Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iPad Air 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#1 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 16 października 2014 - 20:34

Co sądzicie o nowym iPadzie Air ? Jak dla mnie niedużo się zmieniło, liczyłem na 2GB RAM i wyższą rozdzielczość. Zostaję z Air 1.

#2 prezioso

prezioso
  • 131 postów

Napisano 17 października 2014 - 07:33

Co sądzę ? Jestem nieco rozczarowany. Tak naprawdę wstrzymywałem się z zakupem Air do momentu wczorajszej prezentacji. Liczyłem na 2GB RAM na pokładzie i się przeliczyłem. Ogniskowe i inne rzeczy związane z aparatem mnie nie interesują bo tabletem zdjęć nie robię. Air 1 był już lekki i cienki. Teraz mam dylemat - swojego leciwego iPad 2 chcę zmienić na coś nowego. Założyłem sobie budżet około 2500PLN I teraz: iPad Air WiFi + Cell 32GB za 2399 czy iPad Air 2 WiFi + Cell 16GB za 2599 Za dwójką przekonuje mnie czytnik linii papilarnych (wygoda) oraz procesor najnowszej generacji który teoretycznie wystarczy na dłużej. Chociaż z urządzeniem nie zamierzam się wiązać na dłużej niż 2-3 lata. Istotnych zmian w najważniejszych elementach, które są dla mnie najważniejsze czyli pamięc operacyjna i długość pracy na jednym ładowaniu - po prostu niema :(

#3 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 17 października 2014 - 08:42

Tak naprawdę to ile iPad ma RAM dowiemy się gdy ktoś go kupi i rozkręci. Apple nie podaje takich informacji na swoich konferencjach. Ale zdjęcia sprzed kilku dni, na których jest potwierdzony już A8X, wskazują na 2 GB RAM, więc trzeba być dobrej myśli. ;)

#4 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 17 października 2014 - 10:46

Panowie, moim zdaniem Ipad Air 2 dostanie te 2gb ram, rynek zaczyna ich gonić, wiedzą , że klientela może odejść do konkurencji, ciągłe przeładowywanie stron i praca przy kilku aplikacjach może dać się we znaki. Szybszy procek i GPU wpłyną na większe wykorzystanie pamięci. wydaje mi się, że Apple specjalnie nie przyłożyło się do mini 3, nie włożyło lepszego procka, więcej ramu itp po to aby dołożyć to wszystko do Aira 2. Apple nie podaje na konferencjach informacji o Ramie, więc musimy być dobrej myśli. Mój ostatnio Ipad to 4, sprzedałem go czego do dzisiaj żałuje, odczuwam brak tego urządzenia. Postanowiłem , że jeśli Air 2 nie dostanie 2 GB to chyba lepiej będzie zakupić poprzednika, jeśli jednak dostanie to zdecydowanie AIR 2. Mam do was pytanie, jak się mają ceny z Apple Store, np do tych w marketach, sklepach itp ?? Warto czekać, aż np. taki Media Markt wprowadzi do swojej oferty Ipady czy kupować przez Apple store ?

#5 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 17 października 2014 - 10:57

Co do cen to ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Wszystko zależy od dostępności urządzenia. Jeżeli będzie brakować iPadów to taki MM podniesie cenę o kilkaset zł. Pamiętam jak chciałem po premierze kupić iPhone 5, to w MM cena była zawyżona o ok. 1000 zł w porównaniu do AOS. Wydaje mi się, że ceny najbardziej zbliżone do tych w AOS będą początkowo w iSpotach itp. salonach. Ja chyba zamówię w przedsprzedaży, bo pewnie ilość iPadów na polskim rynku będzie ograniczona i w tym roku ciężko będzie go kupić w normalnej cenie.

#6 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 17 października 2014 - 11:10

TO ja zrobię tak samo :) a jaką wersję zamawiasz ? no i oczywiście jaki kolor ? Oczywiście osoby które zamówią najwcześniej mają największe szansę, że dostaną w pierwszej kolejności ? Jest jednak troszkę ryzyko, że zamówimy a tam jednak 1gb :(

#7 prezioso

prezioso
  • 131 postów

Napisano 17 października 2014 - 11:17

Nie kupowałem w AOS nic na firmę - pytanie - orientujecie się może czy można w AOS zakupić na firmę i uzyskać fakturę VAT ?

#8 mkamelg

mkamelg
  • 166 postów

Napisano 17 października 2014 - 11:51

Tak naprawdę to ile iPad ma RAM dowiemy się gdy ktoś go kupi i rozkręci.


Albo zainstaluje sobie Battery Memory System Status Monitor od Cactos App.

#9 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 17 października 2014 - 12:01

TO ja zrobię tak samo :) a jaką wersję zamawiasz ? no i oczywiście jaki kolor ?

Oczywiście osoby które zamówią najwcześniej mają największe szansę, że dostaną w pierwszej kolejności ?

Jest jednak troszkę ryzyko, że zamówimy a tam jednak 1gb :(


Aktualnie mam iPada 2, który ma 512 RAM, więc przy tym 1 GB i tak powinienem poczuć różnicę ;)
Kolor czarny, 64 gb (16 to zdecydowanie za mało). Nie wiem tylko czy nie dopłacić 500 zł aby mieć 3G.
Poczekam chyba jeszcze kilka dni na cenę w iSpocie. Jak będzie wyższa, to zamawiam z AOS.

#10 mkamelg

mkamelg
  • 166 postów

Napisano 17 października 2014 - 12:06

Nie kupowałem w AOS nic na firmę - pytanie - orientujecie się może czy można w AOS zakupić na firmę i uzyskać fakturę VAT ?


Trzeba wejść do AOS spod innego linku:

http://store.apple.c...-smb?target=smb

Wtedy pod logo Apple w górnym menu zobaczysz napis "Apple Store dla firm".

Co dalej? Nie wiem bo nie prowadzę działalności gospodarczej. Ale skoro jest "dla firm" to zakładam z góry że nie powinno być problemów z uzyskaniem faktury VAT.

#11 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 17 października 2014 - 14:10

Co do cen to ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Wszystko zależy od dostępności urządzenia. Jeżeli będzie brakować iPadów to taki MM podniesie cenę o kilkaset zł.

Spokojnie, proszę nie siać fermentu, będzie tego tyle, że wystarczy dla wszystkich a w MM to mogą być za chwilę 200 PLN tańsze (bywało już tak w przypadku iPadów, 4 na pewno i chyba też z air) a nie droższe. iPad to nie iPhone.

#12 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 17 października 2014 - 15:10

A jak waszym zdaniem wygląda porównanie Aira 2 z np. takim nowym Surface Pro 3 ?

#13 iUżytkownik

iUżytkownik
  • 754 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 października 2014 - 15:33

Fajny update względem poprzedniej wersji. I złoty wygląda bardzo fajnie :) Szkoda że tak na prawdę odpuścili sobie iPada Mini. Jest taki sam jak poprzedni nie licząc Touch ID. No i na grafikach pokazujących najmocniejszą linię urządzeń brakowało iPodów więc to chyba ich koniec. Szkoda :( Zastanawiam się nad przesiadką z 2 na Aira 2 bo mój to już powoli umiera :) Szkoda że tak dużo się dopłaca za 3G

#14 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2014 - 16:49

Wystartowały właśnie zamówienia na AOS. Zamówiłem Air 2 64GB Space Grey, ale jeśli się okaże że ma 1GB ramu to potestuję parę dni i zwrócę. Chyba nie będzie problemu jak będzie odfoliowany? Mam iPada 2 który cały czas nieźle się spisuje. Ale trochę już na 8.0.2 zamula no i nie ma retiny. Jak ktoś ma Aira to nie widzę sensu zamiany

#15 defqon1

defqon1
  • 164 postów
  • SkądUK

Napisano 17 października 2014 - 16:53

Wystartowały właśnie zamówienia na AOS. Zamówiłem Air 2 64GB Space Grey, ale jeśli się okaże że ma 1GB ramu to potestuję parę dni i zwrócę. Chyba nie będzie problemu jak będzie odfoliowany? Mam iPada 2 który cały czas nieźle się spisuje. Ale trochę już na 8.0.2 zamula no i nie ma retiny. Jak ktoś ma Aira to nie widzę sensu zamiany

Znając życie nawet jak będzie miał 1 GB ramu to ci się spodoba i go zostawisz bo ciezko sie rozstawać z takim sprzętem:D

#16 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 17 października 2014 - 18:24

Chyba nie będzie problemu jak będzie odfoliowany?


Nie będzie żadnego, ja tak przetestowałem Aira, ale był zasikany więc oddałem i kupiłem Mini Retina.

#17 irek47

irek47
  • 51 postów

Napisano 19 października 2014 - 19:01

ja zamowilem space grey 64gb cellular, od miesiaca szukalem w dobrej cenie air jedynki ale po prezentacji 2 stwierdzilem ze jest wart kupna tym bardziej ze ceny sa nizsze niz rok temu po premierze
  • matuszek lubi to

#18 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 20 października 2014 - 08:35

ja zamowilem space grey 64gb cellular, od miesiaca szukalem w dobrej cenie air jedynki ale po prezentacji 2 stwierdzilem ze jest wart kupna tym bardziej ze ceny sa nizsze niz rok temu po premierze



czyli wybrałeś 2 ? :)


Cena Aira 1 w ubiegłym roku za model 64gb był jak teraz za 128gb więc duży plus dla Apple za obniżenie cen.

Wiecie kiedy planowane jest dostarczenie jeśli bym zamówił np. dzisiaj w Apple Store ?

#19 hisin

hisin
  • 162 postów

Napisano 20 października 2014 - 08:45

czyli wybrałeś 2 ? :)


Cena Aira 1 w ubiegłym roku za model 64gb był jak teraz za 128gb więc duży plus dla Apple za obniżenie cen.

Wiecie kiedy planowane jest dostarczenie jeśli bym zamówił np. dzisiaj w Apple Store ?


Na stronie Apple jest napisane, że czas realizacji zamówienia na iPada Air 2 wynosi 2-4 dni robocze.

#20 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 20 października 2014 - 09:49

Dzięki, ipad zakupiony :) Szukam teraz czegoś chroniącego, myślicie że Case z Ipada air 1 będzie pasowało do 2 ??

np. takie
http://pamaro.com.pl/product-pol-3882-Nillkin-Stylish-Leather-Case-etui-iPad-Air-folia-czarny-.html#tabs_58676

ta też wygląda rewelacyjnie

http://allegro.pl/puro-zeta-ice-etui-obudowa-z-okladka-ipad-air-i4684277101.html


Pozdrawiam

#21 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 20 października 2014 - 10:19

Dzięki, ipad zakupiony :) Szukam teraz czegoś chroniącego, myślicie że Case z Ipada air 1 będzie pasowało do 2 ??

Nie sądzę, iPad Air jest grubszy od Air2, 7,5 mm vs 6.1 mm.
iPad - Porównaj modele iPada - Apple Store (Polska)

#22 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 20 października 2014 - 10:23

Wszystko porównane, a RAM nietknięty ;) Na PhoneArena z kolei jest informacja, że dwójka ma podwojoną pamięć RAM. I komu tu wierzyć ;)

#23 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 20 października 2014 - 10:41

To chyba kwestia dwóch-trzech dni nim się dowiemy jak to jest z tą pamiecią RAM :)

#24 andrzejos012

andrzejos012
  • 150 postów

Napisano 20 października 2014 - 13:40

Zamawiał już ktoś? Jaki realny czas dostawy?

#25 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 20 października 2014 - 14:26

Ja zamawiałem w piątek czy tam w sobotę. Nie pamietam już. Dostawa na 23-27 października.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych