Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro przestał działać bez zasilacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 pinkElephant

pinkElephant
  • 68 postów
  • SkądKalisz

Napisano 14 czerwca 2014 - 12:53

Po dodaniu dysku SSD pojawiły się 2 problemy z komputerem: 1) Przestał działać bez zasilacza. Momentalnie po odłączeniu zasilacza komputer wyłącza się, pomimo że bateria jest sprawna. Przed dodaniem dysku macbook działał parę godzin na bateriach. 2) Pomimo dodania SSD, dysk nie jest widoczny w STARTUP DYSK i nie można go ustawić jako startowy. Zresetowałem PRAM i SMC, ale nic to nie dało. Komputer macbook pro, system Mavericks Wie ktoś jak to naprawić?

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2014 - 13:03

Coś musiało "pójść nie tak" podczas wymiany dysku, bo ani system. ani dysk SSD nie powodują braku startu maca z baterii, zaś uszkodzenie chargera, SMC i innych części już tak ;) . Wystarczy, że nie zostanie spełniony jeden warunek a macbook nie wstanie. Jaki to warunek - niestety nikt tu nie jest w stanie powiedzieć, bo nie wiemy co działa prawidłowo a co zostało uszkodzone. Nie chcę Cię martwić - ktoś tu musi wykonać diagnostykę uszkodzenia.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 zorak

zorak
  • 299 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 czerwca 2014 - 13:04

Czy ze starym dyskiem jest ok, bo obstawiałbym problem z nowym dyskiem

#4 pinkElephant

pinkElephant
  • 68 postów
  • SkądKalisz

Napisano 15 czerwca 2014 - 09:40

Problem występuje też ze starym dyskiem. Przynajmniej to że laptop nie działa po wyjęciu zasilania.

#5 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 15 czerwca 2014 - 09:45

A jak przywrócisz stan sprzętu do oryginału (tylko hdd bez ssd) to działa poprawnie?

#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2014 - 11:17

A jak przywrócisz stan sprzętu do oryginału (tylko hdd bez ssd) to działa poprawnie?

Warto czasem czytać, potem zadawać pytania:

Problem występuje też ze starym dyskiem. Przynajmniej to że laptop nie działa po wyjęciu zasilania.

Poza tym co ma dysk do detekcji baterii? Jak sobie wyobrażasz zablokowanie baterii poprzez SATA? W elektronice nie ma cudów...


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#7 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 15 czerwca 2014 - 12:25

Jak dla mnie zdanie "Problem występuje też ze starym dyskiem. Przynajmniej to że laptop nie działa po wyjęciu zasilania." - nie oznacza że z odpiętym SSD, ale z podpiętym HDD. Nie potwierdza problemu na samym HDD. Dlatego zadałem to pytanie.

#8 pinkElephant

pinkElephant
  • 68 postów
  • SkądKalisz

Napisano 15 czerwca 2014 - 13:19

Na samym HDD też już nie działa bez zasilacza.

#9 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 czerwca 2014 - 18:13

Czy czasem nie robiłeś całej operacji przy wpiętej baterii? Podejrzewam że musiałeś wykonac jakieś zwarcie i coś ubiłeś na płycie głównej w obwodzie zasilania/ładowania baterii.

#10 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2014 - 18:17

Czy czasem nie robiłeś całej operacji przy wpiętej baterii? Podejrzewam że musiałeś wykonac jakieś zwarcie i coś ubiłeś na płycie głównej w obwodzie zasilania/ładowania baterii.

Czyli patrz post #2.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#11 pinkElephant

pinkElephant
  • 68 postów
  • SkądKalisz

Napisano 15 czerwca 2014 - 19:02

W opisach jak dodać dysk SSD nigdzie nie wspominają by usuwać baterię. Zresztą ten model ma baterię wymienialną jedynie w serwisach, z tego co wiem. Na baterii jest napis "DO NOT REMOVE". :) Myślę, że nie jest to problem do końca sprzętowy. Po uruchomieniu komputera z pamięci USB z systemem instalacyjnym Mavericks, system wykrył dysk SSD i chciał się na niego instalować.

#12 czyzusiek

czyzusiek
  • 2 postów

Napisano 19 czerwca 2014 - 21:44

Raczej sam sobie odpowiedziałeś na pytanie co się popsuło. Rozumiem, że nie odpiąłeś baterii od płyty głównej?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych