Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

apache, php, *sql, ftp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pavelek

pavelek
  • 60 postów

Napisano 26 stycznia 2006 - 14:50

Czy są na OS X "gotowe" serwery uslyg www i ftp. Chodzi mi o aplikacje ktora ma w sobie apache php mysql (lub postgresa) chodzi mi o jedna aplikacje z jednym "panelem" starowania do wszystich uslug. Jezeli dobrze pamietam to odpowiednikami na windowsa byly przykladowo wampp xampp foxserv appserv czy krasnal. Na linuchu zawsze instalowalem wszystko oddzielnie. A że jestem posiadaczem appla od niedalego tygodnia nie chce stawiac wszystkiego osobno.

#2 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 26 stycznia 2006 - 15:26

http://www.apachefri...mpp-macosx.html

http://www.mamp.info/en/home/

#3 pavelek

pavelek
  • 60 postów

Napisano 26 stycznia 2006 - 15:33

zainstalowalem xampp-macos ... apache dziala, php smiga ... mysql niby sie odpala ... ale niestety ... nie znajduje mysq.sock ... i nic dziwnego bo go nie ma ... :(

#4 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 26 stycznia 2006 - 23:18

na stronie www.mysql.org masz paczki gotowe do zainstalowania mysql 4.1 i 5.0 . Ja osobiście używam paczek ze strony http://www.entropy.ch/ i dziala wszystko świetnie mam php4 i php5 zainstalowane i mysqla 4.0.x

#5 pavelek

pavelek
  • 60 postów

Napisano 26 stycznia 2006 - 23:58

Jak napisalem wczesniej ... chcialem uniknac instalowania z paczek czy wlasnego kompilowania, jeszcze nie jestem nawet tygodniowym posiadaczem appla. Poprostu chce uniknac reinstalacji systemu Sprobowalem MAMP'a dziala slicznie ustawil sie tylko na 8888 a nie na 80, ale to juz kosmetyka

#6 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 27 stycznia 2006 - 11:27

pavelek a robi Ci różnice instalacja 2 zamiast 1 ? bo mi osobiście zadnej i tak wszystko się instaluje w tych samych miejscach.

#7 pavelek

pavelek
  • 60 postów

Napisano 27 stycznia 2006 - 11:45

sagat : narazie robi ;) jak mowilem jestem baaaardzo poczatkujacym macuserem i wolalbym narazie zbyt nie kombinowac

#8 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 27 stycznia 2006 - 19:31

pavelek: Ja w też jestem początkującym userem :] kupiłem swojego Maca we wrześniu i w tym samym miesiącu zainstalowałem php5 i mysqla.

Do php polecam Zend studio (100$ za podstwową wersje) naprawde najlepszy IMHO soft.

#9 cyphelf

cyphelf
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2006 - 20:00

Dodam że studenci i autorzy stron przeznaczonych dla studentów mogą otrzymać rabat i dostać za $100 Zend Studio Professional czyli nieco rozbudowaną wersję. Program także polecam, to raczej najlepsze narzędzie do PHP.

#10 pavelek

pavelek
  • 60 postów

Napisano 27 stycznia 2006 - 22:23

Osobiście wolę Eclipsa ... PHP, CSS, HTML oraz java (szkoda ze php nie jest tak obslugiwany jak java). Co jeszcze za Eclipsem ... UML, data clay. Obsluga CVS. No i mogę sobie dobrać plugin do czegokolwiek tylko chcę i potrzebuje. No i darmo !!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych