Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z kartą sim (PIN-em) przy odtwarzaniu


Najlepsza odpowiedź OleYek , 31 maja 2015 - 15:16

Napisz DOKŁĄDNIE jakie komunikaty się wyświetlają, bo coś robisz nie tak. Podłącz pod iTunes w DFU i zrób Restore.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zielonooka

Zielonooka
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2015 - 17:41

Witajcie.

Kopię cały internet, ale nie znajduję odpowiedzi na mój problem.

 

Jestem posiadaczką Iphona 5s. Dzisiaj zmieniłam kod blokady, przed 5letnią córką, która sama sobie odblokowywała telefon i grała w gry :-) Zmieniałam go jakoś tak na szybko, że jak się obudziłam i chciałam odblokować telefon, to mimo, że dałabym sobie rękę uciąć, że to ten, to nie był ten. Za bardzo przekombinowany. Wpisywałam kilka razy aż się zablokował. Najpierw na minutę, potem spróbowałam jeszcze raz, znów nie ten,5 minut czekania i znów nie ten i 15 minut. Wkurzyłam się, nie dało się go za nic odblokować, więc w poradniku przeczytałam, że można go po prostu "wymazać" i przywrócić ustawienia z kopii zapasowej... Okej... Więc próbuję przez iTunes.. Pisze, że mam włączyć "znajdź mój iPhone" w telefonie, czy coś takiego. Jak? skoro jest zablokowany???? Dobra... druga opcja, przez iCloud, gdzie jest opcja wymaż iPhone, zrobiłam to. Wszystko się wymazało, wyskoczył ekran z początkowymi ustawieniami, wybieram język Polski, potem Polskę.. dalej.. Podłączam się do iTunes, żeby dokończyć proces. I co? Wyświetla mi się komunikat o blokadzie PIN. Mam odłączyć się od iTunes, odblokować PIN i ponownie się podłączyć... Wszystko spoko, ale na telefonie nie ma możliwości odblokowania PINU. szukałam wszędzie i nie ma. Mam tą nową kartę z orange, gdzie PINu nie da się usunąć, bo pomyślałam, że włożę tą kartę do starego telefonu, wyłącze PIN i przejdzie.. Ale nie da się :-( Jestem taka wkurzona, jakbym wiedziała, że takie jaja będą się dziać z tym całym odtwarzaniem, to bym próbowała z tymi przerwami czasowymi odblokowywać kod. Szlag mnie trafia. Kto to widział takie zabezpieczenia, i dlaczego nie mogę odblokować karty, nie ma takiej opcji! Więc jak mam teraz włączyć telefon? Mam czekać do poniedziałku na serwis? Przecież to chore, mam przecież wszystko, i pin, i hasło i ID, przecież to mój telefon i nie mogę na niego wejść teraz tylko dlatego, że zapomniałam głupiego 4cyfrowego kodu? Mam iPhona od lutego, nigdy mnie nie zawiódł, ale dziś.... porażka, nie spodziewałam się czegoś takiego, dziwne to dla mnie :-(

Macie jakieś rady? Czy tylko serwis mi zostaje? Spotkał się w ogóle ktokolwiek z czymś takim?

 

Pozdrawiam,

Paula.



#2 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 30 maja 2015 - 17:52

Właśnie po to jest ten głupi czterocyfrowy kod, żeby sobie ktokolwiek inny nie mógł tak prosto odblokować telefonu...


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#3 Zielonooka

Zielonooka
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2015 - 17:58

lfemzwan, dziękuję za cenną uwagę. Ja nie mam nic do 4-cyfrowych kodów, jak zauważyłeś sama go używam, i uważam je za niezbędne. Nie mam z tym problemu, problem jest taki, że zrobiłam zagmatwany, mam obecnie 39 stopni gorączki i anginę, zmieniłam go, poszłam spać, wstałam, wypadł z głowy. Zdarza się? Jestem tylko człowiekiem (kobietą ;-))))).



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2015 - 11:09

Wyjmij i włóż kartę SIM, wtedy telefon zapyta o PIN, wpiszesz go i dalej aktywujesz.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Zielonooka

Zielonooka
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2015 - 13:22

Próbowałam. Telefon w ogóle nie pyta o PIN, wyświetla się ekran blokady, gdzie jest napisane "Twój telefon został utracony", po przesunięciu w prawo wybór języka -> regionu -> sieć Wi-Fi i aktywacja, która nie dochodzi do skutku (przez blokadę PIN).... Nigdzie też nie ma w ogóle takiej opcji odblokowania PINem. Jestem w kropce. Zostaje jutro chyba jedynie serwis, mam nadzieję, że oni to jednak zrobią na miejscu, bo bez telefonu jak bez ręki  :(


Użytkownik Zielonooka edytował ten post 31 maja 2015 - 13:23


#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 maja 2015 - 15:16   Najlepsza odpowiedź

Napisz DOKŁĄDNIE jakie komunikaty się wyświetlają, bo coś robisz nie tak. Podłącz pod iTunes w DFU i zrób Restore.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#7 Zielonooka

Zielonooka
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2015 - 16:56

OleYek  dziękuję! Udało się :)) zrobiłam restore i wyskoczył wreszcie ten komunikat o odblokowaniu karty :) Dzięki wielkie! 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych