Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 - przycisk power - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 tentypmich

tentypmich
  • 17 postów

Napisano 23 sierpnia 2014 - 14:37

Witam. Mam problem z moim iPhone 5, otóż od jakiegoś czasu prawie w ogóle nie działa mi przycisk power, dodatkowo też nie działa przycisk ściszania, chciałem skorzystać z naprawy pogwarancyjnej wymiany przycisku (taśmy), ale po zadzwonieniu do serwisu w Krakowie, udzielona mi została informacja, że apple zapewne odrzuci naprawę przycisku ponieważ, nie działa przycisk ściszania... Czy jest to prawda ?

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpnia 2014 - 10:27

Nie rozumiem. Serwis autoryzowany zrezygnował z naprawy pogwaranyjnej (czyli odpłatnej)? W Krakowie jest kilka serwisów pogwarancyjnych, myślę że każdy z nich bez problemu wykona taką naprawę.

#3 tentypmich

tentypmich
  • 17 postów

Napisano 24 sierpnia 2014 - 11:38

Nie, nie. Był albo jeszcze jest ten program wymiany przycisku power, i przed oddaniem skontaktowałem się z serwisem apple w Krakowie, ale powiedziano mi,że prawdopodobnie serwis APPLE naliczy dodatkową opłatę za to, że nie działa też przycisk ściszania. Dlatego nie oddałem telefonu do serwisu, bo nie wiem jaki będzie tego koszt, a tutaj chciałem się dowiedzieć czy faktycznie jest to możliwe, że naliczą dodatkową opłatę tylko przez to, że nie działa przycisk ściszania który jest na tej samej taśmie.

#4 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 24 sierpnia 2014 - 11:55

mozliwe - telefon musi byc sprawny - nie moze miec innych uszkodzen po za tym przyciskiem power. wysla ci wycene jak oodasz do serwisu i tyle albo sie zgodzisz albo nie

#5 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2014 - 12:10

Albo nie sprawdzą przycisku sciszania , warto nadmienić rowniez to ze jest to rowniez wada fabryczna , a uczestnictwo w programie powinno byc odrzucane tylko w przypadkach uszkodzen mechanicznych w postaci zalania itp. Spróbuj.

#6 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 24 sierpnia 2014 - 12:10

oczywiscie ze sprobowac. najwyzej wysla wycene i telefon wroci taki jak byl jak sie nie zgodzisz

#7 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpnia 2014 - 13:06

oczywiscie ze sprobowac. najwyzej wysla wycene i telefon wroci taki jak byl jak sie nie zgodzisz


Uboższy o koszta diagnozy zapewne. Ciekawe podejście SA. Jak przycisk Home nie działa to robią w programie wymiany, jesli wyciszanie to już nie, mimo że to w praktyce ta sama robota :)

#8 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 sierpnia 2014 - 09:07

power i sciszanie masz na tej samej taśmie :D Wiec koszt wymiany tylko jeden :D

- - - Połączono posty - - -

i tak miedzy nami czas wymiany mysle ze do dwoch godzin włacznie ;)

- - - Połączono posty - - -

a i bez patrzenia moge Ci wycenić :D

#9 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2014 - 09:09

power i sciszanie masz na tej samej taśmie :D Wiec koszt wymiany tylko jeden :D

- - - Połączono posty - - -

i tak miedzy nami czas wymiany mysle ze do dwoch godzin włacznie ;)

- - - Połączono posty - - -

a i bez patrzenia moge Ci wycenić :D


Magik , cieszymy się. A nogami nie używając rąk dasz rade :) ?

#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 sierpnia 2014 - 09:09

Gdyby nie udało się naprawić w ramach akcji serwisowej to zapraszam do nas ;)

#11 tentypmich

tentypmich
  • 17 postów

Napisano 27 sierpnia 2014 - 22:01

Czyli mogę śmiało oddać ? Na pewno nie będzie żadnych kosztów ?

#12 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 27 sierpnia 2014 - 22:05

dzis dzowniłem do cortlandu i co usłyszałem prosze przysłac - mozna na ich koszt. sprawdzaja na miejscu czy sie łapie (czy jest uszkodzony faktycznie przycisk i czy podlega akcji po nr imei) jesli tak to wysylaja gdzies w swiat zeby tam naprawili. Pozniej wraca do cortlandu i do klienta. troche to dziwne bo myslalem ze robia u siebie na miejscu. nie ma szans na wymiane na feruba jesli po gwarancji ale mozliwe ze uda sie tez baterie wymienic...

#13 tentypmich

tentypmich
  • 17 postów

Napisano 27 sierpnia 2014 - 22:26

dziwna sprawa, ale na baterię się nie kwalifikuje, oddam w Krakowie do serwisu który autoryzuję tą naprawe gwarancyjną.

#14 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 27 sierpnia 2014 - 22:27

delikatnie dano mi do zrozumienia o tej baterii. jak masz gwarancje dostaniesz refuba pewnie

#15 tentypmich

tentypmich
  • 17 postów

Napisano 27 sierpnia 2014 - 22:52

również gwarancji już brak.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych