Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.1 2G] Problem z Iphone - nie moge wysyłać sms'ów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 yoda110

yoda110
  • 3 postów

Napisano 03 grudnia 2007 - 20:28

Witam, mam Iphone w sieci Orange, wersja oprogramowania 1.1.1 . Po prawie miesiącu użytkowania zaczął mi wyskakiwać błąd "Error sending message" w momencie gdy pasek wysyłania sms dochodził mniej więcej do 8/10. Nie instalowałem ostatnio żadnych nowych aplikacji, nic dziwnego się z komórką nie działo. Już od kilkunastu minut czekam na sms od brata, także myślę, że sms'y też do mnie nie dochodzą :/ . Wyłączanie telefonu nic nie daje. Wie ktoś jak temu zaradzić ?

#2 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 03 grudnia 2007 - 20:30

Najprostszy sposób to zapewne zrobienie restore. Tylko jest to trochę kłopotliwe.

#3 yoda110

yoda110
  • 3 postów

Napisano 03 grudnia 2007 - 20:46

Jak robi się restore na Iphonie, i czemu jest to kłopotliwe.

#4 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2007 - 21:30

FAQ i pytanie "P. Chciałem coś powgrywać do iPhone i chyba coś namieszałem. Jak przywrócić ustawienia fabryczne?" oraz przejrzyj tematy z działu iPhone - Modyfikacje.

#5 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 03 grudnia 2007 - 21:56

Witam, mam Iphone w sieci Orange, wersja oprogramowania 1.1.1 . Po prawie miesiącu użytkowania zaczął mi wyskakiwać błąd "Error sending message" w momencie gdy pasek wysyłania sms dochodził mniej więcej do 8/10. Nie instalowałem ostatnio żadnych nowych aplikacji, nic dziwnego się z komórką nie działo. Już od kilkunastu minut czekam na sms od brata, także myślę, że sms'y też do mnie nie dochodzą :/ . Wyłączanie telefonu nic nie daje. Wie ktoś jak temu zaradzić ?


Też tak miałem jak przeszłem z ery abonamenty na tak-tak, sms nie wychodził, wystarczyło wyłączyć edge w services i już wysyłają się sms-y

#6 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 03 grudnia 2007 - 23:05

Też tak miałem jak przeszłem z ery abonamenty na tak-tak, sms nie wychodził, wystarczyło wyłączyć edge w services i już wysyłają się sms-y


przeszedlem ;)

ps. nie mam polskich znakow.

#7 yoda110

yoda110
  • 3 postów

Napisano 04 grudnia 2007 - 00:16

Też tak miałem jak przeszłem z ery abonamenty na tak-tak, sms nie wychodził, wystarczyło wyłączyć edge w services i już wysyłają się sms-y


Wyłaczyłem EDGE w services, ale wtedy wywala komunikat, że karta sim jest zablokowana, a po wpisaniu pin'u znowu włącza się EDGE. Jak nie urok to sraczka :/ chyba zrobie tego restore'a.

---- Dodano 04-12-2007 o godzinie 02:18 ----
Tak poza tym to ja nawet nie mam tego EDGE'a skonfigurowanego -_-', czego ten telefon ode mnie chce

#8 fenris

fenris
  • 7 postów

Napisano 14 grudnia 2007 - 16:03

Witam, mam Iphone w sieci Orange, wersja oprogramowania 1.1.1 . Po prawie miesiącu użytkowania zaczął mi wyskakiwać błąd "Error sending message" w momencie gdy pasek wysyłania sms dochodził mniej więcej do 8/10. Nie instalowałem ostatnio żadnych nowych aplikacji, nic dziwnego się z komórką nie działo. Już od kilkunastu minut czekam na sms od brata, także myślę, że sms'y też do mnie nie dochodzą :/ . Wyłączanie telefonu nic nie daje. Wie ktoś jak temu zaradzić ?


miałem taki sam problem z wysyłaniem sms - pomogło dopisanie +48 do numeru ... teraz wysyła się bez problemów.

#9 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2007 - 19:15

Witam, mam Iphone w sieci Orange, wersja oprogramowania 1.1.1 . Po prawie miesiącu użytkowania zaczął mi wyskakiwać błąd "Error sending message" w momencie gdy pasek wysyłania sms dochodził mniej więcej do 8/10. Nie instalowałem ostatnio żadnych nowych aplikacji, nic dziwnego się z komórką nie działo. Już od kilkunastu minut czekam na sms od brata, także myślę, że sms'y też do mnie nie dochodzą :/ . Wyłączanie telefonu nic nie daje. Wie ktoś jak temu zaradzić ?


Mialem kiedys taki sam problem, powod okazal sie prozaiczny. Nalezalo przelozyc karte sim do innego aparatu orange i recznie ustawic numer centrum wiadomosci. Jak wiadomo w ip nie ma takiego ustawienia ( dzieje sie to automatycznie). Sprobuj najpierw tej metody, restore to ostatecznosc. Po tej akcji, u mnie to sie wiecej nie wydarzylo. Pozdrawiam.

#10 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 14 grudnia 2007 - 19:30

Mialem kiedys taki sam problem, powod okazal sie prozaiczny. Nalezalo przelozyc karte sim do innego aparatu orange i recznie ustawic numer centrum wiadomosci. Jak wiadomo w ip nie ma takiego ustawienia


Czy aby napewno?

Centrum Wiadomości (SMSC)

Wchodzimy w Phone->Keypad, wybieramy numer *5005*7672*xxxxxxxxxx#* (gdzie xxxxxxxxxx jest numerem SMSC) i naciskamy CALL. Obecne ustawienie sprawdzimy przez *#5005*7672#.

Numery SMSC:

Era: +48602951111
Heyah +48602951111
Orange: +48501200777
Play: +48790998250
Plus GSM:+48601000310



#11 magorka

magorka
  • 518 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2007 - 19:46

Ale co szkodzi sprobowac. W moim przypadku to zadzialalo. Lepiej zrobic to niz restore. Mozna tez sprobowac wyslac sms z inna karta sim. Jesli zadziala, to znaczy ze problem lezy w karcie, nie ip.

#12 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 14 grudnia 2007 - 20:09

Ale co szkodzi sprobowac. W moim przypadku to zadzialalo. Lepiej zrobic to niz restore. Mozna tez sprobowac wyslac sms z inna karta sim. Jesli zadziala, to znaczy ze problem lezy w karcie, nie ip.


No a co szkodzi spróbować sposób, który podałem (i jest w FAQ)?

#13 dorotka-p

dorotka-p
  • 6 postów

Napisano 31 sierpnia 2008 - 14:59

Do mnie tez nie dochodza wiadomosci... wpisuje kod *50058.... i wyskakuje mi info "Adres centrum serwisowego Brak adresu" Czy ktos to juz rozpracowal? iPhone w play. Ja wysylam, moje nie dochodza :( Trace cierpliwosc...

#14 rockduck

rockduck
  • 4 postów

Napisano 02 września 2008 - 14:29

Mam ten sam problem , Iphone kupiony w Orange , dzialal swietnie az do dzisiaj , w szkole chcialem wyslac sms a tu zonk i pasek zatrzymuje sie przed samym koncem i wywala komunikat taki jak u autora watku,. Hmmm nie wiem co robic bo wpisywalem od nowa numer centrum ale tu kolejny zonk Adres Centrum Serwisowego Brak Adresu. Soft 2.0.2 bez jailbreak

#15 guzalki

guzalki
  • 2 postów

Napisano 03 października 2008 - 20:01

Mam ten sam problem , Iphone kupiony w Orange , dzialal swietnie az do dzisiaj , w szkole chcialem wyslac sms a tu zonk i pasek zatrzymuje sie przed samym koncem i wywala komunikat taki jak u autora watku,. Hmmm nie wiem co robic bo wpisywalem od nowa numer centrum ale tu kolejny zonk Adres Centrum Serwisowego Brak Adresu. Soft 2.0.2 bez jailbreak


Miałem ten sam problem zrobiłem tak
1. odinstalowałem z komputera iTunes
2. Usunąłem pliki pozostałe
3. Zainstalowałem od nowa iTunes i podłączyłem iphona

i wszystko zaczęło działać ok




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych