Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4 - czarny ekran i wibra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sex_adams

sex_adams
  • 22 postów

Napisano 06 czerwca 2014 - 13:59

Witam. Niedawno po raz kolejny popsuł mi się przycisk home w iPhone'ie 4, a do tego przycisk power trochę przerywał. Dlatego kupiłem oba przyciski na allegro i wziąłem się za wymianę. Niestety telefon już się nie uruchomił. Przycisk power działa, gdyż podświetlanie się włącza, ale tylko na czarno. Po podłączeniu do komputera lub ładowarki telefon wibruje co około 20 sekund. iTunes wykrył go, ale dopiero jak wszedłem w tryb DFU. Wykrył go awaryjnie więc wybrałem opcję konfiguracji jako nowy telefon. Niestety ekran dalej podświetla tylko na czarno, a iPhone wibruje. Mam pytanie czy to wyświetlacz będzie zepsuty, czy coś innego? Taśma przy wyświetlaczu wydaje się lekko przetarta więc jest to możliwe, ale dziwi mnie fakt tego wibrowania. Czekam na odpowiedzi i z góry dzięki.

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 czerwca 2014 - 15:38

Możliwe, że uszkodziłeś wyświetlacz. Spróbuj jeszcze uruchomić telefon bez podłączonej tej nowej taśmy od włącznika. Czyli odepnij baterię, podepnij baterię, podłącz ładowarkę i powinien się uruchomić bez taśmy włącznika.

#3 ss14nh

ss14nh
  • 1 postów
  • SkądKraków, Poland, Poland

Napisano 12 czerwca 2014 - 20:57

Witam, mam podobną sytuacje ale w 4S. Otóż jakiś czas temu wymieniałem w serwisie wyświetlacz na nowy i wszystko działało ok, aż do pewnego momentu. Chciałem zrobić zdjęcie, a na ekranie pojawiły się zielone piksele i ekran od dołu lekko "drżał". Stwierdziłem, że wyłączę go i uruchomię ponownie, a nóż coś pomoże. Niestety po wyłączeniu iPhone już się nie uruchomił. Po próbie uruchomienia jest czarny ekran (brak podświetlenia i nic się nie wyświetla) i co ciekawe tel reaguje na włączenie wibracji. Wprowadziłem go w tryb awaryjny i przywróciłem wszystko za pomocą iTunes'a ale to też nie pomogło. Sytuacja jest o tyle podobna, że po podłączeniu ładowarki również co kilka sekund słychać dźwięk podłączanej ładowarki (bądź wibracji jeśli dźwięki są wyłączone). Możliwe, aby wyświetlacz był uwalony? Co mogło spowodować taką sytuację? Pozdrawiam

#4 radzisz

radzisz
  • 21 postów
  • SkądChoszczno, PL

Napisano 12 czerwca 2014 - 22:29

Witam, mam podobną sytuacje ale w 4S.
Otóż jakiś czas temu wymieniałem w serwisie wyświetlacz na nowy i wszystko działało ok, aż do pewnego momentu. Chciałem zrobić zdjęcie, a na ekranie pojawiły się zielone piksele i ekran od dołu lekko "drżał". Stwierdziłem, że wyłączę go i uruchomię ponownie, a nóż coś pomoże. Niestety po wyłączeniu iPhone już się nie uruchomił. Po próbie uruchomienia jest czarny ekran (brak podświetlenia i nic się nie wyświetla) i co ciekawe tel reaguje na włączenie wibracji. Wprowadziłem go w tryb awaryjny i przywróciłem wszystko za pomocą iTunes'a ale to też nie pomogło. Sytuacja jest o tyle podobna, że po podłączeniu ładowarki również co kilka sekund słychać dźwięk podłączanej ładowarki (bądź wibracji jeśli dźwięki są wyłączone). Możliwe, aby wyświetlacz był uwalony? Co mogło spowodować taką sytuację? Pozdrawiam

Na 100% uszkodzony wyswietlacz

#5 flecista

flecista
  • 24 postów

Napisano 17 lipca 2014 - 00:12

@ss14nh: jak rozwiązałeś ten problem? tak pytam, bo mam bardzo podobne objawy i też podejrzewam, że mogłem uszkodzić wyświetlacz przy wymianie przycisku home...

#6 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 lipca 2014 - 11:51

Wyświetlacz lub mogłeś uszkodzic kondensator na płycie głównej przy wypinaniu. Najlepszą opcja jest podłączenie zewnetrznie nowego LCD

#7 Tierro

Tierro
  • 3 postów

Napisano 09 maja 2016 - 15:47

 

 

Po próbie uruchomienia jest czarny ekran (brak podświetlenia i nic się nie wyświetla) i co ciekawe tel reaguje na włączenie wibracji. Wprowadziłem go w tryb awaryjny i przywróciłem wszystko za pomocą iTunes'a ale to też nie pomogło. Sytuacja jest o tyle podobna, że po podłączeniu ładowarki również co kilka sekund słychać dźwięk podłączanej ładowarki (bądź wibracji jeśli dźwięki są wyłączone). Możliwe, aby wyświetlacz był uwalony? Co mogło spowodować taką sytuację? Pozdrawiam

Udało się to komuś naprawić ? Mam ten sam problem po naprawie przycisku Power.



#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 maja 2016 - 15:50

Niech zgadnę - do naprawy przycisku power nie wyciągałeś ekranu?

Bo jeśli nie wyciągałeś tylko tarmosiłeś taśmę LCD żeby dostać się do śrubek od przycisku power to uszkodziłeś wyświetlacz i trzeba go wymienić.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 Tierro

Tierro
  • 3 postów

Napisano 09 maja 2016 - 19:50

Wyciągałem (nauka na błędach z iPhone 3g i 3gs :D) ale spróbuję wymienić wyświetlacz :) Niby nie ma widocznych uszkodzeń taśmy. 



#10 Tierro

Tierro
  • 3 postów

Napisano 20 maja 2016 - 21:31

Wymiana wyświetlacza pomogła :) Dzięki ! :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych