Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[neostrada] - czy rozwiązać umowe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 30 stycznia 2006 - 16:34

witam czuje sie oszukany. wg goscia z telepunktu neostrada miala chodzic caly czas. a przerywa co kilka minut a czasami kilka sekund. moze ktos sie orientuje czy mozna w takim przypadku zerwac umowe? bo nie mam zamiaru ladowac sie w kolejne koszta i kupowac rutera...

#2 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 30 stycznia 2006 - 16:37

Najpierw zadzwoń do obsługi technicznej i powiedz jaki masz problem, może coś walneli na łączu. Poza tym wydaje mi się, że w umowie jest napisane, xe modem wymaga PC więc jesli im nie udowodnisz że na PC też się rozłącza to nici z rozwiązania umowy.

#3 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 30 stycznia 2006 - 17:16

dzwonilem do nich ale powiedzieli ze takiego sprzetu nie wspieraja. zostalem oklamany w telepunkcie. PC -Personal Computer czy tez macintosh. najwyzej pojde z tym do sadu ale w ch&*# sie robic nie dam.

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 30 stycznia 2006 - 17:34

EnderTKD,

Najprawdopodobniej jest to wina modemu usb. Zadzwoni do TP przedstaw problem, każdy dzień niedziałającej neostrady możesz sobie odliczyć od rachunku.

...jak będziesz dzwonił, jest potrzebna umowa..podajesz nr umowy, telefonu itp. Potem od dyspozytora dostajesz numer zgłosznia - koniecznie go zapisz, bo znając życie na jednym telefonie się nie skończy :evil:

W moim przypadku trwało to 14 dni, od zgłoszenia. Modem się nie łączył, a jak połączył to raza się rozłanczał i prędkosć się zmniejszała. Po 2 tygodniach przyjechali na 2 samochody (po interwencji pracownika tp który jest moim krewnym), okazało się że jest uszkodzona karta na centrali.
A z Panem od naprawy pogadałem sobie na temat Maczków ;-)

#5 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2006 - 17:40

EnderTKD, po pierwsze spokojnie, upewnij się czy wina leży w wadliwym modemie.
Podepnij kanciastego i zobacz co sie będzie działo, najprawdopodobniej to samo.
Zadzwoń i podążając procedurami operatora rozwiąż problem.
Szkoda się denerwować, ludzie pracujący w call center nie mają
dużego wpływu na sprawę.

#6 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 30 stycznia 2006 - 18:04

modem dziala na PC a na macu nie wiec to raczej nie jest wina modemu. duzo ludzi mialo identyczne klopoty i rozwiazali je kupujac ruter. ale nie po to przeciez przechodzilem do TPSA zeby ponosic jakies dodatkowe koszta - to jest nienormalne!

#7 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 18:16

Ostatnio chcialem sprawdzic jak dziala neostrada i zamiast rutera zainstalowalem i podpialem do iBooka modem usb. Wszystko dzialalo bez ZADNYCH problemow. Stery wzialem z plyty instalacyjnej do neostrady, mam system 10.3.9. Odpialem ruter od PowerMaka z ktorym kiedys byly drobniutkie probloemy ( rok temu, czasem zrywalo polaczenie na chwilke ale kilka razy w ciagu wieczora, dlatego kupilem ruter) , zainstalowalem , podlaczylem i... ZADNYCH problemow. Chodzilo stabilnie caly dzien, dwa wieczory z rzedu odbywalem dwuipolgodzinne rozmowy przez Skype ze znajomymi z USA. Nic, stabilnie wszystko, w tle sciagal sie jeszcze caly magazyn zdjec z ftp... Neostrada wspiera wszystkie trzy wiodace platformy, Win, Mac OS , Linuks, nie ma wiec nic do rzeczy czy masz PC czy nie. Zglos problem na infolinii, niech poszukaja zrodla problemu.

#8 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 30 stycznia 2006 - 18:18

Czesc

Umowe sie z neo da rozwiazac ale trzeba zaplacic "kare" rowna roznicy w cenie abonamantu w promocji do ceny abonamantu na warunkach oglonych tj na czas nieokreslony.

Prawdopodobnie masz problem z badziewiastymi modemami USB - sugeruje zainwestowac w router z modemem adsl. Tyle jesli chodzi o maka. Jesli z PC z windows nie dziala modem to mysle ze mozesz walczyc, zapraszac Panow serwisantow itp. Ja bym jednak szukal routera- problem sie sam rozwiaze. Mialem neostrade kiedys i uzywalem modemu adsl siemensa z wyjsciem ethernet. http://www.allegro.p...p?item=83499964 i dzialalo ;-)

#9 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 30 stycznia 2006 - 18:20

ruter to wydatek a ja nie mam zamiaru nic wiecej doplacac. na PC wszystko dziala to i na macu powinno. do tego nie kupie w ciemno modemu czy rutera na allegro - w ciemno to juz zalozylem neostrade sluchajac macuserow ze problemow nie bedzie. a sa.

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 18:46

Jak to sie dzieje, EnderTKD, ze TYLKO TY masz ciagle jakies problemy? Dzwoniles na infolinie Neo? Zglosiles problem? Zamowiles technika? p.s.: podlaczyles inny modem? Zmieniles gniazdko usb? Sprobowales na koncie innego uzytkownika? Czy szukales w sieci - moze ktos mial podobne problemy, szczegolnie obcojezyczne fora sa pomocne jesli chodzi o modemy usb i maki... Czy probowales skorzystac ze sterownikow dostarczonych przez TP SA? Czy masz prawidlowo podpiete kable w gniazdku telefonu? Moze cos nie styka... Jest mnostwo pytan, trzeba sprawdzic WSZYSTKO zanim sie powie, ze definitywnie cos nie dziala... Jak juz napisalem: u mnie dziala na dwoch komputerach. Bez zadnych problemow. Jesli na pewno wszytsko jest w porzadku a problem bedzie wystepowal z innym modemem to z pewnoscia jest to wina neostrady... p.s. 2 dzwoniles do serwisu SAD-u? Pracuja tam pomocni ludzie, jesli poprosisz z pewnoscia pomoga Ci prawidlowo ustawic konfiguracje Neostrady. Ja kiedys dzwonilem i mi pomogli.

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 31 stycznia 2006 - 13:37

na 10.3.9 neostrada działa bez zarzutu, to już zostało ustalone w innym wątku. Winę ponosi system, a właściwie chyba niedopasowane sterowniki do neo...

#12 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 16:36

sterowniki ze strony speedtoucha. usb zmienialem. gniazdko jest ok na pececie dziala na maku nie. system zostal zainstalowany pare dni temu. nie dzialalo na 10.3.9. i nie dziala na 10.4.4 identyczne problemy z rozlaczaniem mial Sagat - on kupil ruter i ma spokoj

#13 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 31 stycznia 2006 - 16:39

A autorozłączanie wyłączyłeś?

#14 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 18:59

tzb gdzie? w zakladce ppp?



[ Dodano: 2006-01-31, 22:58 ]
sprawdzili linie - podobno jest ok. maja za 2 dni przyslac technika ktory... ma sprawdzic wszystko na swoim PC. nie wiem co ma pc do maka ale ok. babka na infolinii mowila tez ze na PC czesto mozna rozwiazac problem sprawdzajac panel 'zarzadzanie energia'. czy jest jakis odpowiednik tego na maku?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych