Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 6 wymiana wyswietlacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomek.rea

tomek.rea
  • 3 postów

Napisano 30 maja 2015 - 23:23

Po około 2 miesiącach korzystania z Iphone 6 telefon przypadkiem spadł na beton i pojawiła się pajęczynka na wyświetlaczu. Jako ze telefon jest praktycznie nowy postanowiłem ze wymienię szybkę. Cały dotyk jest w 100% sprawny niestety ramka jest lekko poobijana. 

Telefon brałem w firmie Orange gdzie wykupiłem ochronę wyświetlacza ( ubezpieczenie na kwotę 600 złotych). Po oględzinach w autoryzowanym serwisie Regenersis zostałem poinformowany ze ubezpieczenie zostało przyjęte i mi się ono należy. Zostałem również w tym samym e-mail-u poinformowany ze koszt wymiany szybki to kwota 1300 złotych(wymieniają na inne urządzenie(TU PYTANIE DO WAS CZY TO BĘDZIE TO URZĄDZENIE NOWE CZY ODNOWIONE?) i pozostałą część kwoty muszę dopłacić (700 złotych) wtedy moja gwarancja zostanie przedłużona lub można wybrać opcje ze dostane od nich 600 złotych, otrzymam swojego stary telefon i stracę gwarancje i będe wymieniał to na własna rękę. 

 

PODSUMUWUJĄC:

-Lepiej dołożyć 700 pln i dostać kolejne urzadzenie? Czy może brać 600 pln z ubezpieczenia i lecieć na własną rękę?

-Jeśli na własna rękę to czy zrobię to we Wrocławiu w jakimś porządnym serwisie?

-Czy urządzenie od regeneris które dostanę po wymianie będzie nowe czy odnowione?



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2015 - 21:02

Za 600 złotych wyświetlacza nie wymienisz. Moim zdaniem jedyne rozsądne wyjście to dopłata tych 700 złotych. Dostaniesz nowego albo odnowionego iPhona i będziesz miała nadal 10 miesięcy gwarancji. 


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 03 czerwca 2015 - 08:27

Wymieni i to na oryginał, jeżli ma możliwość wysłania/dostarczenia do serwisu w UK -> https://www.apple.co.../screen-damage/


  • Rafik84-Gość lubi to

#4 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 03 czerwca 2015 - 10:49

U mnie też ten sam problem - stłukłam szybkę w zeszły weekend i nie mogę na to patrzeć...

Nie uśmiecha mi się płacić 1400zł za wymianę, więc chętnie przejechałabym się do Berlina i wymieniła telefon w Apple Store.

Na stronieapple.com widzę, że na pewno można to zrobić w UK i w USA, ale obie te lokalizacje u mnie odpadają.

Czy macie jakieś doświadczenie z taką wymianą? Da się to zrobić w Berlinie? Jeśli tak, to zdecydowanie bardziej by mi się opłacało zapłacić 109 € (zakładając że przelicznik $ = €) i cieszyć się sprawnym telefonem z gwarancją.



#5 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 03 czerwca 2015 - 11:41

Wygląda na to, że w Niemczech też można to załatwić:

https://support.appl...&product=iphone

Jeżeli masz gwarancję (a raczej masz, bo 6 nie ma jeszcze roku) , to płacisz 121.10€ za iP6 i 141.10€ za 6 plus.

W cenie zawarty jest koszt przesyłki. Zakładam, że chodzi o przesyłkę do klienta, więc być może przy odbiorze osobistym cena jest o te 11€ niższa.


  • weronix lubi to

#6 tomek.rea

tomek.rea
  • 3 postów

Napisano 03 czerwca 2015 - 15:03

czyli wysłać do serwisu w berlinie ?



#7 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 03 czerwca 2015 - 15:27

To już twoja decyzja. Ja bym wziął pieniądze z ubezpieczenia i na własną rękę naprawił w serwisie apla - taniej i lepiej nie znajdziesz.

Nie wiem tylko jak wyglądałaby wysyłka telefonu z Polski do Niemiec. Będąc na miejscu (Niemcy) pewnie dostałbyś kuriera pod drzwi.

W innym wypadku jakoś to musisz załatwić z konsultantem/serwisem. Wejdź na chat serwisu i pogadaj z kimś.

Ja bardzo miło wspominam taki rodzaj kontaktu :)



#8 tomczii

tomczii
  • 901 postów

Napisano 03 czerwca 2015 - 15:34

Moja mama ostatnio zbiła szybkę w iphone 6 silver sprzedałem go za 1600zł i kupiłem nowego za 2100zl netto nówkę PL dystrybucja  :)


Użytkownik tomczii edytował ten post 03 czerwca 2015 - 15:35

Iphone 15 pro max , AW ultra 49mm


#9 gpspl

gpspl
  • 177 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2015 - 18:09

Super dziura 500zł



#10 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 04 czerwca 2015 - 17:27

Super! Dziekuje wam za wskazówki - spróbuje w Berlinie wymienić i dam znac jaki był efekt.

#11 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 13:08

Podbijam temat, bo pewnie wiele osób to zainteresuję:

Byłam w Berlinie i już byłam przygotowana, że dostane refurba, ale tak się nie stało. Kilka dni wcześniej umówiłam się z Geniusem przez aplikacją App Store i wyznaczyli mi termin na poniedziałek. Pojechałam, byłam punktualnie - facet obejrzał telefon, wypełnił formularz i powiedział, że wymienią mi wyświetlacz za 109 €, ale telefon mogę odebrać dopiero następnego dnia. Tak też zrobiłam i za 109€ mam nowy wyświetlacz i gwarancja nadal obowiązuję (w przeciwieństwie do wymiany na własną rękę). Wszystko miło i przyjemnie, no i o połowę taniej niż w serwisach w Polsce. Jednym słowem, warto jechać ;)



#12 remserwis

remserwis
  • 5 postów

Napisano 27 sierpnia 2015 - 17:56

Podbijam temat, bo pewnie wiele osób to zainteresuję:

Byłam w Berlinie i już byłam przygotowana, że dostane refurba, ale tak się nie stało. Kilka dni wcześniej umówiłam się z Geniusem przez aplikacją App Store i wyznaczyli mi termin na poniedziałek. Pojechałam, byłam punktualnie - facet obejrzał telefon, wypełnił formularz i powiedział, że wymienią mi wyświetlacz za 109 €, ale telefon mogę odebrać dopiero następnego dnia. Tak też zrobiłam i za 109€ mam nowy wyświetlacz i gwarancja nadal obowiązuję (w przeciwieństwie do wymiany na własną rękę). Wszystko miło i przyjemnie, no i o połowę taniej niż w serwisach w Polsce. Jednym słowem, warto jechać ;)

Witam

Bardzo interesujący temat....jak wiadomo polskie serwisy Apple są lata świetlne od procedur z krajów w których są Apple Store.

Mam pytanko o jakieś dodatkowe informacje z wizyty w Berlinie. Czy podawali jakieś warianty przy przyjmowaniu sprzętu zapowiadali jak będzie procedura wyglądała?....może od ręki jakąś diagnozę robili?....Pytam gdyż mój iphone 6 plus nie tylko jest pobity ale i chyba zalany....ciekawi mnie czy warto jechać w nadziei że jednak na tego refurba wymienią za jakieś rozsądne pieniądze. 

Z góry dziękuję za każdą informację.



#13 mpyro

mpyro
  • 154 postów
  • SkądDen Haag

Napisano 27 sierpnia 2015 - 20:11

Mi wymieniali wyswietlacz ze wzgledu na przesuwajacy sie przedni aparat.Jako ze mieszkam w Holandii a Apple Store mam 10 minut drogi to umówiłem sie na wizyte i po 1,5 godziny miałem wszysko zrobione.Przy okazji pytałem ile kosztuje wymiana jak sie zbije to powiedziano mi ze jak da sie wymienic to około 120 euro a jak ie to dostaje nowe/odnawiane urzadzenia za 200-300 euro.



#14 Queen

Queen
  • 46 postów
  • SkądJastrzebie Zdroj, Poland

Napisano 27 sierpnia 2015 - 21:39

I tu jest pies pogrzebany, płacimy tyle samo albo i więcej przy polskich zarobkach a jesteśmy gorzej traktowani przez pseudo serwisy



#15 remserwis

remserwis
  • 5 postów

Napisano 27 sierpnia 2015 - 22:33

I tu jest pies pogrzebany, płacimy tyle samo albo i więcej przy polskich zarobkach a jesteśmy gorzej traktowani przez pseudo serwisy

Masz racje ale trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać że dzieje się tak bo jesteśmy narodem "zaradnym" żeby nie powiedzieć "kombinującym".

W stanach kupując dowolny sprzęt za kilka procent wartości dokupuje się 3 letnią gwarancję nawet na zniszczenie z własnej winy....u nas to główne źródło zarobku bo do TV za 3k musimy z 600 zapłacić i dostajemy umowę z ubezpieczalni która i tak jak tylko ze chce to sie wypnie. Jakby ktoś ujawnił statystyki korzystania z "bezpiecznego urządzenia" w Tmobile i porównał do zachodnich  to albo mamy koślawe ręce i wszystko nam z nich wypada albo "coś jest na rzeczy". Mówię tak bo sam wyprałem swoje cudeńko za prawie 4k i szukam jakiejś możliwości tańszego rozwiązania problemu a przecież to nie producent zawinił tylko ja.


Jedno jest pewne...nigdy więcej jabłuszek bez ubezpieczenia nie kupuje...


  • Queen lubi to

#16 CSTR

CSTR
  • 17 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 sierpnia 2015 - 11:40

Witam - u mnie sytuacja identyczna jak u założyciela postu - warto oddać telefon do uCare żeby zdiagnozowali i oddali te 600 zł z ubezpieczenia? Słyszałem wiele negatywnych opinii o nich i zastanawiam sie czy w ogóle chce żeby sie dotykali do mojego telefonu. Gdybym jednak tak zrobił, ile czasu może zająć naprawa telefonu serwisowi w UK łącznie z wysyłkami? Jest to sprawdzona metoda?



#17 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 02 października 2015 - 19:34

Odkopuje trochę ten temat, bo nie chce zakładać nowego - takiego samego. 

Niestety i mi przytrafił się wypadek z iPhone 6. Pytanie głównie do @weronix lub kogoś kto się orientuje w temacie - czy jest szansa załatwić wymianę szybki za 109€ w jeden dzień? Mam możliwość pojechania do Berlina, ale niestety tylko na jeden dzień i nie wiem czy uda się cokolwiek ogarnąć czy ostatecznie nie będę musiał tego zrobić za pomocą kuriera. 



#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 października 2015 - 17:04

Od wczoraj również autoryzowane serwisy w Polsce naprawiają-wymieniają uszkodzone wyświetlacze w iPhone. Wymiana w 6 <500zł. (brutto)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#19 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 24 października 2015 - 20:40

Od wczoraj również autoryzowane serwisy w Polsce naprawiają-wymieniają uszkodzone wyświetlacze w iPhone. Wymiana w 6 <500zł. (brutto)


A orientujesz się jaki jest dokładny cennik takiej usługi w Polsce?

Ja jestem świeżo po wymianie wyświetlacza iP6 w berlińskim Apple Store. Pomimo soboty wszystko trwało 4 godziny :) Umówiłem się wcześniej do Genius Bara na 12:20, krótkie pokazanie na czym polega problem, wprowadzenie danych mojego tela do ich systemu, wycena - 115€, akceptacja i zapraszamy za 4 godziny. Po 4 godzinach telefon mam spowrotem, ekran nóweczka :)

#20 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 24 października 2015 - 21:00

Chyba 699zł.

#21 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2015 - 23:19

Standard, zarabiają na czym się tylko da, szkoda że Apple nie sugeruje "stałej" ceny. W Niemczech ok 500 zł, u nas 700 zł.

iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#22 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 października 2015 - 07:45

I jeszcze trzeba zostawić iPhona w serwisie na kilka lub kilkanaście dni, bo oni to do Holandii wysyłają. My wymieniamy w godzinę.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#23 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 25 października 2015 - 07:54

Tyle, ze jak Wy wymienicie, to jest juz po gwarancji. A jak wymieni Epl, to gwarancja caly czas bedzie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#24 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 października 2015 - 07:55

Teoretycznie tak ;)


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#25 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 25 października 2015 - 20:00

A orientujesz się jaki jest dokładny cennik takiej usługi w Polsce?

Ja jestem świeżo po wymianie wyświetlacza iP6 w berlińskim Apple Store. Pomimo soboty wszystko trwało 4 godziny :) Umówiłem się wcześniej do Genius Bara na 12:20, krótkie pokazanie na czym polega problem, wprowadzenie danych mojego tela do ich systemu, wycena - 115€, akceptacja i zapraszamy za 4 godziny. Po 4 godzinach telefon mam spowrotem, ekran nóweczka :)

 

A orientujesz się jaki jest dokładny cennik takiej usługi w Polsce?

Ja jestem świeżo po wymianie wyświetlacza iP6 w berlińskim Apple Store. Pomimo soboty wszystko trwało 4 godziny :) Umówiłem się wcześniej do Genius Bara na 12:20, krótkie pokazanie na czym polega problem, wprowadzenie danych mojego tela do ich systemu, wycena - 115€, akceptacja i zapraszamy za 4 godziny. Po 4 godzinach telefon mam spowrotem, ekran nóweczka :)

Kolega dzwonił na początku tygodnia do 4 autoryzowanych serwisów https://locate.apple.com/pl/pl/ gdzie miałby najbliżej. W jednym nawet chyba nie wiedzieli o wymianie samych ekranów bo podali cenę prawie 1500zł. Pozostałe to: iMad: 699, iSpot: 649, iStrefa: 499 i tam oddał . Co ciekawe: inne modele iP (5, 5s, 6+) w tym ostatnim są stówkę droższe (599pln), ale jak patrzę na cenniki w UK to jest podobnie: http://www.apple.com.../screen-damage/


Chyba 699zł.

Kazdy autoryzowany serwis ma swój cennik na naprawy. Mój kolega oddał iP6 na wymianę ekranu za 499pln , ale niektóre serwisy nadal proponują za naprawę ekranu tylko wymianę całości za 1500pln


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych