Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Cudze chwalicie, swego nie znacie


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Scorpio

Scorpio
  • 14 posts
  • SkądCzęstochowa

Posted 24 January 2006 - 16:27

Pojawiam się na tym portalu w zasadzie jako obserwator, nie wykazałem się jak widać znaczącą liczbą postów :wink: Przymierzam się juz od jakiegoś czasu do zakupu Maczka, dlatego wolę się nie wychylać na forum z jakimś nieopatrznie zadanym pytaniem. Ale wracając do meritum sprawy - nader często piszecie o dosyć specyficznych kłopotach związanych z komunikatorami pracującymi pod Mac OS X, w szczególności o kontaktowanie się z użytkownikami Gadu-Gadu (jak wiadomo nie występuje "makowa" wersja tego programu) czy Tlen.pl (podobnie). Jak widzę radzicie sobie poprzez używanie iGadu, multikomunikatorów typu Adium, wersje Java danych programów czy modyfikowanie iChata. Ostatnio przeglądałem stronę poświęconą komunikatorom [url]www.komunikatory.org[/url] i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że istnieje polskojęzyczny komunikator Unicom działający oprócz środowiska windowsowego i linuxowego również pod Mac OS X! Co ważniejsze obsługuje Gadu-Gadu i Tlen (co dla nas, mieszkańców kraju nad Wisłą ma ogromne znaczenie - są to najpopularniejsze komunikatory)! Nikt z Was nigdy o nim nie wspominał, chyba większość z Was nic o nim nie wie. Może będziecie chcieli sprawdzić go w działaniu? Więcej o tymże komunikatorze pod: [url]http://sadysta.ath.cx/projekty/unicom/[/url]
P.S. Mam nadzieję, że nikt z Was się nie przestraszył i nie zniechęcił widząc słowo "sadysta" :wink:

#2 _sys

_sys
  • 2046 posts
  • SkądB-stok i okolice

Posted 24 January 2006 - 17:17

Kiedyś bawiłem się Unicomem. Zwykła Java, kiepski interface. Adium go wymiata :D .

#3 njet

njet

  • 1342 posts
  • SkądKraków

Posted 24 January 2006 - 17:50

To chyba odstrasza:

Dołączona grafika

I chyba nie ma porównania z np. iChatem. Każdy wie jak iChat wygląda, ale wklejam dla porównania :) No i zobaczcie jaki ma opis moja dziewczyna (pierwsza na liście) = szykuje się kolejny macuser :)

Dołączona grafika

#4 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 24 January 2006 - 18:51

Ale czy ten program pobiera kontakty z serwerów Tlena i GG? :roll:

#5 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Posted 24 January 2006 - 18:52

jej!! jak zrobic zeby sie opis znajdowal pod nazwa kogos na liscie (iChtaAV)?? bo ja mam obok mi nie wiem jak to zmienic

#6 njet

njet

  • 1342 posts
  • SkądKraków

Posted 24 January 2006 - 20:09

brodek, szczerze nie wiem jak to jest ustawione, bo takiej opcji nie mam - po prostu od zawsze są pod spodem. Zresztą wolabym bez graficznych emotikon, bo się lista robi pstrokata. Ale wyłączenie ich dla okna rozmowy (taka opcja jest) nie daje rezultatów na liście.

krzyfar, za stroną sadysty (sic!):

Unicom obsługuje w tym momencie już cztery środki komunikacji - protokół Gadu-Gadu, Jabber'a, Tlen oraz wysyłanie SMS-ów


Ok. sorry - bo to w sumie nie odpowiedziało na Twoje pytanie. Dlatego w tempie ekspresowym ściągnąłem Unicom'a - obsługuje gg, ale nie pobiera listy kontaktów.

[edit] już wiem czmu nie jest popularny - bo jest do d*** :) Ściągnijcie i odpalcie, to zobaczycie dlaczego heh

#7 elrobsono

elrobsono
  • 1516 posts
  • SkądBarcelona, ES

Posted 24 January 2006 - 20:16

Mnie się okienko komunikatora schowało po zamknięciu i nie chce pojawić :D A program w docku cały czas aktywny :D Po przeładowaniu bez zmian - w chowanego się bawi :mrgreen:

#8 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 24 January 2006 - 20:19

Pobrałem, zainstalowałem, popatrzyłem, pokiwałem głową, wyrzuciłem do śmieci :wink:

#9 njet

njet

  • 1342 posts
  • SkądKraków

Posted 24 January 2006 - 21:08

elrobsono, dokładnie - program się nie wyłącza przez Jabłko + Q.

Sorry Scorpio, ale ten program to niewypał niestety. Polecam dalej iChat lub Adium (adium natywnie obsługuje gg, więc procedura jest taka jak w gg na pc - podajesz numer hasło i bum, jest. iChat zaś jest bardziej zgrany z systemem.)

#10 elrobsono

elrobsono
  • 1516 posts
  • SkądBarcelona, ES

Posted 24 January 2006 - 21:13

NIestety, ani Adium, ani iChat nie zapewniają bezproblemowej współpracy z gg :( i to jest porażka, wielka porażka, kiedy wreszcie ktoś napisze program obsługujący gg, wyglądajacy i działający w 100%??

#11 microust

microust
  • 263 posts
  • SkądLitzmannstadt

Posted 24 January 2006 - 21:21

Moze zapytaj sie gg kiedy zaczna wspolpracowac z innymi?

#12 Scorpio

Scorpio
  • 14 posts
  • SkądCzęstochowa

Posted 24 January 2006 - 21:21

No cóż, chciałem dobrze :oops: Ale na stronie owego "sadysty" jest forum i jeden z wątków dotyczył tworzenia tego komunikatora na platformę "makową". Możecie go wstępnie opie... i zmotywować do wydajnej pracy. Z tego co widzę, to również pod windą są też poważne problemy. Na razie twórcę Unicoma chyba można "rozgrzeszyć" - komunikator jest rozwijany od niedawna.

#13 iMark

iMark
  • 1249 posts
  • SkądGlobalna wioska

Posted 24 January 2006 - 21:21

A moze by tak napisac jakąś petycje do sztabu GG żeby sie może zainteresowali platformą Maczkową ?? :)

#14 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 24 January 2006 - 21:50

iMark, ja bardzo dziekuję za taki pomysł.. Żeby mnie te reklamowe okienka bez przerwy atakowały :mrgreen:

To ja już wolę Kadu, może nie wygląda za bardzo OSX`owo ale przynajmniej obsługuje prawie wszystkie opcje GG łącznie z przesyłaniem plików.

Zresztą przywykłem do niego w trakcie używania linuxa :wink:

#15 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 24 January 2006 - 21:59

Za natywne gg dla Mac OS X to ja dziękuję. I tak nie będę używał. Adium obsługuje natywnie lub przez jabbera, iChat również dzięki jabberkowi. Któż będzie te reklamy oglądał? O obrzydliwości interfejsu firmowego klienta GG nie wspominając...

#16 iMark

iMark
  • 1249 posts
  • SkądGlobalna wioska

Posted 24 January 2006 - 22:05

fakt że reklamami to sie można pohlastać - chociaż ja na piecu mam je usunięte ( bannerkiller ) natomiast co do wyglądu to trzeba by jeszcze jakies skórki zmontować - chyba jest to za duże przedsiewzięcie i faktycznie nie ma sesnu sobie dupy zawracać :)

#17 njet

njet

  • 1342 posts
  • SkądKraków

Posted 24 January 2006 - 22:17

A tak na prawdę, to każdy z nas ma login iChat, a AIM już na pewno, więc możemy z czystym sumieniem przestać w niedalekiej przyszłości używać gg :)

#18 elrobsono

elrobsono
  • 1516 posts
  • SkądBarcelona, ES

Posted 24 January 2006 - 22:19

Ja nie wymagam wiele, zdzierżyłbym nawet Kadu, gdyby mi przychodząca wiadomość okienka nie przełączała i działało troche szybciej. Obecnie iChat rządzi, Adium jest super, ale opisy to ważny dodatek a moje nie dość że ich nie pokazuje, to błędnie pokazuje osoby dostępne, także porażka, no ale widać postęp, może kiedyś...

[ Dodano: 2006-01-24, 22:21 ]
njet, dobry żart :) Ja niedawno musiałem ZACZĄĆ używać msn, bo niestety w europie jest popularny :( u nas gg rządzi i nie zanosi się na to by przestało.

#19 daboni

daboni
  • 287 posts

Posted 02 July 2007 - 06:30

A moze by tak napisac jakąś petycje do sztabu GG żeby sie może zainteresowali platformą Maczkową ?? :)


Z petycja to nie w tym systemie ;) Rusza 4 litery ;) jak im sie dostatecznie duza ilosc ogladaczy reklam przesiadzie na jabbera ;)

#20 KJoanna

KJoanna
  • 298 posts
  • SkądGalway

Posted 02 July 2007 - 06:57

Adium jest super, ale opisy to ważny dodatek a moje nie dość że ich nie pokazuje (...)


A nie jest to kwestia ustawien? U mnie pokazuje:)

#21 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Posted 02 July 2007 - 21:10

Kup maczka i zobacz Adium .... niebo a ziemia :)

#22 Roberto

Roberto
  • 13752 posts
  • SkądWrocław

Posted 02 July 2007 - 21:26

oczywiście że adium pokazuje opisy gg'owców (mozna to oczywiście wyłączyć jak ja to mam zrobione ;])




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users