Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dodatkowe opłaty przy sprowadzaniu elektroniki z USA.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 15:50

Witam, mam znajomego w USA i chciałbym żeby przywiózł mi MacBook'a Pro i iphon'a 6. Będzie on wracał ze swoim własnym laptopem ,dwoma nowymi i telefonem używanym przez niego na co dzień i moim iphon'em. Oczywiście będzie przewoził je bez pudełek, paragonów, w pokrowcach i zostaną wcześniej uruchomione. Czy duże jest prawdopodobieństwo, że go złapią? Przeczytałem wszystkie tematy na forum i znalazłem informację, że przy ewentualnej kontroli mogą naliczyć mu jedynie podatek vat w wysokości 23 % od wartości towarów. Wyczytałem, że nie ma cła na elektronikę sprowadzaną z USA.Za macbook'a i iphon'a wychodzi mi 2149$, więc w najgorszym wypadku zapłacę 2643$. Czy dobrze to wszystko policzyłem i z pewnością wszystko co napisałem się zgadza? Chciałbym byś świadom ile w najgorszym wypadku będę zmuszony dopłacić i czy będzie mi się to opłacało. Z góry przepraszam za kolejny podobny wątek, ale w żadnym nie odnalazłem jasnej odpowiedzi na moje pytania. Z góry bardzo dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.

#2 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 24 października 2014 - 16:10

Witam, mam znajomego w USA i chciałbym żeby przywiózł mi MacBook'a Pro i iphon'a 6. Będzie on wracał ze swoim własnym laptopem ,dwoma nowymi i telefonem używanym przez niego na co dzień i moim iphon'em. Oczywiście będzie przewoził je bez pudełek, paragonów, w pokrowcach i zostaną wcześniej uruchomione. Czy duże jest prawdopodobieństwo, że go złapią? Przeczytałem wszystkie tematy na forum i znalazłem informację, że przy ewentualnej kontroli mogą naliczyć mu jedynie podatek vat w wysokości 23 % od wartości towarów. Wyczytałem, że nie ma cła na elektronikę sprowadzaną z USA.Za macbook'a i iphon'a wychodzi mi 2149$, więc w najgorszym wypadku zapłacę 2643$. Czy dobrze to wszystko policzyłem i z pewnością wszystko co napisałem się zgadza? Chciałbym byś świadom ile w najgorszym wypadku będę zmuszony dopłacić i czy będzie mi się to opłacało. Z góry przepraszam za kolejny podobny wątek, ale w żadnym nie odnalazłem jasnej odpowiedzi na moje pytania. Z góry bardzo dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.


Kolega będzie to wszystko miał w bagażu podręcznym? Jeśli tak to życzę powodzenia. I czy myślisz, że jak go złapią to zapłaci vat tylko od Twojego MB i iPhone? Dowalą mu vat od wszystkich sprzętów elektronicznych i jeśli tego nie zgłosi to w przypadku wpadki jeszcze mandat dostanie kilka ładnych stówek.
Napisz jeszcze jakimi liniami będzie leciał.

#3 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 16:28

Nie, w bagażu podręcznym nic nowego nie będzie wiózł.

#4 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 24 października 2014 - 16:30

Powodzenia.

#5 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 16:34

Czyli mówicie, że taka akcja raczej na 100% nie przejdzie i z pewnością mi wyjdzie zapłacić za to więcej niż 2643$ ???(wartosc macbooka + iphona + vat )

#6 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 24 października 2014 - 16:39

Czyli mówicie, że taka akcja raczej na 100% nie przejdzie i z pewnością mi wyjdzie zapłacić za to więcej niż 2643$ ???(wartosc macbooka + iphona + vat )


Na 100% to nikt Ci nie powie czy to przejdzie czy nie. Ryzyko spore - choć wg mnie bardziej bałbym się uszkodzenia sprzętu w bagażu lub jego wyparowania z bagażu niż opłat.

#7 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 16:46

No dlatego napisałem "raczej" na 100%. Oczywiście zawsze jest jakieś ryzyko, ale mnie najbardziej interesują te dodatkowe opłaty. Czy w najgorszym wypadku będę musiał zapłacić te 2643$ ???(wartosc macbooka + iphona + vat ). Jeśli tylko ten vat, to i tak wyjdzie mi taniej niż kupowanie w Polsce.

#8 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 24 października 2014 - 17:01

No dlatego napisałem "raczej" na 100%. Oczywiście zawsze jest jakieś ryzyko, ale mnie najbardziej interesują te dodatkowe opłaty. Czy w najgorszym wypadku będę musiał zapłacić te 2643$ ???(wartosc macbooka + iphona + vat ). Jeśli tylko ten vat, to i tak wyjdzie mi taniej niż kupowanie w Polsce.


Tak jak pisałem - jeśli kolega pójdzie na żywioł i nie zgłosi w deklaracji co przewozi i go złapią to najprawdopodobniej zapłaci vat od wszystkich sprzętów (Twoich i Jego) plus mandat (o ile pamiętam jakiś forumowicz tu pisał, że dostał 600 zł mandatu chyba za laptopa, którego nie zgłosił).

#9 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 20:04

A w przypadku kiedy zgłoszę?

#10 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 24 października 2014 - 20:08

A w przypadku kiedy zgłoszę?


To zapłacisz vat wg obowiązujących stawek i tyle.

#11 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 20:19

Stawka, czyli 23 % od wartości moich produktów?

#12 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 24 października 2014 - 20:25

Stawka, czyli 23 % od wartości moich produktów?


Tak bo cło jest 0%. Vat 23%. Tylko, że jak kolega będzie miał więcej sprzętu to musi wszystko zgłosić - oprócz oczywiscie swojego na użytek własny. Choć tak jak pisałem nie jest pewne, że będą Go konktrolować. Z doświadczenia wiem, że spokojnie moze mieć 2 laptopy w bagażu podręcznym, tablet, telefon (oczywiście rozpakowane).
Skąd kolega będzie leciał i jakimi liniami? Bezpośrednio czy z przesiadkami?

#13 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 20:31

Leci chyba bezpośrednio, ale nie wiem dokładnie jakimi liniami. Rozumiem, że wysokości kar nie są nigdzie podane i to zależy od kontrolera?

#14 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 24 października 2014 - 20:35

Leci chyba bezpośrednio, ale nie wiem dokładnie jakimi liniami. Rozumiem, że wysokości kar nie są nigdzie podane i to zależy od kontrolera?


Co do kar to niestety Ci nie pomogę - nie mam żadnej wiedzy w tym temacie. Decyzję musicie podjąć sami. Z tego co piszesz to kolega będzie trochę obładowany elektroniką. Jak go nie złapią to jesteście do przodu, ale jak go dopadną to już raczej do tyłu - ale tego nikt nie przewidzi do momentu jak przyleci.

#15 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 24 października 2014 - 20:38

Jeśli masz zamiar zgłosić te urządzenia do oclenia / owatowania to równie dobrze możesz nie zawracać koledze głowy tylko kupić w Europie. Takie *wpadki* przy kontroli zdarzają się nieczęsto. Większa jest szansa, że mu podprowadzą z bagażu rejestrowanego. W internecie można przeczytać, że lotnisko warszawskie jest na topie w rankingu okradania bagażu. Puszczają przez skaner i widzą co jest w środku. Wkładanie kompa do bagażu to duża lekkomyślność no ale skoro kolega ma mieć większą ilość to nia ma wyboru... Na wszelki wypadek poproś, żeby to Twoj lapek i iPhone mał przy sobie w podręcznym :-)

#16 95villain95

95villain95
  • 102 postów

Napisano 24 października 2014 - 21:42

Przemyślałem cała sprawę i chyba zdecyduję się jedynie na iphon'a 6. Z tego co wyczytałem na forum, to wszystko będzie mi działało na 100 % w Polsce w plusie, jak kolega mi kupi w apple store contract free w T-mobile. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Z przewiezieniem iphon'a problemów też raczej nie powinno być większych ? A z MacBook'iem Pro jeszcze zaczekam, aż jakiś znajomy będzie wracał i wtedy przywiózłby mi bez problemu jako jedynego laptopa w bagażu. Co myślicie o moim misternym planie?

#17 IluvatarEru

IluvatarEru
  • 8 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 09 lipca 2015 - 21:54

Podpinam się pod temat, jak to jest z tym przewieźieniem tylko iPhonea? Jeśli miałaby mi go wysłać moja rodzina z USA






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych