Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przywracanie systemu i zablokowany Macintosh HD - jak odblokować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 NieFapamNaJablka

NieFapamNaJablka
  • 4 postów

Napisano 05 czerwca 2015 - 15:41

Cześć!

Mam problem nie do końca natury sprzętowej, bardziej programowej, ale nie znalazłem bardziej pasującego działu.

 

Uszkodziłem sobie system i nie mogę się teraz do niego zalogować, gdyż po chwili namysłu MacBook zwraca na ekranie przekreślone kółko. chciałem przywrócić system za pomocą narzędzia odzyskiwania. Niestety w konsoli odzyskiwania gdy wybieram wewnętrzny dysk Macintosh HD jestem proszony o hasło do odblokowania dysku. Hasło do mojego wciąż istniejącego konta nie pasuje, a nie przypominam sobie, bym na tym komputerze zakładał jakiekolwiek inne, no może po za hasłem do konta Apple, które również nie działa. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

 

Proszę o pomoc.



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 05 czerwca 2015 - 17:12

System? Sprzęt?

 

Co do przekreślonego koła:

Czy komputer wspiera internet recovery? Jak tak, to bootuj z wciśniętymi ⌘⌥R. Jak nie, próbuj Safe Mode.

Sprawdź wtedy dysk. Napraw, jeśli konieczne.

Napraw także uprawnienia.

Użyj ponadto Apple Hardware Test albo Apple Diagnostics, zależnie od roku dystrybucji sprzętu. Nie jest to może najbardziej rewelacyjne narzędzie do testowania hardware, ale niejakie pojęcie może dać.

 

Co do hasła:

Używasz(-wałeś) FileVault?

Masz przywileje administratora?

Pamiętasz czy ustaliłeś hasło główne i/lub zaznaczyłeś opcję możliwości zerowania hasła za pomocą Apple ID?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 NieFapamNaJablka

NieFapamNaJablka
  • 4 postów

Napisano 13 czerwca 2015 - 19:31

Nie miałem ostatnio czasu się tym zająć, więc dopiero dziś się do tego wziąłem. Wygląda na to, że rzeczywiście korzystałem z szyfrowania OS X, choć o tym zapomniałem. A z owym hasłem był taki problem że.... domyślna klawiatura w trybie przywracania na moim Macbooku była niemiecka. W związku z tym literki Y i Z były zamienione miejscami, a moje hasło akurat zawierało literkę Z. Gdy wpisałem moje hasło zamieniając owe literki, wszystko działało bez problemu. Szkoda tylko że zmarnowałem na to kilka godzin mojego życia, ale koniec końców wszystko działa i temat można zamknąć. Dzięki za pomoc :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych