Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ibook jako mobilne centrum rozrywkowo-edukacyjne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 28 stycznia 2006 - 19:42

witam zastanawiam sie nad kupnem ibooka do zastosowan jak w temacie wątku. zamierzam słuchac na nim muzyki zgranej z cedeków oraz oglądać filmy. mam w zwiazku z tym pare pytań: jakiej jakosci jest dzwiek z ibooka? czy po podłączeniu go do wierzy hifi przez wyjscie sluchawkowe dzwiek bedzie dobrej jakosci? czy osx tiger odczytuje zewnetrzne dyski sformatowane pod ntfs lub fat32? czy osx obsluguje pliki wielkosci powyżej 4gb? jakie sa na maca programy-emulatory cd/dvd mogące odczytac obrazy cd ISO? pozdrawiam ak666

#2 viper345

viper345
  • 10 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 stycznia 2006 - 20:54

Nie mam ibooka a powerbooka g4 pierwszej generacji i dzwiek nie jest jakis powalajacy, ale z takich glosnikow nic wiecej spodziewac sie nie mozna. Przypuszczam, ze w ibooku (i w kazdym podobnym urzadzeniu) dzwiek bedzie raczej przecietnej jakosci z uwagi na wielkosc glosnikow. Jesli chodzi o podlaczenie ibooka do zewnetrznego wzmacniacza to jakość dźwięku będzie bardzo dobra (tak samo jak na słuchawkach) i tutaj nie będzie z tym najmniejszego problemu. Z tego co się orientuję to osx rozpoznaje i poprawnie odczytuje partycje fat32, partycje ntfs z tego co czytałem nie tak dawno na forum nie są prawidłowo rozpoznawane (mogę się mylić). Natomiast fat32 czyta i działa na 100% Tak oczywiście, osx czyta pliki większe od 4gb, dlaczego miałby tego nie robić?? jeśli chodzi o iso proszę o wypowiedź kogoś innego, gdyż nie czuje się kompetentny odnośnie tego pytania. Do zastosowań wymienionych w temacie ibook nada się znakomicie i będziesz bardzo zadowolony. Pozdrawiam serdecznie

#3 cyphelf

cyphelf
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 stycznia 2006 - 20:58

Z tego co wiem to ISO można zamontować za pomocą Disk Utility.

#4 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 28 stycznia 2006 - 21:54

http://www.myapple.p...opic.php?t=3135 - to donosnie ntfs i fat32

[ Dodano: 2006-01-28, 21:55 ]
Tak wogóle to jak byś rozejżał sie po forum lub skorzystał z "szukaj" to znalazł byś odpowiedzi na większość swoich pytan.

#5 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 28 stycznia 2006 - 22:55

Możliwość montowania plików ISO jest wbudowana w system. W Disk Utility można za to robić obrazy DMg (i CDR), które łatwo przekonwertować na ISO. W Disk Utility można też wypalać ISO. MAc OS X współpracuje z dyskami NTFS (zarówno zapis jak i odczyt).

#6 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 28 stycznia 2006 - 23:00

MAc OS X współpracuje z dyskami NTFS (zarówno zapis jak i odczyt).


ale która wersja ??

bo wcześniejsze wersje mogły tylko czytac z dysku który miał NTFS.

#7 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 00:59

Jeśli chodzi o dźwięk z iBooka to ma swoje 2 strony. Głośniczki sa słabe i nadaja sie do słuchania muzy np. podczas pisania czegoś, bądż ogólnie pracy na kompie, do niczego więcej. Wyjście natomiast jest dobrej jakości i jeśli nie masz jakichś specjalnych wymagań to cię jakość w zupełności zadowoli.

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2006 - 01:06

Ja tam slucham przez sluchawki wieczorami muzyczki z iBooka i nie narzekam. Jakosc na wyjsciu b.dobra.

#9 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 29 stycznia 2006 - 22:03

dziekuje za odpowiedzi muzyki mam zamiar słuchac na dobrych słuchawkach w jaki sposob zgrac z pieca plik wiekszy od 4gb? rozumiem ze pliki ISO odczytam na maćku bez dodakowych programów?

#10 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 22:09

Najlepiej przerzucić go po sieci. Lub poprzez zewnetrzny dysk FW/USB

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 30 stycznia 2006 - 09:10

oczywiście, że osx czyta płyty ISO. Chyba że myślisz o programach z rozszerzeniem .exe, które przeczyta ale nie uruchomi.

#12 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 17:32

zadam durne pytanie, ale wole mieć 100% pewnosci przed kupnem...odtwarza bez problemu windowsowe pliki wmv i avi? a co sądzicie o powerbooku 12"?

#13 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 31 stycznia 2006 - 17:46

a co sądzicie o powerbooku 12"?


Powiem tak : mam iBooka 12", jakby mi ktoś proponował zamianę na Powerbooka, to bym się w lot zamienił :) Ktoś chętny ?? :mrgreen:

#14 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 31 stycznia 2006 - 17:54

a co sądzicie o powerbooku 12"?


Powiem tak : mam iBooka 12", jakby mi ktoś proponował zamianę na Powerbooka, to bym się w lot zamienił :) Ktoś chętny ?? :mrgreen:


ja Ci moge zaproponowac swojego stacjonarnego pieca ;)

#15 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 18:29

no ale powerbook jest o 50% drozszy. czy wart dolozenia tyle?

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 stycznia 2006 - 18:50

ak666, jeden powie Ci że tak, drugi że nie.
Ja zdecydowałem się na PowerBooka ponieważ ma WEJŚCIE Line-In czego iBook nie ma.
Przy okazji oczywiście dostałem szybszy procesor, większy dysk, Dual-Head, mniejsze rozmiary, alu-obudowe, itp.
Musisz sam sobie odpowiedzieć czy potrzebujesz to co ma PB a czego nie ma iB i czy warte to jest dopłaty.

#17 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 31 stycznia 2006 - 19:35

No to czy masz pieniądze to już nie jest zależne nawet od ciebie, tylko od twojego portwela ;) Moim zdaniem warto dołożyć, bo zyskujesz jakość wykonania - nic ci nie odstaje, jak bateria w iBooku, FW 800, wejście audio, dualhead od razu, bez potrzeby odblokowywania i dzielenia pamięci na pół, wiekszy dysk, szybszy procesor, generalnie Powerbook na pewno dłużej będzie ci służył. Moje zdanie jest takie: jeśli masz te pieniądze to warto dołożyć, a jesli nie to też bym nie płakał, bo z iB jestem bardzo zadowolony i na pewno ty również będziesz.

#18 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2006 - 19:56

To ja troche pobronie iBooka:) Od wczoraj ciesze sie z dual head'a w moim iBooku - chodzi bez zarzutu:) Mam niestety tylko 512Mb ramu wiec czasem pojawia sie teczowe koleczko ale tak ogolnie to jestem bardzo zadowolony z komfortu pracy. Braku wejscia liniowego na razie nie odczulem - po prostu do tej pory go nie potrzebowalem. Jak bedzie pilna potrzeba zgrania czegos to pewnie kupie interface audio na fire-wire. Wielkim plusem iBooka jest calkowita cisza, niska emisja ciepla i dluga praca na baterii (przynajmniej tutaj jest lepszy od PB:)). Wybor miedzy iB i PB zalezy od tego do czego bedzie wykorzystywany - mi wystarczaja mozliwosci iB, chociaz gdyby ktos dal mi PB to bym nie odmowil a iBooka i tak bym nie oddal;)

#19 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 01 lutego 2006 - 11:20

pliki avi czy wmv osx zjada na śniadanie :mrgreen: Mam ibooka, lecz może jak zarobię górę szmalu to kupię powerbooka... To prestiż, większa wydajność, lepszy design z obudową alu itd. Coś dla takiego snoba jak ja :P

#20 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 01 lutego 2006 - 11:31

Mam iBooka 1.33. Początkowo miałem 256 mb pamięci, po 2 tygodniach dokupiłem Tygrysa, 512 RAM i przejściówkę na drugi monitor. W tym tygodniu czyszczę HDD mojego piecyka i go zostawiam na wieczne czasy. iBook'a używam nie tylko do zabawy (jedynie DVD i mp3), ale przede wszystkim do pracy (Photoshop, Illustrator). W najbliższym czasie planuję zakupić 1GB RAM i zewnętrzny HDD na FW. Taka konfiguracja starczy mi na okres gromadzenia środków na iMaca (nie PM ze względu na zajmowane miejsce). Jakością karty dźwiękowej jestem bardzo mile zaskoczony, jakością matrycy (pamiętajmy że iBook to model konsumencki) również. Czy dziś kupowałbym PB czy iB? Nie, ponieważ iB jest tylko etapem przejściowym, na którym mogę zrobić dużo różnych rzeczy. Jedno co jest nie miłe, patrząc okiem estety - kable "wypadające" z obu stron iB (w PB tego unikasz). ps. wiem ze iMac to też konsument, ale mnie on wystarczy. :D

#21 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 23:38

jeszcze odnosnie tego iso czy sa jakies symulatory cd na maka? cos w stylu virtual daemon na pececie...chodzi o to ze te pliki iso, ktore mam, komputer musi widziec jako cd zeby poszly

#22 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 03 lutego 2006 - 09:04

a konkretnie, na przykladzie? ISO na pulpicie to .dmg jesli sie nie myle...Co chcesz uzyskac?

#23 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 04 lutego 2006 - 11:36

chodzi mi o virtualny cdrom... czy zaby żywac plików multimedialnych z pieca musze je jakos konwertować? a jak to jest z tymi plikami exe?

#24 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 06 lutego 2006 - 09:53

plików multimedialnych z pieca nie musisz konwertować, potrzebne ci jedynie odpowiednie programy do ich odtwarzania. Na maka takowe są :P Pliki exe to pliki wykonawcze łindołsa, więc na platformie opartej o UNIX takowe się nie odpalą :cry: Co do wirtualnego cdromu to da się, lecz osobiście nigdy nie stosowałem (chyba :?: ) więc nie mogę udzielić informacji. Często bywa tak, że na łindowsa starasz się coś uzyskać a potem chodzisz w glorii chwały, podczas gdy na maku to jest i się człowiek nigdy nad tym nie zastanawiał. Dlatego, teoretycznie, takim wirtualnym cdromem jest kliknięty plik .dmg :wink: Ale na łindołsie się nie znam i zapewne chodzi ci o coś innego. Trzeba tu użytkownika obu platform, pozdrawiam 8)

#25 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 06 lutego 2006 - 19:16

dziekuje za wszystkie odpowiedzi :D czy ma ktos moze doswiadczenie ze sklepem online cortlandu? chciałem tam kupic ibooka +512mb ramu(wychodzi taniej o ok 60pln niz w sad). na stronie napisane jest, ze towar jest dostepny, ale gdy zadzwonilem na infolinie to powiedziali mi, ze wogole nie maja i nie wiadomo kiedy beda miec...co o tym sadzicie??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych