Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Szybkie rozładowywanie baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Angela4b

Angela4b
  • 22 postów

Napisano 14 grudnia 2014 - 00:58

Od kilku dni zauważyłam, że bateria na moim Macu trzyma niesamowicie krótko, więc zaczęłam się zastanawiać co mogło to spowodować, ponieważ wcześniej bateria na wygaszaczu (według tego, co wyświetlał mój komputer) miała trzymać 12h. Teraz czas skrócił się do ok 5h. Oprócz tego, że pobrałam cztery rozszerzenia (adblock, we heart it, translator for google i start.me) moje użytkowanie w ogóle się nie zmieniło. Czasami, jak sądzę przez te rozszerzenia komputer mi trochę zamula np. przy otwieraniu stron i zastanawiam się, czy jest możliwość, aby to przez nie tak strasznie spadła wydajność mojej baterii..? Na forum trafiłam na sprzeczne informacje- raz, że właśnie adblock bardzo skraca czas pracy Maca, a z kolei inny temat zapewniał, że dzięki niemu możemy cieszyć się baterią dłużej, bo chroni nas przed reklamami. To jak to jest? Czy rzeczywiście małe rozszerzonka mogą być przyczyną aż takiej zmiany w czasie działania komputera?
 



#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 grudnia 2014 - 10:35

Adblock…też miałem jakieś 5 minut. Tak spowalniał Safari że aż odechciewało się robić cokolwiek. Co prawda nie jestem w stanie odpowiedzieć czy faktycznie skraca czas baterii gdyż za krótko go miałem. Mimo to gdybym miał obstawić którąś z opcji to jednak byłbym za tym że tego typu programy nie współgrają zbyt dobrze z Mackiem a co za tym idzie skracają czas życia baterii. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 Angela4b

Angela4b
  • 22 postów

Napisano 14 grudnia 2014 - 16:30

Adblock…też miałem jakieś 5 minut. Tak spowalniał Safari że aż odechciewało się robić cokolwiek. Co prawda nie jestem w stanie odpowiedzieć czy faktycznie skraca czas baterii gdyż za krótko go miałem. Mimo to gdybym miał obstawić którąś z opcji to jednak byłbym za tym że tego typu programy nie współgrają zbyt dobrze z Mackiem a co za tym idzie skracają czas życia baterii. 

 

U mnie podejrzenie pada w zasadzie tylko na te rozszerzenia, bo jak napisałam NIC innego do komputera nie wprowadziłam i używam na takiej samej zasadzie. Co ciekawe, jak instalowałam we heart it, ze oficjalnej strony, to muliło komputer niemiłosiernie i otworzenie nowej karty było niemal niemożliwe, a po pobraniu ze strony applowskiej ten problem jest dużo mniejszy. W zasadzie nie do porównania. 
Piszesz, że adblocka miałeś krótko, wobec tego używasz obecnie czegoś innego, żeby ustrzec się przed reklamami? Obejrzenie filmu bez czegoś typu adblock, to jest istna masakra... u mnie ten program sprawdza się bardzo dobrze- pełni funkcje, jaką powinien, ale na baterii też mi zależy. 
 



#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 grudnia 2014 - 21:49

Szczerze mówiąc wszyscy znajomi którzy używają Windowsa nie wyobrażają sobie życia bez AdBlocka. Mi jego brak jakoś nie przeszkadza ale prawda też jest że niezbyt często odwiedzam strony gdzie musiałbym zamykać tego typu pop-upy. Jak pewnie wiesz w ustawieniach domyślnie ustawiona jest opcja aby instalować tylko programy z App Store. To o czymś świadczy. Tak czy inaczej jeśli już coś pobierać najlepiej z App Store. Spróbuj nie używać AdBlocka. Może jest jakieś inne rozszerzenie które lepiej współpracuje z Mac.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5 Angela4b

Angela4b
  • 22 postów

Napisano 15 grudnia 2014 - 16:32

Muszę przyznać, że nie dziwię się twoim znajomym, bo wejście nawet na gazeta.pl bez tego rozszerzenia nie ma sensu z racji tego, że nie zdąży się przeczytać zdania i już wyskakuje 10 nowych sposobów na schudnięcie, łysinę i ogólnie inne cudy świata. Czyli Ty nie używasz żadnych rozszerzeń minimalizujących uciążliwość reklam? Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem gdzie szukać tych innych, a na stronie apple jest chyba tylko adblock i adblock plus... Jestem zielona w temacie. Znasz jakieś w miarę bezpieczne strony, z których nie strach pobierać rozszerzenia?



#6 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudnia 2014 - 16:36

Zacznij od podania dokładnie modelu Macbooka, nie wiem o czym mowa.

Zainstaluj CoconutBattery i podaj wyniki.

Zajrzyj jeszcze w monitor aktywności i zobacz co obciąża sprzęt ew. wrzuć screena.

 

Osobiście nie używam AdBlocków na mac os....


Użytkownik michallus edytował ten post 15 grudnia 2014 - 16:37

Macbook a1398 MID 2015, A1502 Early 2015

Serwis sprzętu komputerowego Apple w Trójmieście - Mekintosz

kontakt: 535-70-60-70, (58) 341-41-45

ul. Balcerskiego 14D 80-299 Gdańsk

http://www.mekintosz.pl


#7 pep

pep
  • 5 postów

Napisano 20 maja 2015 - 15:24

Siema.

 

Sorry może moje pytanie będzie głupie, ale jak wejść w monitor aktywności na macu??

 

Dzięki,

Paweł



#8 mehmed efendi

mehmed efendi
  • 120 postów
  • Skądinąd

Napisano 20 maja 2015 - 15:41

Programy-Narzędzia.



#9 pep

pep
  • 5 postów

Napisano 20 maja 2015 - 18:50

Dobra zapytam.

Mam nowego maca air 13 (128 ssd, 8gb, 1,6, HD 6000) ten najnowszy. 

I pytanie:

Czemu bateria mi trzyma jakieś 4-5h tylko?

Nadmienie, że nie mam żadnych programów które żrą mocno energie. 

Kolega ma podobny model, tylko ten starszy. 

Czy to jest możliwe, że te nowsze modele z racji posiadania lepszych/nowszych bebechów mniej trzymają?

 

Dzięki za info!

 

Paweł



#10 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 20 maja 2015 - 19:21

Według Apple nowe modele działają godzinę dłużej.
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#11 pep

pep
  • 5 postów

Napisano 20 maja 2015 - 19:34

to ja mam chyba jakiś trefny model :(



#12 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 maja 2015 - 21:17

Dobra zapytam.

Mam nowego maca air 13 (128 ssd, 8gb, 1,6, HD 6000) ten najnowszy. 

I pytanie:

Czemu bateria mi trzyma jakieś 4-5h tylko?

Nadmienie, że nie mam żadnych programów które żrą mocno energie. 

Kolega ma podobny model, tylko ten starszy. 

Czy to jest możliwe, że te nowsze modele z racji posiadania lepszych/nowszych bebechów mniej trzymają?

 

Dzięki za info!

 

Paweł

To ile działa na baterii to kwestia indywidualna. Jeżeli nic nie robi to Air 11 2013 trzyma mi faktycznie 8-9 godzin. Jak włącze VirtualBox'a, Chroma z wieloma zakładkami i Deezer'a w tle to szybko spada do około 4,5 godziny co i tak jest dobrym wynikiem. Nowe modele powinny trzymać tyle samo co te z 2014 a śmiem powiedzieć, że nawet dłużej z powodu procesora wykonanego w nowszym (mniejszym) procesie technologicznym.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#13 pep

pep
  • 5 postów

Napisano 20 maja 2015 - 21:29

To ile działa na baterii to kwestia indywidualna. Jeżeli nic nie robi to Air 11 2013 trzyma mi faktycznie 8-9 godzin. Jak włącze VirtualBox'a, Chroma z wieloma zakładkami i Deezer'a w tle to szybko spada do około 4,5 godziny co i tak jest dobrym wynikiem. Nowe modele powinny trzymać tyle samo co te z 2014 a śmiem powiedzieć, że nawet dłużej z powodu procesora wykonanego w nowszym (mniejszym) procesie technologicznym.

No właśnie powinien trzymać dłużej a trzyma krócej. 

Przyznaję, że pracuje na nim to mam otwartych dużo zakładek i spotify, mail. Zaznaczę, że w zakładkach mam dużo analiz online (programy analityczne). 

Ale dalej myślę, że bateria trzymająca, na nowym macu, 4h to b. mało.

Nie wiem czy pójście do iSpota zmieni coś jak im powiem, że bateria mi trzyma jedynie 4h. Co sądzicie? Coś zaproponują? Ktoś miał podobnie?

 

Dzięki raz jeszcze!

Pzdr,

Paweł 



#14 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 20 maja 2015 - 23:58

Chrome pożera baterię, jeśli chcesz używać internetu i mieć długi czas pracy baterii to musisz się pogodzić z safari.


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#15 pep

pep
  • 5 postów

Napisano 21 maja 2015 - 09:45

nie moge niestety pracowac na safari. FB Power Editor (taki program online) działa niestety tylko na chrome - i nie da sie tego zmienic (prykas facebooka) 



#16 mehmed efendi

mehmed efendi
  • 120 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 maja 2015 - 10:09

Zrezygnować z fejsa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych