wszystkie tasmy baterie bo myslalem ze cos sie rozlaczylo ale nie. Zlozylem i to samo


aha nigdy nie robiłem mu JB. Zawsze czysty soft


Użytkownik Constantineo edytował ten post 07 lipca 2015 - 14:54


#7 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 14:59

Oddaj do serwisu. W poprzednim laptopie mi się pojawiała niebieska stronka to mi informatyk powiedział, że to tzw. "strona śmierci". Ciągle padał dysk, wymieniali go i nigdy nikt nie ustalił przyczyny. Co jakiś czas problem wracał. Dobry serwis to podstawa.


iPhone 14 PRO Max


#8 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lipca 2015 - 14:59

Może upał dał mu w kość bo nosze go w gumowym etui a do tego jeszcze otwarte aplikacje wifi i sie przegrzal. Tez mi sie wydaje ze to cos z hardware bo jesli bylby to sam software to nie bylo by opcji zeby go nie postawic na nogi



#9 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 15:06

A nagrzewał Ci się? Zostawiałeś na słońcu? Ostatnio na Mobzilli czytałam "nie zostawiajcie telefonów na słońcu, a jeśli już się zdarzy, przenieście je trzymając poziomo (nie przechylając!) do zacienionego miejsca. Może uratujecie im życie".


iPhone 14 PRO Max


#10 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lipca 2015 - 15:07

Może upał dał mu w kość bo nosze go w gumowym etui a do tego jeszcze otwarte aplikacje wifi i sie przegrzal. Tez mi sie wydaje ze to cos z hardware bo jesli bylby to sam software to nie bylo by opcji zeby go nie postawic na nogi

Brawurka napisz jak Ci sie uzytkuje 6 ? Bo jak mi rzuca w serwisie tekst typu wymiana płyty to pie.. ich...s..Trzymalem w reku 6 ale jakos mi w reku tak nie lezal. Czekam na 6s i napewno wymienie z 6 sie wstrzymam bo juz nie oplaca kupowac.Lepiej poczekac 2 miesiace.



#11 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 15:11

Mi się użytkuje świetnie, dla mnie to jest to, czego oczekiwałabym od telefonu. 6S odpada w moim wypadku, bo będzie grubszy, a dla mnie to ważny bardzo punkt w wyborze telefonu i grubszego, ani cięższego nie chce.

Nie mam żadnego problemu jak na razie, śmiga jak dziki ;)


iPhone 14 PRO Max


#12 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 07 lipca 2015 - 17:31

Jeśli telefon nie leżał na słońcu to się nie przegrzał, przy temperaturze 45 stopni iP blokuje możliwość używania. Pojawia się komunikat "Temperatura-aby używać iPhone musisz go schłodzić" Coś tego typu


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#13 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lipca 2015 - 20:02

Jeśli telefon nie leżał na słońcu to się nie przegrzał, przy temperaturze 45 stopni iP blokuje możliwość używania. Pojawia się komunikat "Temperatura-aby używać iPhone musisz go schłodzić" Coś tegoNie

 Nie. Nic takiego się nie pojawiło. Jutro serwis ma do mnie zadzwonić powiedzieć co i jak to podziele się z wami informacją na wypadek przyszłych awarii.



#14 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 20:05

No to powodzenia, daj znać.


iPhone 14 PRO Max


#15 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lipca 2015 - 16:01

Dzisiaj serwis odpowiedział że jest problem z flashem na karcie i nie naprawią takiej usterki :). Świetny serwis szukam innego



#16 qub33

qub33
  • 28 postów

Napisano 09 lipca 2015 - 16:09

Dzisiaj serwis odpowiedział że jest problem z flashem na karcie i nie naprawią takiej usterki :). Świetny serwis szukam innego

kolego mam identyczną sytuacje :/ jeden serwis odmówił teraz wysłałem do drugiego i czekam na wycenę :/ problem identyczny jak u ciebie ;) życzę powodzenia :) ja też mam 5s czuję się jakbym słowo w słowo czytał swoją historie....


Użytkownik qub33 edytował ten post 09 lipca 2015 - 16:24


#17 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lipca 2015 - 17:17

kolego mam identyczną sytuacje :/ jeden serwis odmówił teraz wysłałem do drugiego i czekam na wycenę :/ problem identyczny jak u ciebie ;) życzę powodzenia :) ja też mam 5s czuję się jakbym słowo w słowo czytał swoją historie....

napisz w razie co na ile Ci wycenili naprawę ale jeżeli jest tak jak oni mi powiedzieli to wymiana flash będzie bardzo droga droższa od wymiany wyświetlacza. Spróboje jutro zadzwonić jak mi rzuca z tysiaka to sie wkur... chciałem przetrzymać go jeszcze do września żeby kupić 6s bo 6 kupować napewno nie bedę.



#18 qub33

qub33
  • 28 postów

Napisano 09 lipca 2015 - 18:10

napisz w razie co na ile Ci wycenili naprawę ale jeżeli jest tak jak oni mi powiedzieli to wymiana flash będzie bardzo droga droższa od wymiany wyświetlacza. Spróboje jutro zadzwonić jak mi rzuca z tysiaka to sie wkur... chciałem przetrzymać go jeszcze do września żeby kupić 6s bo 6 kupować napewno nie bedę.

narazie czekam na wycenę ;) wysłałem do chyba  największego serwisu także mam nadzieję jeszcze :/

jest jeszcze szansa że podgrzewają tą pamięć do 330 stopni i podobno działa ;) tylko pewnie nie każda awaria się kwalifikuje do takiego magicznego podgrzewania ;)

samą tą pamięć można kupić za 100-150 zł ale kto ci to zrobi :/


Użytkownik qub33 edytował ten post 09 lipca 2015 - 18:11


#19 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 lipca 2015 - 14:16

ja wlasnie zamowilem kuriera do MacLife ponoc sa najlepsi. Ale w rozmowie telefonicznej z MacLife gosc powiedzial ze nie robic sobie nadziei jezeli to jest nand. Bo ponoc w iphonach to jest klejone warstwami a koszt wycenil mi na okolo 400zł o ile wogole im sie uda bo ponoc nie zawsze sie udaje. Ale coz warto probowac zeby mi chociaz do wrzesnia podzialal :)



#20 qub33

qub33
  • 28 postów

Napisano 10 lipca 2015 - 14:29

ja wlasnie zamowilem kuriera do MacLife ponoc sa najlepsi. Ale w rozmowie telefonicznej z MacLife gosc powiedzial ze nie robic sobie nadziei jezeli to jest nand. Bo ponoc w iphonach to jest klejone warstwami a koszt wycenil mi na okolo 400zł o ile wogole im sie uda bo ponoc nie zawsze sie udaje. Ale coz warto probowac zeby mi chociaz do wrzesnia podzialal :)też

tez wysłałem do niech :) ale przypadek tylko trochę dużo czekania ale też mam nadzieję że bd ok bo telefon mam tylko około 2 miesiące :)



#21 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 lipca 2015 - 22:29

tez wysłałem do niech :) ale przypadek tylko trochę dużo czekania ale też mam nadzieję że bd ok bo telefon mam tylko około 2 miesiące :)

to faktycznie tez bym sie wkurzyl na twoim miejscu jesli masz tylko 2 miesiace. Ale to czemu nie wyslales na gwarancje apple ? ja to mam ponad 1.5 roku swojego dlatego wyslalem do maclife. W poniedzialek kurier zabiera iphona :)



#22 qub33

qub33
  • 28 postów

Napisano 10 lipca 2015 - 22:36

to faktycznie tez bym sie wkurzyl na twoim miejscu jesli masz tylko 2 miesiace. Ale to czemu nie wyslales na gwarancje apple ? ja to mam ponad 1.5 roku swojego dlatego wyslalem do maclife. W poniedzialek kurier zabiera iphona :)

no niestety kupiłem używany ;) mój już u nich siedzi najpóźniej do poniedziałku/wtorku wycena więc dam ci znać ;)

a spadł ci telefon wcześniej? zaraz przed awarią? bo mój w sumie spadł niby nie dużo z metra o kostkę w etui i wtedy zaczęły się problemy ;) 



#23 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 lipca 2015 - 11:01

no niestety kupiłem używany ;) mój już u nich siedzi najpóźniej do poniedziałku/wtorku wycena więc dam ci znać ;)

a spadł ci telefon wcześniej? zaraz przed awarią? bo mój w sumie spadł niby nie dużo z metra o kostkę w etui i wtedy zaczęły się problemy Ni

Nie upadł mi. Ale w sumie jedno jeszcze przychodzi mi na mysl. Wczoraj podlaczylem go do ladowania na noc. Baterii nic nie naladowalo nawet cieply sie nie zrobil nic. Moze u mnie to tylko kwestia baterii bo z drugiej strony co ma kosc do ladowania baterri przeciez przez kabel software sie odtwarzał. Moze jednak to tylko bateria a tym co oddalem do lokalnego serwisu to jacys amatorzy ktorzy nawet nie otworzyli go i nie sprobowali wymienic baterii.



#24 qub33

qub33
  • 28 postów

Napisano 11 lipca 2015 - 13:23

Nie upadł mi. Ale w sumie jedno jeszcze przychodzi mi na mysl. Wczoraj podlaczylem go do ladowania na noc. Baterii nic nie naladowalo nawet cieply sie nie zrobil nic. Moze u mnie to tylko kwestia baterii bo z drugiej strony co ma kosc do ladowania baterri przeciez przez kabel software sie odtwarzał. Moze jednak to tylko bateria a tym co oddalem do lokalnego serwisu to jacys amatorzy ktorzy nawet nie otworzyli go i nie sprobowali wymienic baterii

 

moją pierwszą myślą też była bateria w sumie też sprawdzał mi to jakiś janusz więc nic nie wiadomo ;) telefon wogóle nie reaguje na ładowarkę i to jest dziwne

a wyskakiwał ci jakiś błąd w itunes bo mi różnie raz tak jak u ciebie a czasami wyskakiwał numer 27 ;)



#25 Constantineo

Constantineo
  • 11 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 lipca 2015 - 09:47

nic sie nie pojawialo w itunes tak jakby wszystko wgral prawidlowo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych