Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Powerbook na router?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 saji

saji
  • 3 postów

Napisano 30 stycznia 2006 - 17:59

Od jakiegoś czasu noszę się z kupnem maca. Problem w tym, że potrzebuję czegoś co tymczasowo posłużyłoby mi i za workstację, i za serwer, i za router, więc musiałoby chodzić 24/7 i pozwalać na w miarę komfortową pracę. Myślałem o powerbook'u G3 (14" z 1G ramu, drugą sieciówką na PCMCIA i zewnętrznym dyskiem via FireWire), bo z tego co wiem nie obciążony jest niemal bezgłośny. Ale nie mogłem nigdzie znaleść informacji o tym jak głośne są pbooki z G4. Da się przy nich spokojnie spać? :P

#2 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 30 stycznia 2006 - 18:20

Nie lepiej zlozyc cicego malego pcta na linuksie ? i cieszyc sie mobilnoscia maczka ? Ewentualnie jakies szare g3, mozna spowolic wiatraczek i schowac do szafki .

#3 cyphelf

cyphelf
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 stycznia 2006 - 19:10

Albo dołożyć 150-200zł i kupić normalny router z wifi i kilkoma portami eth.

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 stycznia 2006 - 22:54

Ale nie mogłem nigdzie znaleść informacji o tym jak głośne są pbooki z G4. Da się przy nich spokojnie spać?

Ja przy swoim śpię w odległosci około 4 metry.

#5 saji

saji
  • 3 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 00:14

Nie lepiej zlozyc cicego malego pcta na linuksie ? i cieszyc sie mobilnoscia maczka ? Ewentualnie jakies szare g3, mozna spowolic wiatraczek i schowac do szafki .

Albo dołożyć 150-200zł i kupić normalny router z wifi i kilkoma portami eth.

Tak i tak. Jednak na razie nie mam nic i potrzebuję czegokolwiek do wszystkiego. :/ Jak pieniędzy przybędzie, dokupię coś co posłuży tylko za serwer -- zdaję sobie sprawę, że marnowanie powerbooka w ten sposób wadzi o świętokradztwo, ale co poradzić?.. Dość mam gnieżdżenia się na kolektywnym PC z rodziną i potrzebuję czegoś własnego na studia.. z OSX'em. :}


Ale nie mogłem nigdzie znaleść informacji o tym jak głośne są pbooki z G4. Da się przy nich spokojnie spać?

Ja przy swoim śpię w odległosci około 4 metry.

That's nice. :} Ale ja mam płytki sen. d; I mały pokój. ^^; AFAIK w nie zajętym G3 wentylatory się właściwie zatrzymują i w pbook'u słychać co najwyżej dysk. G4 ma tak samo?

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 stycznia 2006 - 02:38

AFAIK w nie zajętym G3 wentylatory się właściwie zatrzymują i w pbook'u słychać co najwyżej dysk. G4 ma tak samo?

G4 ma inaczej.
W moim G4 wiatraki praktycznie nigdy się nie wyłączają.
Ale kręcą się bardzo powoli, dysk chodzi głośniej więc wiatraków z zasady nie słyszę ale od czasu do czasu przyspieszają na jakiś czas(nie wiem na ile bo śpię ;) ).
Tak było w PB 12" G4 1.33GHz i tak teraz mam w PB 15" G4 1.67GHz

#7 saji

saji
  • 3 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 16:54

(..)
W moim G4 wiatraki praktycznie nigdy się nie wyłączają.
Ale kręcą się bardzo powoli, dysk chodzi głośniej więc wiatraków z zasady nie słyszę ale od czasu do czasu przyspieszają na jakiś czas(nie wiem na ile bo śpię ;) ).
Tak było w PB 12" G4 1.33GHz i tak teraz mam w PB 15" G4 1.67GHz

Wielkie dzięki. Postaram się w takim razie chyba wyskrobać skądś jeszcze kilka złotych i rozejrzę na allegro za g4. ;}




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych