Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Powerbook G3 problem nagrywarka-noob


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szala

Szala
  • 5 postów

Napisano 19 stycznia 2006 - 17:31

Witam!! Na wstępie mówie, że z MAC'ami nie mam doczynienia, jednak mam dość poważny problem. Mój znajomy chce/musi dokupić do niego nagrywarke CD. Na początku myślałem nad nagrywarką pod USB jednak nie da rady ponieważ go nie posiada. Widze takie wyjście z tyłu, które z tego co sie dowiedziałem nazywa sie HDI-30 i w związku z tym mam pytanie...Jak moge pod to podłączyć jakaś nagrywarke, jakieś przejściówki lub coś. Niestety w tematach maców jestem noobem, na necie coś znalazłem o przejściówce HDI-30->SCSI 50 może ze pod SCSI'ie można byłoby znaleźć jakaś nagrywarke lub przejściówke na USB(tylko nie wiem przejściówka pod przejściówką?) A może ktoś coś wie o HDI-30->USB(lub na odwrót bo już sie pogubiłem) Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc! Pozdro!

#2 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 19 stycznia 2006 - 19:41

HDI-30 to wyjście SCSI (w wersji "mini") czyli kwadratowej. Dokładnie tak jak npisałeś trzepa zaopatrzyć się w kabelek HDI-30 SCSI. Możesz kupić nagrywarkę SCSI, ale max 6x prędkości. Jest ich sporo na Allegro i kosztują kilkadziesiąt złotych. Przjściówka SCSi-usb nie istnieje. Jaki to komputer? Może się okazać, że nagrywanie płyt nie wyjdzie za dobrze. Apple ostatni komputer z HDI-30 wypuściło tak koło 1998. Potem ju były tylko firewire i usb.

[ Dodano: 2006-01-19, 20:11 ]
Tak w zasadzie to jest Powerbook G3. Pewnie wallstreet. Kup USB 2.0 na pcmcia za 40 pln i po krzyku.

#3 Szala

Szala
  • 5 postów

Napisano 19 stycznia 2006 - 20:22

A jesteś przekonany, że to będzie działało?? Nie będzie żadnych problemów?? Konfliktów? A co do tej HDI-30 SCSI to gdzie ją moge dostać? Znalazłem w zagranicznym sklepie, ale to kosztuje prawie 20$...plus wysyłka...no i to by troche trwało a ja za bardzo nie mam czasu.

#4 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 19 stycznia 2006 - 21:00

Tu masz taki kontroler co pójdzie nawet na Maco OS 8.6
http://www.allegro.p...p?item=81107270

Będzie działać bez problemu. Z tym, że program do nagrywania to inna sprawa...musisz go porostu mieć. jeżeli masz Mac OS 9 i niższy to Toast ver. od 1 do 5. Jeżeli to Mac OS X to Toast 6. Na www.macupdate.com są też jakieś darmowe pod Mac OS X.

Ta przejściówka na Allegro kosztuje jakieś 10 pln. Można też je dostać w dobrych elektronicznych. Jest ich dosyć mało. Jak potrzebowałem to polowałem jaiś miesiąc. Ale moim zdaniem warto zainwestowć w kartę USB

#5 Szala

Szala
  • 5 postów

Napisano 19 stycznia 2006 - 21:08

Tam jest Mac OS 9.2 więc chyba nie powinno być problemów...mam nadzieje :) dzięki za pomoc jak coś to będe pisał!

#6 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 19 stycznia 2006 - 21:55

....a jeszcze jedno. W mac OS 9.2 ta karta będzie działać tylko w USB 1.1. Karty pcmcia z firewire działają normalnie. Więc jeżeli zależy Ci na szybkości to kup taką z firewire (i odpowiednią obudowę do nagrywarki)

#7 Szala

Szala
  • 5 postów

Napisano 19 stycznia 2006 - 23:04

Mam jeszcze jedno pytanie jaki on ma interfejs wewnętrzny(dysków/napędów))? Pewnie nie jest to ATA prawda? :?

#8 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2006 - 23:46

http://allegro.pl/sh...p?item=82509091

Nagrywarka zewnętrzna SCSI - Yamaha CRW4416SX (numer 82509091)

Cała nagrywarka w obudowie SCSI za 50PLN :mrgreen:

#9 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 20 stycznia 2006 - 13:31

Mam jeszcze jedno pytanie jaki on ma interfejs wewnętrzny(dysków/napędów))?

Dysk ATA 2,5". Napędy są w wymiennych modułach.

#10 Szala

Szala
  • 5 postów

Napisano 25 stycznia 2006 - 19:21

Mam nowy problem. Wkladam karte PCMCIA z USB do PowerBook'a no i pojawia mi sie ikonka USB na pulpicie z ktora nie moge nic zrobic po podlaczeniu nagrywarki nic sie nie dzieje...co mam, moge zrobic teraz? Drugie pytanie jak mam nagrac plyte dla mac bo mi wyskakuje ze nie moze odczytac bo jest zly format zapisu czy jakos tak...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych