Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Problem z wyświetlaczem


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 ramzestoja

ramzestoja
  • 102 posts
  • SkądRadom, PL

Posted 23 September 2014 - 20:53

Witam, mam pytanie może ktoś mi pomoże. Dosłownie kilkanaście minut temu pojawiła się problem z moim iPhone 5, mianowicie zaczęły latać poziome paski cienkie na wyświetlaczu. Otworzyłem go i podniosłem wyświetlacz do góry pod kątem i paski zniknęły ale gdy złożyłem go z powrotem to znowu zaczęły latać. Powiedzcie czy wyświetlacz do wymiany czy można to w inny sposób naprawić. żadna z trzech taśm łączących nie jest uszkodzona w żaden sposób, obejrzałem z każdej strony. [ATTACH=CONFIG]23384[/ATTACH]

#2 mikoko

mikoko
  • 496 posts

Posted 23 September 2014 - 21:58

Miałem bardzo podobna sytuacje. Tylko u mnie pasy były pionowe. Odkręciłem śrubki wypiąłem taśmy przedmuchalam przedmychalem wnętrze telefonu wyczyściłem wewnętrzna stronę metalowej ramki a dokładnie rowek w który wchodzi wyswietlacz. Złożyłem do kupy i działa juz drugi tydzień bez problemu.

- - - Połączono posty - - -

Spróbuj jeszcze ułożyć taśmy troszkę w inny sposób przed zamknięciem telefonu. Daj znac czy pomogło dobrze jest wiedzieć na przyszłość

- - - Połączono posty - - -

Moze wypowie sie ktoś z serwisu ? Jestem ciekaw co jest przyczyna i jak sobie poradzić gdyby usterka wróciła odpukać

#3 lajk

lajk
  • 2 posts

Posted 24 September 2014 - 07:13

może lepiej samemu nie kombinować, 3w warszawie niedawno otwarto pierwszy autoryzowany serwis Apple, oddaj tam swojego iPhona i poproś o diagnozę, tak będzie bezpieczniej dla Twojego telefonu.

#4 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 24 September 2014 - 08:21

Przyczyną jest uszkodzona taśma wyświetlacza. Jej odpięcie i ponowne podłączenie może na jakiś czas wyeliminować problem ale prawdopodobnie to powróci. A serwis autoryzowany niczego nie bedzie naprawiał tylko wymieni na nowy. Za darmo lub odpłatnie.

#5 ramzestoja

ramzestoja
  • 102 posts
  • SkądRadom, PL

Posted 24 September 2014 - 15:19

Lepiej kupić z demontażu wyświetlacz czy oddać na serwis?
W komisie koło mnie za wyświetlacz z demontażu używany 300zł a zamiennik 250zł. A na allegro od 150zł.

- - - Połączono posty - - -

Proszę połączyć post.

Poradziłem sobie z problemem ale to jest tylko na teraz do momentu kupna wyświetlacza.
Wcisnąłem kawałek papierka pod taśmę (patrz na zdjęciu).
[ATTACH=CONFIG]23397[/ATTACH]

Tylko powiedzcie mi jak kupić ten wyświetlacz, gdzie i jak się nie nabrać na jakiś shit? Może ktoś mi poleci jakiś sklep internetowy?

#6 td4w

td4w
  • 10 posts

Posted 28 September 2014 - 16:56

z wyświetlaczem nie warto pakować się w zamiennik, na allegro niestety jest sporo pseudo oryginalnych, wiec lepiej wybrać ze sprawdzonego źródła lub zwyczajnie dowiedzieć się ile kosztowała by wymiana/naprawa w serwisie

#7 mikoko

mikoko
  • 496 posts

Posted 29 September 2014 - 20:02

jesli papierek zdaje egzamin i wszystko dziala to po co wymieniac ten wyswietlacz? Ja tak jak pisalem pare postow wczesniej wypiąłem tasmy, przeczyscilem, troche inaczej ułożyłem i wszystko gra jak narazie. No bedzie juz prawie miesiac :)

- - - Połączono posty - - -

Ale nie powiem z tym papierkiem niezly patent, ze tez nie wpadlem wczesniej na to :-) Telefon złożony dziala wiec nie bede juz nic ruszał

#8 td4w

td4w
  • 10 posts

Posted 08 October 2014 - 14:58

jeśli w serwisie ispot naprawili by to nieodpłatnie to chyba warto naprawić niż liczyć na tymczasowy chociaż działający patent z papierkiem ;)

#9 Jumper

Jumper
  • 276 posts
  • SkądŁódź

Posted 08 October 2014 - 16:05

kwestią czasu jest jak taśmy przestaną działać. Przerabiałem kiedys podobną sytuację. Coś co pomogło to wymiana LCD. Mam sprawdzone hurtowniez częściami ;)

#10 kompernik

kompernik
  • 264 posts

Posted 08 October 2014 - 16:22

Jaką hurtownię? Części oryginalnych nie kupisz nigdzie… Najtańszy sposób naprawy to kupno ekranu na ebay.com z lokalizacji Hong Kong z darmową wysyłką worldwide. Fakt, że będziesz musiał czekać kilka tygodni (zazwyczaj 2-3) ale dostaniesz dokładnie tą samą część którą kupisz w "serwisach/komisach" na allegro.




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users