Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail i kasowanie wiadomości z serwera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 martivip

martivip
  • 225 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopada 2007 - 14:58

Witka skonfigurowałem sobie Mail pod o2.pl i odbiera wiadomości ale nie kasuje z servera :) co zrobić aby kasował z servera ?

#2 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopada 2007 - 15:00

Mail->preferencje->Konta (wybierasz swoje konto)->Zaawansowane i zaznaczasz "po pobraniu poczty usuń wiadomości z serwera" I możesz sobie jeszcze dodatkowo wybrać po jakim czasie.
  • martivip lubi to

#3 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 11 kwietnia 2010 - 08:30

Czy Ktos może wyjaśnić i pomoc? Pobieram pocztę z WP, następnie wchodze w nią z komputera, kasuje wszystkie nowe wiadomości, pózniej kasuje w iphonie. Wylaczam wifi w iphonie a po wlaczeniu znów mam te wiadomości w iphonie. Przecież usunolem z serwera!

#4 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 12 kwietnia 2010 - 20:47

Ludzie pomozcie prosze! To jakies jaja, na serwerze nue ma tych wiadomosci a Iphone uparcie je odzyskuje i nie wiem skad!

#5 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 11 maja 2010 - 16:47

ponieważ nikt widze nie bardzo może pomóc, to z innej beczki, gdzie w iphonie są przechowywane wiadomośći email? Bo mam najnowszą werjsę, JB i pomyślałem,że ręcznie je skasuję, gdyż nie wiem skąd dalej wracają do iphona mimo,że na serwerze dawno ich nie ma. napiszcze gdzie one są, odpalę cyberducka i wywalę.dzięki za pmoc

#6 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 11 maja 2010 - 18:37

Wyłącz synchronizację kont pocztowych w itunes (zakładka Informacje).

#7 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 12 maja 2010 - 00:54

wyłączyłem i dalej to samo!W koszu mimo usunięcia dalej te same wiadomośći,których nie ma już nigdzie dawno, a w przychodzących dalej nieodczytane ze stycznia! dodam,że rownież wielokrotnie usuwane.kurde o co chodzi,?pierwszy raz tak mam na tym 3GS

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 840 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 maja 2010 - 01:03

Weź wreszcie przejdź na IMAP4, to przestaniesz generować niedorzeczne problemy. Kto używa POP3 w XXI wieku?

#9 janiii

janiii
  • 240 postów
  • SkądCork

Napisano 12 maja 2010 - 05:59

o2.pl + IMAP? Jesteś pewien tego co mówisz?

#10 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 12 maja 2010 - 06:37

Na co komu wp i o2 w pop3, jak jest tyle serwerow mailowych na imap. Załóż konto na gmail i skonfiguruj żeby wrzucało Ci na nie maile z wp. Skończą się problemy.

#11 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 12 maja 2010 - 07:47

Do ftpd:
jeśli nie potrafisz pomóc to może powstrzymaj sie od nic nie wnoszących odpowiedzi,a niedorzeczne problemy są faktem.
C do kont to mam na iphonie dwa ,jednoWP a drugie home.pl ze swojej strony i w obydwu przypadkach tak jest więc chyba nie chodzi tu o imap,tym bardziej,że jak pisałem wiadomości nie ma od miesięcy na serwerze,

---------- Wpis dodano o 06:47 ---------- Poprzedni wpis dodano o 06:46 ----------

Na co komu wp i o2 w pop3, jak jest tyle serwerow mailowych na imap.

Załóż konto na gmail i skonfiguruj żeby wrzucało Ci na nie maile z wp. Skończą się problemy.


na WP, darmowej nie ma niestety takiej opcji a nie mogę ze względów zawodowych zrezygnować z tego konta.

#12 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 maja 2010 - 08:27

Na wp nie ma, ale na gmail jest - możesz skonfigurować pobieranie z innego konta, np. wp czy o2 przez POP. I wszystko masz wtedy na jednym koncie (IMAP) co działa zdecydowanie lepiej niż POP3.

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 840 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 maja 2010 - 10:44

o2.pl + IMAP? Jesteś pewien tego co mówisz?


Nawet nie sprawdziłem. Przyjąłem po prostu, że jeśli dostawca nie zapewnia transportu via IMAP, to nie jest nawet wart zainteresowania się.

#14 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 maja 2010 - 11:23

Bardzo wielu dostawców nie ma IMAP, pewnie dla tego, że większości ludzi wystarczy POP3. Zresztą ja sam korzystam z POP (świadomy wybór) bo jakoś mi IMAP nie leżał ;). Więc pomimo swoim zalet nie każdemu to musi odpowiadać. A to całe gadanie, że w XXI wieku POP3 to głupota, jest śmieszne, tak samo jak omijanie szerokim łukiem dostawców nie oferujących IMAP.

#15 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 12 maja 2010 - 11:27

A jaka jest przewaga POP nad IMAP? Kopie z IMAP można również przechowywać lokalnie. A regułki i podfoldery? Moim zdaniem nic nie przemawia na rzecz POP.

#16 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 maja 2010 - 11:41

@up. jeśli to do mnie to piszesz to nigdzie nie napisałem że POP3 jest lepszy przecież, bo nie jest.

#17 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 12 maja 2010 - 11:51

Piszę do Ciebie (nie stosuje się @user bezpośrednio pod jego postem). Nie rozumiem tylko świadomego wyboru a chciałbym. Jeśli nie jest lepszy to po co? Wyjaśnij mi proszę bo serio ciekawi mnie co kieruje ludźmi przy wyborze POP-IMAP na rzecz POP.

#18 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 maja 2010 - 13:04

Szczerze mówiąc to nie potrafię Ci tego wyjaśnić ;) Chyba nie są mi do niczego potrzebne zalety imap i tyle. Pewnie też dlatego że na co dzień używam webowego gmaila, a drugie konto pop3 dość rzadko, ustawiłem tam sobie limit 100mb (i taki chce mieć) i raczej imap i trzymanie wszystkiego na serwerze w tym przypadku było by bez sensu, bo szybko by się skończyło to wolne miejsce. Generalnie pop3 spełnia tam swoje zadanie i o to chodzi. Nie mam potrzeby miec na serwerze i u siebie tego samego, znaczy poczty. Inną sprawą jest MS Exchange, tutaj widzę jak najbardziej sens i jakbym miał dostęp do takiego konta to na pewno nie używałbym pop3.

#19 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 12 maja 2010 - 13:30

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka ;)

#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 840 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 maja 2010 - 17:33

Inną sprawą jest MS Exchange, tutaj widzę jak najbardziej sens i jakbym miał dostęp do takiego konta to na pewno nie używałbym pop3.


Kup gejfona, będziesz miał gmail po exchange ;-)

A co do POP/IMAP - mi właśnie to trzymanie wiadomości po stronie serwera w dokładnie takim stanie, jak w kliencie lokalnym. I teraz uwaga: jak w _klientach_ lokalnych. Mega przewaga, że 'jakby co' mogę się połączyć z dowolnego komputera i mieć dokładnie taki sam stan skrzynki. No i nie muszę się martwić, że 'ojej, chcę zrobić reinstal, muszę zbackupować maile z ostatnich dziesięciu lat'.

#21 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 maja 2010 - 18:10

Kup gejfona, będziesz miał gmail po exchange ;-)


Dzięki królu za super radę, ale jakoś nigdy nie miałem potrzeby mieć w telefonie maili. Kompletnie nie widzę sensu, że niby coś nie może poczekać, aż w domku sprawdzę i odpiszę jak znajdę na to czas? Co może być tak pilnego żeby zakłócać mój święty spokój, nic ;)

Odnośnie POP/IMAP - wszystko jest jasne przecież i wszystko przemawia za IMAP, tylko że niektórzy nie mają takich potrzeb i tyle ;)

#22 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 12 maja 2010 - 18:32

Mail w iPhone jest ze tak to ujme .....do d......y,mimo ustawienia kasowania wiadomości po popbraniu i usunięciu ich na telefonie,one pojawiają się z nikąd....szkoda ze thinderbird nie został wydany na iPhone,a puki co trzeba pocztę sprawdzać poprzez Safari......

#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 840 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 maja 2010 - 18:40

Mój działa dobrze. Jakieś bzdury wypisujecie z tym 'zostawaniem wiadomości'.

#24 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 13 maja 2010 - 21:01

To,że Twój działa dobrze to gratuluję, ale to nie znaczy,że wszyscy tak mają! To chyba oczywiste.

#25 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 840 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2010 - 22:31

No ale przecież to ten sam program. Logiczne jest, że to nie wina jego, tylko ustawień.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych