Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP czasami się nie budzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Meduza

Meduza
  • 736 postów
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Napisano 20 stycznia 2015 - 11:35

Hej

 

Mam dosyć dziwny problem z moim MBP 15' 2011. Otóż czasami kiedy go zamykam i po jakimś czasie otwieram, mac nie reaguje, ekran się nie budzi, z przodu lampka się nie świeci, nie słychać żeby w ogóle był włączony. Nie reaguje na przyciśnięcie przycisku włączania. Uruchamia się dopiero kiedy przytrzymam przycisk włączenia dłużej aż do restartu (wtedy się uruchamia normalnie jak zawsze i daje komunikat że został uruchomiony ponownie z powodu błędu). Innymi razami kiedy mac leży nie używany i zamknięty zauważam, że wiatraki chodzą na pełnej mocy a komputer jest bardzo gorący (mimo że kiedy go zamykałem to przeszedł w stań uśpienia normalnie, lampka z przodu zaczęła pulsować powoli) Tak jakby się sam podczas uśpienia włączył i chciał robić za grzejnik. 

 

Nie rozumiem do końca o co chodzi, trochę się boję że w końcu mi nie wstanie (mbp w sensie, zboczuchy).  Macie jakieś pomysły? 

 

MBp był dwa razy naprawiany już (karta graficzna), poza tym jest w stanie idealnym z rozszerzonym ram'em (już dawno, więc to chyba nei ma znaczenia?) i dyskiem SSD (też już kilka miesięcy minęło)

 

Dzięki z góry i czekam na odpowiedzi, pozdrawiam 

 

Meduz


Na miłość boską- iTunes, iPhone a nie "itunse" albo "iphon".. Z "ajfonami" też się schowajcie, bo beznadziejne.

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 stycznia 2015 - 14:03

Kiedy naprawiałeś grafikę? Czy układ był wymieniony na nowy? Jaki okres gwarancji otrzymałeś?


Pogwarancyjny serwis urządzeń Apple - naprawa Macbook, iMac, iPhone, iPad itp.
kom: 605-660-548, tel: (12) 444 14 99, ul. Wybickiego 17/3, 31-302 Kraków
www.serwisapple.pl


#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2015 - 14:11

A co ma grafika do PM? Kierowałbym się ku problemowi w sekcjach SMC lub PCH. SMC musi wystawić sygnał uśpienia (wybudzenia) do PCH, ten zaś steruje PM (Power Management). Grafika nie bierze udziału w opisanym problemie, więc nie tu szukałbym uszkodzenia.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 Meduza

Meduza
  • 736 postów
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Napisano 20 stycznia 2015 - 16:53

Dzięki chłopaki (lub chłopaku i dziewczyno?) za zainteresowanie się problemem, już mnie zaczynają wkurzać wycieczki do serwisu.

 

Ja się na tym totalnie nie znam, dlatego piszę tutaj… Nie chcę jechać z tym do serwisu od razu, jako że już jest po gwarancji a ciężko im pokazać problem, raz się zacina a raz nie po prostu… 

 

*arvika, nie wiem czy się przyda, ale piszę.

Pierwszy raz płyta główna cała była wymieniana w lipcu zeszłego roku, drugi raz była wymieniana w grudniu, też 2014. 
*tumpio Co radzisz? Zresetować SMC? Wiem o tych rzeczach tylko tyle co właśnie o tym poczytałem, więc nie wiele.. PCH nawet nie do końca wiem czym jest i za co odpowiada i co mogę z nim zrobić. Uszkodzenie? Mechaniczne? 


Na miłość boską- iTunes, iPhone a nie "itunse" albo "iphon".. Z "ajfonami" też się schowajcie, bo beznadziejne.

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2015 - 17:08

PCH (Platform Controler Hub) - element "uzupełniający procesor" odpowiedzialny za obsługę peryferii (USB, SATA, PCI-ex itd) ale dla Ciebie najważniejsze - zawiadujący (a raczej wykonujący rozkazy programu zawartego w SMC) całą procedurą zasilania płyty. On i SMC odpowiadają za włączenie, wybudzenie, uśpienie itd. całego komputera. Prawdopodobnie masz wymienioną płytę na "naprawioną nie do końca", a ponieważ jak piszesz wymieniana była w grudniu - pofatygowałbym się z reklamacją. Sam w zaciszu domu niewiele zdziałasz. Jest to klasyczne uszkodzenie hardwarowe do naprawy serwisowej.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 Meduza

Meduza
  • 736 postów
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Napisano 20 stycznia 2015 - 20:26

Dzięki wielkie za odpowiedź, nie będę w takim razie więcej sobie tym głowy zaprzątać skoro nie mogę nic z tym zrobić. Zadzwonię do serwisu i się na nich podenerwuję, jak mi się to jeszcze raz stanie. Na szczęście za naprawę nic nie płaciłem, więc będzie co reklamować. 

 

post #700 ! Prawie jak urodziny


Użytkownik Meduza edytował ten post 20 stycznia 2015 - 20:26

Na miłość boską- iTunes, iPhone a nie "itunse" albo "iphon".. Z "ajfonami" też się schowajcie, bo beznadziejne.

#7 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 stycznia 2015 - 20:39

Prawdopodobnie masz wymienioną płytę na "naprawioną nie do końca", a ponieważ jak piszesz wymieniana była w grudniu - pofatygowałbym się z reklamacją. 

 

tumpio: własnie dlatego zadałem te pytania :)


Pogwarancyjny serwis urządzeń Apple - naprawa Macbook, iMac, iPhone, iPad itp.
kom: 605-660-548, tel: (12) 444 14 99, ul. Wybickiego 17/3, 31-302 Kraków
www.serwisapple.pl


#8 Meduza

Meduza
  • 736 postów
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Napisano 11 lutego 2015 - 14:48

Słuchajcie, odświeżam bo jestem w trakcie wymiany MacBooka z racji tego że był już 3 razy naprawiany i znów są problemy. Problem w tym, że na pytanie na jaki komputer zostanie wymieniony mój MBP z 2011 roku, Apple Care Scandinavia nie potrafi mi powiedzieć inaczej niż dosłownie co do słowa "na komputer o tej samej szerokości ekranu i specyfikacjach technicznych, oraz z tą samą pojemnością karty graficznej (?!) którą miałem w swoim komputerze, czyli technicznie taki sam komputer ale bez wad". Z tego co wiem to Apple już nie produkuje MBP 15' bez Retiny, czy jak? Wyprodukują specjalnie taki sam model z 2011 roku specjalnie dla mnie czy co? Mam nadzieję, że nie chcą mi wcisnąć jakiegoś refurbished 2011 model?

 

Mówiąc szczerze, liczyłem po cichu, że wymienią mi na nowego 15' MBPR... ale coraz mniej w to wierzę jakoś z tego co oni mówią. 

 

pozdrawiam


Na miłość boską- iTunes, iPhone a nie "itunse" albo "iphon".. Z "ajfonami" też się schowajcie, bo beznadziejne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych