
MacBook dla studenta Mechaniki.
#1
Napisano 27 listopada 2014 - 01:18
Jestem studentem drugiego roku na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Zastanawiam się nad kupnem MacBooka. Czytałem tematy związane z AutoCadem, ale zastanawia mnie wydajnośc przy użyciu parallel + AutoCad. Na studiach będę również pracował w programie Autodesk Inventor. Czy podany MacBook sobie z nim poradzi? Zastosowanie raczej czysto studenckie, może czasem troszke dodatkowych rzeczy, ale raczej nie jakiś strasznie skomplikowanych. Przy okazji jestem ciekawy jak wygląda sprawa z programi typu SolidEdge/SolidWorks.
[URL="http://store.apple.com/pl/buy-mac/macbook-pro?product=MGXA2PL/A&step=config"]http://store.apple.com/pl/buy-mac/ma.../A&step=config[/URL]
Chciłem tylko dodać, że laptop ma mi służyć do konca studiow, czyli licze ze jakies 3,5 roku conajmniej.
Z góry dziekuje za odpowiedź
#2
Napisano 29 listopada 2014 - 21:23
Studiuję to samo, weź zainstaluj windę boot campem i normalnie przełączaj się na ten system. W kwestii komputera to do zastosowań studenckich nadaje się cokolwiek. To jest sporo naciągany mit, że trzeba mocnego kompa. Rysowanie w 2D to żadne obciążenie, modelowanie w 3D tak samo. Problemem są symulacje metodą elementów skończonych. Ale nie na poziomie studenckim. Żeby zagiąć przeciętnego kompa to trzeba by co na prawdę porządny projekt przywalić- na przykład całą koparkę na wytrzymałość liczyć ale takich rzeczy nikt nie robi na uczelni. Tutaj się proste rzeczy robi. Wsporniczki jakieś, w porywach ramię koparki. Nie wiem jak się pracuje z wirtualną maszyną. To przyniosło w moim wykonaniu spektakularne efekty. Wydajność robienia przeze mnie projektów wzrosła kilkukrotnie bo miałem czysty system i nic do roboty na windzie oprócz Autocada i Solidwroksa robiłem jak najszybciej projekt żeby przełączyć się do ukochanego maca i zająć się szeroko pojętą rozrywką. Na windowsie nic mnie nie rozpraszało. Z resztą ilość projektów w tych specjalistycznych programach jaki robi się w domu nie jest jakaś duża. Praktycznie wszystko się robi na zajęciach na komputerach uczelnianych ćwicząc w semestrze na laboratoriach. Które to swoją drogą nie są mocnymi maszynami. Pomimo tego, że pracowałem na wielu programach to na kompie mam raptem Autocada i Solidworksa do robienia projektów semestralnych, w czasie semestru nie robi się nic w domu praktycznie. Nie ma sensu instalować tego wszystkiego na czym się pracuje na zajęciach.
Ja mam aktualnie Macbooka Pro 15 cali w podstawowej konfiguracji mid 2012 na te zastosowania studenckie to maszyna szalenie wręcz mocna, a wcześniej miałem Pro 13 cali mid 2010 i też było git, chociaż Solidworka na nim nie miałem.
- maciej29 lubi to
#3
Napisano 08 lutego 2015 - 01:33
Witam.
Również jestem studentem mechaniki i planuje zakup Mac'a plastikowy laptop z beznadziejnym systemem nie wchodzi w grę, więc proszę o pomoc
Waham się pomiędzy MacBook Pro Retina 13" a 15".
Opłaca się dopłacać do 15" tracąc na praktyczności a zyskując wygodniejszą pracę na większym ekranie oraz 4 rdzeniowy procesor 2.2GHz? Czy rzeczywiście 2 cale więcej robią swoje przy projektowaniu?? I czy 2 rdzenie 3.0 GHz w 13" wystarczą w zupełności do pełnego korzystania z np. Inventora lub 3ds Max'a za pomocą Parallels'a? Słyszałem opinię, że przy 2 rdzeniach Mac nie wyrabia na Parallels'ie i trzeba przełączyć na BootCam'a, żeby odciążyć sprzęt z jednego systemu, co jest bardzo nie praktyczne. O dopłacie za NVIDIA GeForce GT 2GB GDDR5 już chyba nie wspominam, bo prawdopodobne do niczego to nie przyda, może ewentualnie do gier. Chyba że się mylę to proszę mnie poprawić .
Dzięki z góry za pomoc !
#4
Napisano 08 lutego 2015 - 10:23
Witam.
Również jestem studentem mechaniki i planuje zakup Mac'a
plastikowy laptop z beznadziejnym systemem nie wchodzi w grę, więc proszę o pomoc
Waham się pomiędzy MacBook Pro Retina 13" a 15".
Opłaca się dopłacać do 15" tracąc na praktyczności a zyskując wygodniejszą pracę na większym ekranie oraz 4 rdzeniowy procesor 2.2GHz? Czy rzeczywiście 2 cale więcej robią swoje przy projektowaniu?? I czy 2 rdzenie 3.0 GHz w 13" wystarczą w zupełności do pełnego korzystania z np. Inventora lub 3ds Max'a za pomocą Parallels'a? Słyszałem opinię, że przy 2 rdzeniach Mac nie wyrabia na Parallels'ie i trzeba przełączyć na BootCam'a, żeby odciążyć sprzęt z jednego systemu, co jest bardzo nie praktyczne. O dopłacie za NVIDIA GeForce GT 2GB GDDR5 już chyba nie wspominam, bo prawdopodobne do niczego to nie przyda, może ewentualnie do gier. Chyba że się mylę to proszę mnie poprawić
.
Dzięki z góry za pomoc !
najpierw piszesz o beznadziejnym systemie a pozniej, ze i tak bedziesz uzywac windowsa
odpowiem wszystkim na raz. kazdy mac w waszym przypadku sie sprawdzi, ale skonczy sie na tym ze przez wiekszosc czasu i tak bedziecie uzywac windowsa, osx nie bedzie miec dla was zastosowania.
a w cenie macbookow z retina mozna kupic naprawde przyzwoite laptopy z windowsem
#5
Napisano 08 lutego 2015 - 15:18
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych