Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iPhone 3GS (odzyskanie danych po zalaniu..)


Best Answer OleYek , 05 July 2015 - 22:06

Jest to nie możliwe. Po pierwsze nie ma żadnej karty pamięci tylko wlutowany chip, po drugie trzeba mieć sprzęt do odczytania zawartości takiej pamięci a po trzecie dane są szyfrowane, więc nawet odczytanie nic nie da.

Go to the full post


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 HelpMe

HelpMe
  • 3 posts

Posted 05 July 2015 - 21:52

Witam,

 

Tak jak w temacie, chciałbym odzyskać dane (zdjęcia, kontakty) z telefonu, który uległ zatonięciu. Telefon ma już wszystkie przepalone styki i nie nadaję się do naprawy (stary telefon, nieopłacalne). 

Telefon jest otwarty i pytanie do "znawców" czy jest gdzieś jakaś karta pamięci/danych, na której są trzymane zdjęcia i kontakty?

Starałem się sam odnaleźć odpowiedź na ten problem - już umiem rozkręcać właściwie telefon, umiem wymienić baterię, ale wciąż nie wiem gdzie są te wszystkie dane przetrzymywane..

 

Czekam na konkretne odpowiedzi,

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Piotr


Edited by HelpMe, 05 July 2015 - 21:53.


#2 OleYek

OleYek

  • 17478 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 05 July 2015 - 22:06   Best Answer

Jest to nie możliwe. Po pierwsze nie ma żadnej karty pamięci tylko wlutowany chip, po drugie trzeba mieć sprzęt do odczytania zawartości takiej pamięci a po trzecie dane są szyfrowane, więc nawet odczytanie nic nie da.


  • HelpMe likes this
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 HelpMe

HelpMe
  • 3 posts

Posted 06 July 2015 - 01:02

Dziękuję za odpowiedź, jest mi bardzo pomocna. Pogodziłem się już z utratą danych, a kontakty się uzupełni już w nowym smartfonie.

Wychodzi na to, ze telefon z microSD w takich sytuacjach byłby niezawodny :)



#4 Kuba2000

Kuba2000
  • 2043 posts
  • SkądKielce

Posted 06 July 2015 - 06:17

Albo po prostu kopia zapasowa w itunes.
  • HelpMe likes this

iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#5 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 06 July 2015 - 09:00

Dziękuję za odpowiedź, jest mi bardzo pomocna. Pogodziłem się już z utratą danych, a kontakty się uzupełni już w nowym smartfonie.

Wychodzi na to, ze telefon z microSD w takich sytuacjach byłby niezawodny :)

 

Telefon z microSD również nie jest niezawodny, bo karta też może się uszkodzić i skorodować, a dane na niej nie są tak bezpieczne jak w iPhonie, bo nie są szyfrowane.

Zabezpieczeniem jest myślenie. To wystarczy aby mieć kopie danych, tym bardziej, że w nowszych iPhonach robią się one automatycznie przez WiFi.


  • OleYek and HelpMe like this

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 HelpMe

HelpMe
  • 3 posts

Posted 06 July 2015 - 18:21

Tego nie wiedziałem, że przez WiFi automatycznie robi się kopia danych ;-)
 

Tak już poza tematem zastanawiam się nad nowym smartfonem i mam dylemat między trzema modelami:

- Sony Xperia™ Z3

 

- iPhone 5s lub 6 / 6 Plus

 

- Samsung Galaxy S6 Edge

 

 

Z iPhone byłem mega zadowolony, w wielu rzeczach bardzo mnie wyręczał, lecz mają jedną wadę. System niby szybki, ale lubi się wieszać..

Mój brat zakupił kilka miesięcy temu 5S z salonu i też mu się czasem wiesza, pomimo tego, że reklamują jaki to system jest niezawodny i szybki.

 

Sony Xperia ma mega aparat, lecz nie jestem zwolennikiem Androida, być może dlatego, że nigdy nie miałem okazji z nim obcować.

 

Samsung u mnie na ostatnim miejscu, choć parametry też ma całkiem zachęcające. 

 

 

Zależy mi na dobrym aparacie i szybkim procesorze (by się z czasem nie zacinał, jak to z produktami apple bywa), a nie ma co się oszukiwać, że u nich większą kwotę płaci się za markę i znaczek. Aparat tylko 8Mpix (w przypadku iPhone 5S, gdzie Sony proponuję 20,7Mpix). 

Chociaż zdaję sobie z tego sprawę, że nie ma co się sugerować ilością Mpix - często w aparatach lepiej robił zdjęcia ten, który miał ich ilość mniejszą.

 

 

PS. Jestem pełen podziwu i mega zadowolony z Waszej pomocy i każdego komentarza, który tu zamieszczacie. Świetna strona, a forum to aż tak kipi wiedzą, że można godzinami siedzieć.


Edited by HelpMe, 06 July 2015 - 18:32.


#7 Kuba2000

Kuba2000
  • 2043 posts
  • SkądKielce

Posted 06 July 2015 - 18:24

Myśle że iP, może masz gdzieś kopie zapasową w itunes, i odzyskałbyś kontakty. 


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#8 OleYek

OleYek

  • 17478 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 06 July 2015 - 18:32

Tak już poza tematem zastanawiam się nad nowym smartfonem i mam dylemat między trzema modelami:


Tu znajdziesz odpowiedź w wielu kopiach na swoje pytanie: http://myapple.pl/fo...wybrać-z-ios/
  • HelpMe likes this
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users