Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PB 1400 i Linux


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qba

Qba
  • 2 postów

Napisano 27 stycznia 2006 - 19:07

Mam PB 1400 i chciałbym zainstalować na nim Linuxa. Skąd można zciągnąć jakąś dystrybucję Linuxa (najchętniej graficzną). Nie znam się dobrze na Linuxie i chciałbym żeby to było w miarę proste do instalacji. Pozdrawiam Qba

#2 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2006 - 19:21

Witam,

Przeczytaj ten wątek

Pozdrawiam,

Feniks

#3 Qba

Qba
  • 2 postów

Napisano 27 stycznia 2006 - 23:25

Witam,

[URL=http://www.myapple.pl/viewtopic.php?t=844&postdays=0&postorder=asc&highlight=1400&start=0]Przeczytaj ten wątek[/URL]

Pozdrawiam,

Feniks


Dzięki

#4 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 stycznia 2006 - 13:13

moja propozycja dla ,,zielonych" to KUBUNTU

#5 pener

pener
  • 84 postów
  • SkądZielonka/Poznań

Napisano 28 stycznia 2006 - 16:55

Ja polecam slachintosh - warto czas poswiecic bo potem juz wszystko chudzi jak ma chudzic. sam miałem slachintosha na performie i działał idealnie jak na taki sprzent.

#6 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 30 stycznia 2006 - 09:29

początkujący i ta dystrubucja = zniechęcenie. Na początek zawsze polecam dystrybucję łatwą i intuicyjną. Jeśli trzeba to podam linka. Tylko napisz jaki to właściwie procek (sory za moją niewiedzę) i ile RAM-u posiadzasz...

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2006 - 22:20

A ja mówię.. nie ma nic lepszego na początek niż Debian :mrgreen: Ilość programów dostępnych przez apta jest wystarczająca chyba dla każdego, a na początek to nawet jest ich za dużo :wink: A jak nie Debian to może być Ubuntu.. albo Kubuntu :mrgreen:

#8 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 stycznia 2006 - 22:43

Huh, tak jak panowie mówili, Debian albo Ubuntu (ew. Kubuntu, to juz zalezy od wyznań ;), z naciskiem na ten pierwszy - konfiguracja nie powinna zajac zbyt wiele (doinstalowanie przez apta xfce czy innego lightowego wm'a, jakis programików, i mamy system jak ta lala ;)), a wydajnoscia powinnien przewyzszac ubuntu :) Pozdrawiam, waluigi :)

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 stycznia 2006 - 02:20

Debian dla tych, którzy chcą mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek. Ubuntu dla tych, którzy chcą mieć.

#10 eazyone

eazyone
  • 447 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 12:29

code, za bardzo się z tym nie zgodzę... Mam ubuntu i mam dokładnie taki sam wpływ na wszystko to co w Debianie... Z ubuntu dołączane są dokładnie te same narzędzia co w Debianie... Jedyna różnica między nimi, że można zainstalować Ubuntu równie łatwo jak Windows czy OSX... Ale jak ktoś chce mieć wpływ na wszystko, to jaki problem uruchomić instalatora w trybie expert...?? Na upartego możesz ręcznie ustawić tyby graficzne :)

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 31 stycznia 2006 - 13:23

z mojego w sumie krótkiego doświadczenia wynika, że można doinstalowywać w ubuntu rzeczy tylko klikając myszką, niemniej jednak kilka rzeczy przydaje się robić w terminalu. W każdym razie otrzymuje się coś chodzącego łatwo i przyjemnie, a jeśli ktoś chce się wdrażać to jak najbardziej jest prowadzony prawie jak za rączkę :wink: No i wszystkie pakiety Debiana są dostępne dla Ubuntu, więc dla początkujących jednak nie Debian...

#12 eazyone

eazyone
  • 447 postów

Napisano 31 stycznia 2006 - 13:33

menelek, generalnie, to co można zrobić tylko klikaniem myszką można równie dobrze zrobić pod terminalem i to moim zdaniem jest siła...

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 stycznia 2006 - 14:36

eazyone, oczywiście że masz wpływ, ale jeśli nie chcesz go mieć to nie musisz.
I to miałem na myśli pisząc

Debian dla tych, którzy chcą mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek.
Ubuntu dla tych, którzy chcą mieć.

Znam doskonale Debiana (7 lat pracy) i Ubuntu (od ponad roku namawiam wszystkich znajomych pecetowców na Ubuntu i pomagam w pierwszych krokach)

#14 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 stycznia 2006 - 19:34

A ja mówię.. nie ma nic lepszego na początek niż Debian :mrgreen:

Ilość programów dostępnych przez apta jest wystarczająca chyba dla każdego, a na początek to nawet jest ich za dużo :wink:

A jak nie Debian to może być Ubuntu.. albo Kubuntu :mrgreen:


zgadza sie . z tym ze mala uwaga na dzien dzisiajszy APT jest wylaczony - przeciazenie serwerow (do odwolania) wiec dzisiaj instalka debiliana si enie uda.

#15 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 31 stycznia 2006 - 21:00

[ot] Kwiatki - zdziałałeś coś z Gentoo na G5 :?: Sam mam ochote cos takiego sporobowac, stad moje pytanie [/OT] Pozdrawiam, waluigi ;)

#16 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 stycznia 2006 - 22:20

[ot] Kwiatki - zdziałałeś coś z Gentoo na G5 :?:
Sam mam ochote cos takiego sporobowac, stad moje pytanie [/OT]
Pozdrawiam, waluigi ;)


tak. dojechalem do jadra i konsoli - mam problemy z kompilacja gnome (wszystko robie w 64bitach)

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 01 lutego 2006 - 13:43

jeszcze dodam parę słów na temat managera okien. Na wolne komputery raczej odradzam GNOME oraz KDE, lecz nawet na ppc 400MHz już można śmiało je stawiać, chodzą w miarę szybko 8) Jeżeli przeznaczy się dużo miejsca na twardzielu to zdecydowanie polecam GNOME, a do niego można doinstalować co się chce (np. KDE) i podczas każdego logowania można wybierać między różnymi managerami. Ilość desktopów jest w GNOME nieograniczona. Jeśli natomiast zaistaluje się proponowany przeze mnie KUBUNTU czyli ubuntu chodzący pod KDE to już zupa wylana i z tego co wiem żadnego innego managera się nie da obsłużyć. Ilość desktopów jest chyba w KDE ograniczona. Niemniej jednak, ja przeznaczyłem tylko 4,5 GB na linuxa i dlatego bez ceregieli posiadam tylko KDE, ponieważ ma pewne cechy które mi się podobają :wink:

#18 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 01 lutego 2006 - 14:40

Niestety mylisz sie menelek, to czy masz KDE czy GNOME, nie ma żadnego zwiazku z innymi wm'ami.
One sobie poprostu leżą :)
A co do wyboru wm'a, pewnie chodzi Ci o gdm, czyli manager logowania, w KDE jego odpowiednikiem jest kdm - moze w kubuntu nie dodawał poprostu innych wmów do menu?
Ale zapewniam Cie, że dodac do kdm'a mozesz wszystko, co dodasz do gdma (badz doda sie automatycznie) - wystarczy troche pogooglowac (konkretniej chodzi o znalezienie gdzies w okolicach /usr/share/kde, pliku odpowiedzialnego za konfiguracje KDM, i dodanie odpowiedniego wpisu :)
Jak bede na Kubuntu, opisze dokładniej jesli chcesz ;)
Pozdrawiam, waluigi :)

#19 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 09 lutego 2006 - 14:45

Na razie zajmuje sie wkuwaniem UNIX-a od podstaw. Za jakies pare miesiecy sobie podyskutujemy szerzej o tym, dlaczego linuxa na maku nie warto miec..
Kiedy jest GNOME, moge doinstalowac KDE zwyklym apt-get install kde, natomiast z KUBUNTU:
janusz@uwm-a014-39:~$ sudo apt-get install gnome
Password:
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Pakiet gnome nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
E: Pakiet gnome nie ma kandydata do instalacji
janusz@uwm-a014-39:~$ sudo apt-get install gnome2
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
E: Nie udało się odnaleźć pakietu gnome2
janusz@uwm-a014-39:~$

Pozdrawiam, menelek
[/code]

#20 k.

k.
  • 74 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 lutego 2006 - 19:12

ucz sie ucz tych linuxow - bo ja rowniez nie widze zwiazaku pomiedzy WM-em a dystro ;) sciagnij zrodlo, skompiluj - utworz paczki i nagle ubuntu/kubuntu/whatever bedzie wyposazony w pakiety do instalacji gnome2.. btw. poco uzywac linux skoro deamon obdarzyl nas rodzina *BSD. pozdro!

#21 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2006 - 19:16

poco uzywac linux skoro deamon obdarzyl nas rodzina *BSD


k., bo na razie więcej jest programów dostępnych na pingwina niż na diabełka, ale to pewnie przejściowe... :wink:

#22 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 12 lutego 2006 - 19:31

poco uzywac linux skoro deamon obdarzyl nas rodzina *BSD


k., bo na razie więcej jest programów dostępnych na pingwina niż na diabełka, ale to pewnie przejściowe... :wink:

I niektórzy do pingwinka maja wielki sentyment :)
Linux rox i tyle ;)
Pozdrawiam, waluigi :)

#23 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2006 - 19:36

Linux rox i tyle


waluigi, się zgodzę z tobą.. "Linux - from zero to hero" :mrgreen:

Ale sądzę że niedługo xBSD dogoni pingwinka i będziemy mieli jeszcze jednego konkurenta na desktopy dla Winzgrozy :wink:

#24 k.

k.
  • 74 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 lutego 2006 - 23:27

bo na razie więcej jest programów dostępnych na pingwina niż na diabełka, ale to pewnie


nie zgodzilbym sie ztym - wszystko to przeciez jedna wielka OpenSourcowa rodzina - jesli jest cos pod linuxa to z prawdopodobienstwem bliskim 1 bedzie to dzialalo na free czy net (bsd). Chyba ze mowiac programy masz na mysli pakiety? mimo ze freebsd rowniez je wspiera, o wiele wygodniejsze wedlug mnie jest drzewo portow(zreszta rowniez obecen w OSX).

z moich kliku letnich doswiadczen z freebsd, musze przyznac ze niedwano mialem pewnien problem z oprogramownaiem firmy Atmel - program nazywa sie Flip i sluzy do programowania mikrokontrolerow z rodziny 8051 - niestety z free nei dzialal do konca poprawnie(problem zwiazany byl z obsluga bibliotek dynamicznych - testy jednek przperowadzalem na FB 5.4, blad mogl zostac wyeliminowany w FB 6.0)

pozdrawiam,
kuba

#25 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2006 - 23:35

k., oczywiście miałem na myśli pakiety, źródła da radę nawet na upartego na OSX`ie skompilować. :wink: Ale nie można tego nazwać "prostym rozwiązaniem na desktop" niestety.

A tak w ogóle to proponuje skończyć z tym OT :mrgreen:

k., może założysz wątek "Linux vs BSD" np. w Think Different? To sobie wtedy popiszemy :wink:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych