Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja Windowsa na Mac-u z małym dyskiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 kuba1961

kuba1961
  • 94 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 10:04

       Od kilku dni mam Macbooka Air w podstawowej konfiguracji (4Gb/128Gb). Chciałbym zainstalować Windows przy pomocy programu Paralell.  Czytam ten dział ale jest to dla mnie wszystko nowe, proszę o pomoc w poukładaniu w mojej głowie tego wszystkiego.

 

      Jaki wybrać Windows ?  XP czy W7 a może W8.  Programy których będę używał pod Windows są proste i raczej 32 bitowe a nawert16 bitowe.  Chciałbym żeby całość systemu zajęła mało miejsca bo te 128Gb to strasznie mało (mam dużo danych). 

Czy ktoś wie ile miejsca na dysku zabiera instalacja XP czy W7. 

Czy Paralell "sztywno" zabiera pewną ilość dysku, czy w zależności od potrzeb zmienia tą wartość  ?.

Przy instalacji pyta o rodzaj partycji Fat/NTSF co wybrać ? Na jednym z filmów instruktażowych zobaczyłem liczbę 80Gb i troszkę przestraszyłem się. 

Czy tak postawiony Windows będzie miał dostęp do internetu ?  Niektóre programy których będę używał potrzebują dostępu.

Jest takie coś jak Transcent JetDrive 130 - czy mimo małej prędkości transferu można tego użyć jako miejsca do instalacji. Wiem że jest to drogie (pytałem się już w inym miejscu o celowość zakupu - zrypka Admina :() ale nie podłączam nic zewnętrznego, a mam zawsze 128GB choćby na dane. Co ciekawe na amazon.de piszą o gwarancji na 30 lat - jak oni to zrobili.

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych