Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Migracja z WindowsPhone na iOS


Najlepsza odpowiedź minol , 06 grudnia 2014 - 16:21

Okej, poradziłem sobie.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Z racji, że w WindowsPhone nie znajdziecie opcji typu "eksportuj", dla potomnych napiszę jak to zrobiłem krok po kroku.

Kontakty były połączone z kontem Microsoft. W moim przypadku była to poczta hotmail, choć domena nie ma żadnego znaczenia. Zalogowałem się na swoje konto z poziomu komputera i przeglądarki. Możecie wejść na outlook.com, hotmail.com, itd., strona i tak was przekieruje pod właściwy adres. Wchodzimy w kontakty, zaznaczamy wszystkie, z opcji "zarządzaj" wybieramy "eksportuj na potrzeby Outlook.com i innych usług". Pobrany zostanie pliczek Outlook.csv. Następnie przechodzimy do Gmail'a, logujemy się na pocztę. Następnie klikamy na napis "Gmail" w lewym górnym rogu i wybieramy kontakty. W moim przypadku kontkaty tam zapisane były nieaktualne więc je usunąłem i dalej wybrałem import z pliku, wskazałem plik Outlook.csv. Kontakty się wczytały, więc następnie wybrałem opcję eksportu, tam chyba były 3 więc wybrałem tą, która w nazwie miała Apple, utworzył sie plik contacts.vcf i to jego wskazałem przy imporcie na portalu iCloud. Droga trochę zagmatwana, natomiast Gmail był potrzebny, gdyż iCloud nie zaimportuje kontaktów z pliku *.csv. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 06 grudnia 2014 - 12:40

Dzień dobry wszystkim po bardzo długiej przerwie! ^_^

Zatęskniłem za iPhone'm, stąd moja 6-tka jest już u kuriera. Nie mogłem się połapać, a w zasadzie konkretnie doczytać, jak przenieść kontakty z telefonu WP na iOS? Z resztą rzeczy bez problemu (chyba :D) sobie poradzę... Ktoś z Was, drodzy użytkownicy przechodził przez to? Może już wie w jaki sposób najlepiej przenieść kontakty z platformy WindowsPhone? 

PS. Dokładniej mowa o Lumii 920 z Windows Phone 8.1. 

Z góry więlkie dzięki! :)



#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2014 - 13:03

Na pewno możesz przez Outlooka, i chyba przez Google też się da.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 Pieka

Pieka
  • 642 postów

Napisano 06 grudnia 2014 - 13:42

Teoretycznie najprościej wyeksportować na Lumii i zaimportować do iCloud. Teoretycznie, bo nie wiem, jak wygląda eksport w WP.


Jestem jaki jestem :)

#4 makej

makej
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2014 - 13:58

Zapisać/backup kontaktów z Lumii na konto Google, Na iPhonie zsynchronizować z kontem na Google i mamy kontakty z Lumii na Iphonie. Robiłem tak tydzień temu i bajka, działa, nic nie gubi.


  • minol lubi to

MBA 2014, ATV3, iPhone4S, iPad Air WiFi+LTE


#5 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 06 grudnia 2014 - 13:59

Okej. Wyeksportowałem sobie z Outlooka do pliku csv. Powiedzcie mi, czy w iTunes jest opcja odczytania z tego formatu? Wszystkie są zapisane w jeden plik. I jeszcze jedna rzecz, bo w iPhonie z tego co pamiętam mogę zaimportować kontakty z poczty email, po jej uprzednim skonfigurowaniu. Tylko nie jestem pewny, czy jest to dostępne tylko dla iCloud, czy też dla innych skrzynek w tym outlook? 



#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2014 - 14:00

Jak masz outlooka to poprostu zsynchronizuj outlooka z iCloud, po co eksporty dodatkowe. Bez sensu. Zainstaluj iCloud na kompie i włącz synchronizację.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#7 Pieka

Pieka
  • 642 postów

Napisano 06 grudnia 2014 - 14:02

Można też bez udziału programów, po prostu eksport na obecnym telefonie i import do iCloud przez WWW.


Jestem jaki jestem :)

#8 minol

minol
  • 48 postów
  • SkądPodańsko, PL

Napisano 06 grudnia 2014 - 16:21   Najlepsza odpowiedź

Okej, poradziłem sobie.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Z racji, że w WindowsPhone nie znajdziecie opcji typu "eksportuj", dla potomnych napiszę jak to zrobiłem krok po kroku.

Kontakty były połączone z kontem Microsoft. W moim przypadku była to poczta hotmail, choć domena nie ma żadnego znaczenia. Zalogowałem się na swoje konto z poziomu komputera i przeglądarki. Możecie wejść na outlook.com, hotmail.com, itd., strona i tak was przekieruje pod właściwy adres. Wchodzimy w kontakty, zaznaczamy wszystkie, z opcji "zarządzaj" wybieramy "eksportuj na potrzeby Outlook.com i innych usług". Pobrany zostanie pliczek Outlook.csv. Następnie przechodzimy do Gmail'a, logujemy się na pocztę. Następnie klikamy na napis "Gmail" w lewym górnym rogu i wybieramy kontakty. W moim przypadku kontkaty tam zapisane były nieaktualne więc je usunąłem i dalej wybrałem import z pliku, wskazałem plik Outlook.csv. Kontakty się wczytały, więc następnie wybrałem opcję eksportu, tam chyba były 3 więc wybrałem tą, która w nazwie miała Apple, utworzył sie plik contacts.vcf i to jego wskazałem przy imporcie na portalu iCloud. Droga trochę zagmatwana, natomiast Gmail był potrzebny, gdyż iCloud nie zaimportuje kontaktów z pliku *.csv. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych