Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 [iOS 8.2] - podczas słuchania muzyki samoczynnie uruchamia się sterowanie głosowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 24 marca 2015 - 23:01

Witam

 

Od czasu update do iOS 8.2 mój iPhone 6 zachowuje się bardzo dziwnie.

Ogólnie nowy soft jest mniej stabilny i częściej się wiesza, ale jedna rzecz szczególnie mi przeszkadza:

 

Otóż kiedy mam podpięte słuchawki, to samoczynnie uruchamia mi się sterowanie głosowe. Skutek jest taki, że telefon sam pauzuje mi odtwarzaną piosenkę, przełącza na następną, przewija albo robi różne inne losowe rzeczy.

 

Normalnie to powinno się uruchamiać po przytrzymaniu home, ale z niewiadomych przyczyn włącza się samo. Nie da się dezaktywować tej funkcji w odtwarzaczu, nie da się zrobić downgrade bez jailbreaka, więc muszę z tym żyć, ale po mału już tracę cierpliwość. W telefonie za ponad 3K to nie do przyjęcia...

 

Czasem pomaga restart aplikacji, czasem całego ajfona, czasem odpięcie i ponowne podpięcie słuchawek... Zdarza się, że nic nie pomaga i restartuję telefon kilka razy pod rząd do skutku.

 

Wcześniej nie było takich akcji. Wina iOSu, czy możliwe że w dniu aktualizacji uszkodziłem słuchawki lub telefon? :)

 

Z góry dzięki za pomoc


Użytkownik Szaden edytował ten post 24 marca 2015 - 23:05


#2 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 24 marca 2015 - 23:13

Ale na zablokowanym ekranie, czy i tu i tu?


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#3 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 25 marca 2015 - 03:30

I tu i tu. Wystarczy, że podepnę słuchawki i zaczyna się jazda. Sterowanie głosowe uruchamia się samo i przerywa działanie dowolnej aplikacji, nieważne czy to gra, przeglądarka, czy music player. Po prostu nagle słychać charakterystyczny dźwięk i pojawia się niebieski ekran z menu sterowania głosowego, zupełnie jakbym nacisnął home...

 

Oczywiście raz się włącza, a raz nie... Nie wiem, od czego to zależy. Najczęściej to się dzieje jak idę ulicą i mam telefon w kieszeni. W domu sporadycznie, ale też się zdarza. Próbowałem włączyć muzykę i poruszać telefonem i kablem od słuchawek, obracałem wtyczkę mini jack dookoła. Nic się nie stało. Wszystko działało idealnie. Godzinę później wyszedłem na zakupy, zabrałem telefon, żeby sobie posłuchać muzyki po drodze... i w ciągu 5ciu minut sterowanie głosowe włączyło mi się ze 3 razy. 

 

Obstawiałem uszkodzone złącze mini jack, albo przycisk home (czyżby wilgoć?), ale problem zaczął się następnego dnia po aktualizacji do iOS8. Nie sądzę, że to przypadek.

 

Nie sprawdzałem, jak działa na bezprzewodowych słuchawkach, bo takich nie posiadam.



#4 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 25 marca 2015 - 08:21

Mam podobny problem z iPadem i Phonem tylko mi włącza się Siri albo telefon świruje i przełącza piosenki, zatrzymuje je. Może ja mam zepsute słuchawki, ale same w sobie grają dobrze. Nie wiem co jest powodem.

#5 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 25 marca 2015 - 17:12

U mnie wszystko zaczęło się równo w dniu aktualizacji do iOS 8.2, także podejrzewam system... Jaką wersję masz u siebie? Przed aktualizacją też były problemy?



#6 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 25 marca 2015 - 17:20

Szaden, weź zrób pełną kopię iphona i wgraj na nowo system, wyjdź na miasto sobie z takim czystym telefonem i jeśli ci się dalej to będzie przydarzało, to to chyba nie będzie już winą systemu (bo jednak pierwszy raz czytam o takim przypadku).


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#7 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 25 marca 2015 - 17:57

U mnie zdarzało się to na 8.1.1, 8.1.2, 8.1.3, 8.2, czyli praktycznie każda wersja systemu.

#8 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 25 marca 2015 - 19:58

Może trzeba się jutro przejść do serwisu, póki telefon nowy i na gwarancji, bo wymiana na refurba po dwóch miesiącach użytkowania mi się nie widzi...

 

Czy ta kopia zapasowa obejmuje absolutnie wszystko? tzn. czy jest to obraz systemu i zawartości 1 : 1, czy też po przywróceniu go z tej kopii spędzę dzień na grzebaniu w ustawieniach i ponownej konfiguracji? Utracę postęp w grach, czy nie?

 

No i czy wszystko mi się przywróci? Mam złe przejścia z kopią zapasową na poprzednich smartfonach. Na Androidzie przepadły mi ustawienia, a na WP kontakty...


Użytkownik Szaden edytował ten post 25 marca 2015 - 20:07


#9 Ch0ChLiK

Ch0ChLiK
  • 71 postów
  • SkądInąd UK

Napisano 26 marca 2015 - 00:00

Jak na mój gust to wina wadliwych słuchawek a przynajmniej pilota na nich wczepionego. Jakich słuchawek używasz?


  • Szaden lubi to

#10 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 26 marca 2015 - 17:21

Jak na mój gust to wina wadliwych słuchawek a przynajmniej pilota na nich wczepionego. Jakich słuchawek używasz?

Pan w serwisie (dziś rano byłem) powiedział dokładnie to samo (że wina pilota i dodatkowego styku na mini jacku). Przeczyścił mi też gniazdo i radził się wstrzymać z serwisowaniem, żeby z byle powodu nie dostać refurba w prezencie na Wielkanoc :P

 

Słuchawek mam 3 pary: nauszne no-name z biedronki, douszne Creative ep630 i pchełki by Apple dołączone do iPhone

 

Wszystkich używałem pod iOS 8.1 i nie było problemu, choć nauszne z pilotem kupiłem dwa dni przed update, więc może po prostu testowałem za krótko i awaria nie zdążyła wystąpić :P

 

Dziś sprawdzę wszystkie trzy jeszcze raz.

 

Z drugiej strony, jeśli każde słuchawki z pilotem/mikrofonem mają powodować takie jazdy, to ja chyba podziękuję... Gdyby tylko dało się wyłączyć to całe sterowanie głosowe... ale nie... Wujek Tim wie lepiej...


Użytkownik Szaden edytował ten post 26 marca 2015 - 17:28


#11 Ch0ChLiK

Ch0ChLiK
  • 71 postów
  • SkądInąd UK

Napisano 26 marca 2015 - 23:27

jak mają 4 'segmenty' na jack'u, nie powinno być problemu z ich działaniem



#12 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 27 marca 2015 - 22:17

A problem właśnie był! I rzeczywiście wygląda na winę słuchawek. Dobrze, że powstrzymałem się od restore i serwisowania. Pośpiech jest złym doradcą, a gniew jeszcze gorszym. 

 

Otóż winny był nie tyle pilot, co mikrofon na kablu słuchawek, który widać jest zawsze uruchomiony, gdy słuchawki są podpięte do smartfona. Wyłapuje szumy z otoczenia... interpretując je jako polecenia głosowe :D Zakleiłem mikrofon taśmą, odcinając go od "bodźców zewnętrznych" i na razie śmiga!

 

Na słuchawkach bez pilota błąd podczas testów nie wystąpił ani razu.


Użytkownik Szaden edytował ten post 27 marca 2015 - 22:19


#13 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 27 marca 2015 - 23:05

Może trzeba się jutro przejść do serwisu, póki telefon nowy i na gwarancji, bo wymiana na refurba po dwóch miesiącach użytkowania mi się nie widzi...

 

Czy ta kopia zapasowa obejmuje absolutnie wszystko? tzn. czy jest to obraz systemu i zawartości 1 : 1, czy też po przywróceniu go z tej kopii spędzę dzień na grzebaniu w ustawieniach i ponownej konfiguracji? Utracę postęp w grach, czy nie?

 

No i czy wszystko mi się przywróci? Mam złe przejścia z kopią zapasową na poprzednich smartfonach. Na Androidzie przepadły mi ustawienia, a na WP kontakty...

Odpowiem byś nie miał wątpliwości: tak zachowuje się wszystko 1:1, zresztą nawet sama kopia tego wszystkiego waży tyle samo...


  • Szaden lubi to

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#14 Krzysztof Skwara

Krzysztof Skwara
  • 1 postów

Napisano 29 września 2015 - 19:40

cholera mam ten sam problem , nie mogę posłuchać radia , non stop uruchamia mi się sterowanie głosowe i na zablokowanym ekranie i nie , jestem świeżym nabywcą iphona 6 i to mój pierwszy iPhone i jak tak dalej pójdzie ostatni ,bo to do ch... nie podobne ,żeby człowiek nie mógł rządzić urządzeniem i żeby nie można było wyłączyć sterowania głosowego , pytanko drugie czy jest możliwość żeby iPhone na zablokowanym ekranie nie wyświetlał radia tzn pauza ,play itd bo w kieszeni dotyka się i też wyłącza i może też przyczyna tego sterowania glosowego , trzeie pytanko czy można wyłączyć wiadomości co iphone pobiera po angielsku , jestem w Belgii i szkoda mi internetu na te aplikacje. Pozdrawiam i dzięki za odp



#15 yunika

yunika
  • 1 postów

Napisano 05 listopada 2015 - 11:09

Witam, 

mam problem z samoczynnym włączaniem się sterowania głosowego. Włącza się ono nawet gdy telefon jest zablokowany. Ostatnio obudziło mnie w nocy światło iphona, okazało się, że włączył samoczynnie sterowanie. Telefon nie został zalany ani nigdy wcześniej się z nim nic nie działo. Czy jest możliwość zablkowania aplikacji sterowania, albo jej uśpienia/ wyłączenia?

Proszę o pomocne rady :))



#16 marooo

marooo
  • 628 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 listopada 2015 - 12:37

Może tzw. "Hey Siri"  :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych