Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 PLUS DEMo


Najlepsza odpowiedź macsupport , 29 kwietnia 2015 - 14:23

Zanim przejde się na komisariat, chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość aby zmienić go w normalną wersję?

 

Ta. Wgrać normalne oprogramowanie.

 

Pytanie skąd ktoś ma tego iPhona i to bez pudełka. Można się tylko domyślać.

 

Zadzwoniłem do serwisu w gdyni polecanego na myapple.pl ale Pan był zdumiony ze wersje demo istnieją

 

Nieźle to świadczy o tym serwisie  :mellow:

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 januszkowicz

januszkowicz
  • 14 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 14:10

Witam serdecznie wszystkich maniaków :-)

 

Mam następujący problem. Za pośrednictwem allegro zakupiłem telefon iPhone 6 PLUS. Cena była normalna, zdjęcia oraz warranty check na stronie apple'a nie pokazały niczego nadzwyczajnego, a brak pudełka niespecjalnie mi przeszkadzał.

Telefon przyjechał i ku mojemu zaskoczeniu coś mi nie pasowało. Wygaszacz ekranu, jakieś poinstalowane programiki.... brak opcji zerowania. Po updacie IOS do 8.3 sądziłem, że to może kwestia jakiegoś jailbrake (nigdy nie uzywalem, wiec nie wiem jak taki soft wyglada), ale nic się nie zmieniło.

 

W zakładce ogólne - to urządzenie - model iphona to 3a062d/a - szybki google i kurde to jest jakieś demo.

 

Oczywiście kupujący zdążył wyłączyć już telefon....

Zanim przejde się na komisariat, chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość aby zmienić go w normalną wersję?

 

Zadzwoniłem do serwisu w gdyni polecanego na myapple.pl ale Pan był zdumiony ze wersje demo istnieją... no niestety mądry polak po szkodzie :-((

 

Pozdrawiam

Janek



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2015 - 14:23   Najlepsza odpowiedź

Zanim przejde się na komisariat, chciałbym zapytać czy jest jakaś możliwość aby zmienić go w normalną wersję?

 

Ta. Wgrać normalne oprogramowanie.

 

Pytanie skąd ktoś ma tego iPhona i to bez pudełka. Można się tylko domyślać.

 

Zadzwoniłem do serwisu w gdyni polecanego na myapple.pl ale Pan był zdumiony ze wersje demo istnieją

 

Nieźle to świadczy o tym serwisie  :mellow:


  • Andaar lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 januszkowicz

januszkowicz
  • 14 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 14:34

No właśnie :-( Menu po niemiecku, sprzedający z gorzelca.... właśnie robię update DFU przez itunes. zaraz napiszę czy to zadziałało.

Kurcze nie pomyślałem nawet o demo... a używam jabłuszek już przeszło 3 lata :-( amator ze mnie.

 

Serwis z Gdyni, powiedział mi tylko o DFU - dalej google i już doszedłem do tego jak to zrobić...



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2015 - 14:50

Będzie działał ;-) To tylko kwestia oprogramowania.

 

Tak poza tym jesteś niesamowitym, pozytywnym wyjątkiem na tym forum, bo sam sobie poradziłeś i znalazłeś w google rozwiązanie. Tutaj wszyscy ciągle zadają te same pytania, nawet jeśli rano temat był opisywany.


  • iFan2000 lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 14:56

ja kupuje od pewnego gościa z Wrocławia demo sprzęt apple iphone, tablety. Mają normalnie pudełko tylko mają mankament taki ,że nie ma słuchawek w zestawie a tak to jestem mega zadowolony :) jeden plus to niższa cena :)


Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#6 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 15:20

Tylko że te wersje Demo to są chyba egzemplarze z wystawy sklepowej którą każdy dotykał i która świeciła przez ileś tam dni po 12 godzin dziennie i była na stałe podłączona do ładowarki co raczej szkodzi baterii. Ja tam bym nie brał nigdy w życiu.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 29 kwietnia 2015 - 15:20

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#7 tomczii

tomczii
  • 913 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 15:26

ale ja mam sztuki z pudełkiem zafoliowanym oryginalnie + faktura 23%  telefony są nieużywane:)


Iphone 16 pro max , AW ultra 49mm


#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2015 - 15:36

Tylko że te wersje Demo to są chyba egzemplarze z wystawy sklepowej którą każdy dotykał i która świeciła przez ileś tam dni po 12 godzin dziennie i była na stałe podłączona do ładowarki co raczej szkodzi baterii. Ja tam bym nie brał nigdy w życiu.

 

Ale w sprzedaży są takie, które nie zdążyły jeszcze trafić na ekspozycję, bo ludzie w tych salonach też sobie radzą.

Odnośnie baterii pracującej ciągle z podłączoną ładowarką to nie ma to na nią żadnego negatywnego wpływu.


  • Arkhan lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 januszkowicz

januszkowicz
  • 14 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 16:47

Kruca fix, dziękuje za pocieszne słowa. W sumie kiedy założyłem już wątek, użyłem wyszukiwarki i znalazłem podobne tematy tylko z 5/5S/4S/DEMO humor mi się poprawił. Bo potrzebowałem telefon... a nie biegać po komendzie i tracic czas.

 

Potwierdzam tym samym że w 6kach Plusach i zwykłych pewnie też, DFU i zwykły restore przywraca normalny soft. Wszystko działa tzn TiD, kamerki...

Natomiast product code został stary czyli  3a062d/a.

 

Stan mojego telefonu jest bliski idealnego, ale ma jedną rzecz - na pleckach ryskę 1mm ale dość głęboką. Podobno od kluczy. Mi teraz to się raczej układa w inną całość - pewnie na standziku był przyklejony i ktoś włożył coś, podważył, odklejając piankę zarysował... brzmi to bardziej logicznie...

 

Nic, zapytam znajomego policjanta czy imei figuruje w bazie skradzionych jak tak to tylko spalić, jak nie... to następnym razem 3x lepiej się przyjrze zanim kupię.

A może da się taki check czy kradziony zrobić online ?

 

Tak btw - brat pracował kiedyś w Samsungu. Samsungowe DEMO telefony nie posiadają modułu gsm, czasami nawet Wifi. ot taka ciekawostka związana z tym nieszczęsnym tematem.


Użytkownik januszkowicz edytował ten post 29 kwietnia 2015 - 16:49


#10 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 18:44

Nie musisz pytać znajomych, możesz sprawdzić imei na internecie, wpisz w google albo może ktoś tu poda stronkę.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#11 januszkowicz

januszkowicz
  • 14 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 19:08

No ale 90% tych internetowych stronek to naciaganie na smsa za 30zl... z ktorego pewnie nic nie wynika.



#12 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 19:43

Myślisz że gdyby nic nie wynikało z danej opcji to polecałbym ją na forum? Poza tym, gdzie ja wspomniałem o jakiejś "internetowej stronce do naciągania na sms za 30 zł?"

ja nie pamiętam jak brzmiał adres strony na której sprawdzasz imei, nigdy tego nie potrzebowałem, ale liczę na to że ktoś zaraz poda ci link.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#13 januszkowicz

januszkowicz
  • 14 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 19:54

Nie wiem, kolego masz napewno taką wiedzę jakiej nie mam ja, i napewno masz rację. Szkoda, że z tej wiedzy nie wynika konkretna działająca polecana strona.

Ale już OK, zadzwoniłem gdzie trzeba, i całe szczęście nie jest zgłoszony jako kradziony więc cała sytuacja skończyła się dla mnie lekkimi nerwami i czkawką z kupowaniem używanego sprzętu.



#14 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 20:02

Ty chyba czegoś nie rozumiesz. Jest oficjalna strona na której można każdy imei iPhone sprawdzić po prostu wpisując go w rubrykę, jest to darmowe i w 100% bezpieczne. Ale skoro już sobie poradziłeś to dobrze.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#15 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 20:10

A to ńiesamowite - gdzie jest taka strona ?

#16 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 20:32

Nie pamiętam, wierzę że ktoś poda, na forum wiele razy była podawana.. zaraz poszukam i ewentualnie edytuję ten post.

https://selfsolve.ap...rantyDynamic.do

Znalazłem.
Tu po wpisaniu imei powinieneś mieć info dotyczące czasu gwarancji oraz czy jest na czarnej liście.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 29 kwietnia 2015 - 20:42

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#17 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 kwietnia 2015 - 21:59

Nie pamiętam, wierzę że ktoś poda, na forum wiele razy była podawana.. zaraz poszukam i ewentualnie edytuję ten post.

https://selfsolve.ap...rantyDynamic.do

Znalazłem.
Tu po wpisaniu imei powinieneś mieć info dotyczące czasu gwarancji oraz czy jest na czarnej liście.

 

Bzdura, tu sprawdzisz TYLKO gwarancję.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#18 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 30 kwietnia 2015 - 09:32

Jest chceckmend i baza apple - ale nie ma nic za darmo to raz a kolejna sprawa ze nikt nie zgłasza tam telefonów z PL. Jeśli chcesz sprawdzić czy telefon jest legalny w PL to tylko policja - bo może być wszędzie czysty a w bazie policji będzie jako skradziony. Macałem kiedyś taką sztukę w lombardzie - sam telefon cena atrakcyjna - diagnoza nie łapie zasięgu - oczywiście sprawdzony i nie był na czarnej liście a był zgłoszony na policji i u operatora.

Tak więc możesz mieć czysty telefon a przy kontroli może się okazać że jest kradziony a możesz mieć telefon z czarnej listy na prawdę ukradziony w UK - przy kontroli w PL będzie czyściutki.


  • macsupport lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych