Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalany IPhone 4s


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monekorek

Monekorek
  • 2 postów

Napisano 24 lipca 2014 - 22:02

Witam. Dzisiaj nad jeziorkiem wszedłem do wody z iPhone'm w kieszeni (sam nie mogę uwierzyć w to,ze zapomniałem go wyjąć). Wszedłem do pasa na około 15 sekund i przez ten czas iPhone byl pod woda.Zrozumialem,ze go mam dopiero po tym jak przypadkowo zachaczylem ręką o kieszeń.Szybko wybieglem z wody i jak najszybciej rozkrecilem iPhone (śrubokręt zawsze pod ręka).Wysuszylem go do sucha.Niestety na początku zupełnie się nie włączał.Po godzinie w końcu wszystko było ok ale napotkalem kolejne 2 problemy.Mianowiecie nie działał przycisk HOME i głośnik.Z czasem one tez zadziałały.Wylaczylem telefon i od razu po wejściu do domu spawdzilem czy nadal działa.Chodzil bez żadnego zarzutu ale po 10 minutach wyskoczyła mi informacja Tempeatura:Musisz schłodzić iPhone przed użyciem go.Tak zrobiłem chociaż telefon nie był w ogóle ciepły.Po około godzinie włączyłem.Po 5 minutach wyskoczyła ta sama informacja.Po dotknięciu telefonu czuć było ciepło ale było bardzo słabe.Zreseowalem telefon.Niestety.Hard reset także nie pomógł.Doslownie po 5 minutach od uruchomienia telefonu wyskakuje mi ta informacja.Dodam,ze telefon na prawdę nagrzewał się o wiele bardziej i nic takiego nie wyskakiwało.Nie mam pojęcia co to może być.Czy to możliwe,ze nastąpiło jakieś zwarcie i przez to coś takiego się dzieje?Dodam,ze telefon ładuje się o wiele dłużej niż przed pobytem w wodzie.Od teraz jeżeli nie leży on na czymś zimnym wyświetla mi się ta informacja o temperaturze.

#2 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lipca 2014 - 09:03

Zalania maja rozny wpływ na telefony. masz sporo szczescia ze wogole sie uruchamia:) efekty zalan są nie do przewidzenia.

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2014 - 09:21

Musisz się spodziewać że usterka będzie się pogłębiać. Telefon należy rozłożyć, ściągnąć blachy maskujące z płyty głównej, wszystko obejrzeć pod mikroskopem i ślady korozji wyczyścić + wymiana skorodowanych elementów.

#4 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 25 lipca 2014 - 09:22

Zanieś go jak najszybciej do serwisu i nie włączaj bo zarżniesz tak że będzie się nadawał do wyrzucenia.

#5 speedway

speedway
  • 172 postów

Napisano 25 lipca 2014 - 09:51

Popełniłeś największy błąd jaki mogłeś zrobić, czyli włączenie telefonu po zalaniu. Od razu trzeba było wyjąć baterię, resztki wody usunąć odkurzaczem, a sam telefon po tym rozebrać i co najważniejsze. Serwis z myjką ultradźwiękową, zanim korozja da o sobie znać..

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2014 - 17:07

Odkurzacz to nie najlepszy pomysł. Zazwyczaj mocno się elektryzuje, co nie jest przyjazne dla elektroniki ;)

#7 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 25 lipca 2014 - 19:03

Ostatnio takie coś popełniliśmy na stronie :-) Można zobaczyć co robi woda z wnętrzem telefonu i dowiedzieć się dlaczego należy szybko i profesjonalnie działać.

iPhone po zalaniu naprawa w Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl - Zalany telefon, co robić? | Serwis iPhone Szczecin - AppleMobile.pl - iPhone, iPod, iPadSerwis iPhone Szczecin – AppleMobile.pl – iPhone, iPod, iPad

#8 Magda Duda

Magda Duda
  • 2 postów

Napisano 02 czerwca 2016 - 11:21

W Szczecinie znajdziesz bardzo dużo punktów zajmujących się serwisem telefonów (w tym także iPhonów).



#9 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwca 2016 - 11:23

czyżby zawód: archeolog amator?


MacBookPro 13,3"  |  iPhone 5 | iPhone 7


#10 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 czerwca 2016 - 11:28

Nagroda   :)

 

Załączony plik  medal.jpg   501,95 KB   0 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Użytkownik madmax332 edytował ten post 02 czerwca 2016 - 11:32

  • mstanko lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych