Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wieża Audio SONY CMT-DH5BT (dvd i bt) TRAGEDIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 14 listopada 2007 - 16:05

Jako ze lubie posluchac muzyki na czyms lepszym niz glosniki komputerowe swego czasu zakupilem sobie wierze audio PHILIPS MCD708/12 warunkiem bylo by posiadala odtwarzacz DVD i mozliwosc odczytu mp3 z owych plyt, wybor okazal sie czysta rewelacja, jakos dzwieku z glosnikow philipsa mnie naprawde zaszokowala, czegos takiego na takim malym domowym sprzecie raczej sie nie spodziewalem, jedyna wada sprzetu to ze przy odczycie filmow z DivX nie czyta polskich napisow a o firmware naprawiajacym ten problem mozna zapomniec, co ciekawe cale menu urzadzenia itd jest po polsku...
Wczoraj naszla mnie wspaniala mysl :) jako ze w/w wieze mialem w pokoju u gory tam gdzie zazwyczaj siedze przy komputerze jakos zbyt cicho wydawalo mi sie na dole, co przelozylo sie iz postanowilem zakupic drugie uzadzenie podobnej klasy, wiec philipsa zanioslem na dol a do gory kupilem SONY CMT DH5BT przekonalo mnie to ze ufam marce sony, dosc czesto podlaczam komputer kablem audio do wiezy a wbudowany odbiornik bluetooth 2.0 zapowiadal sie zachecajaco, udalem sie wiec do lokalnego oddzialu ARGOS (sklep z gdzie kupujemy z katalogu www.argos.ie) gdyz nigdzie indziej wyzej wymienionego modelu nie znalazlem, zamowilem produkt, z tasmy zjachal podejzanie maly na pierwszy rzut oka karton no ale coz... pojechalem z nim do domu... rozpakowalem i....
Male, czarno-srebrne, z materialow jakosci dosc sredniej, dziwnie lekkie glosniki wygladajace na tani plastik pokryty czarna okleina, ok moze to tylko pozory, przeciez to sony i w dodatku nie tanie (440 euro) juz w dosc nie najlepszym humorze podlaczylem kable glosnikowe ktore ku mojemu zdziwieniu mialy hmmm wtyczki ? hmm .... podpialem do sieci elektrycznej oraz anteny, zalaczylem ... gra, a raczej udaje ze gra, jakies plytkie plastikowe brzmienie, brak tonow niskich, wysokich tez jak by nie wiele, cholera wie co to w ogole jest, moze cos z ustawieniami, po przewertowaniu instrukcji okazalo sie ze jest tego nie wiele oraz ze te modele tak maja no coz, juz wiedzialem ze to nie jest zakup mojego zycia, postanowilem sparowac mbp z wieza w celu przeslania muzyki z laptopa, udalo sie za pierwszym razem, komputer wykryl sprzet i ladnie sie z nim polaczyl, z glosnikow poplynela muzyka z polskiego radia odbierana rzez program VLC, jakosc jeszcze gorsza niz wczesniej, cos zrecznie poobcinalo zakres tonow nikich i wysokich jeszcze bardziej, wszystko jakies plaskie! sprawdzilem ustawienia w Midi Setup, tam ok, ale nie slychac tego ok, oooo coooo chodzi ? :) ratunku!!!
Nie kupujcie tego nigdy, to jakis bubel ktory powinien kosztowac co najwyzej 50 zlotych ! dalej juz nie testowalem, wystarczy wrazen, spakowalem wszystko ladnie do pudelka, dzis juz nie mam sil ani czasu ale jutro znow wycieczka do argosa, trzeba to przeciez oddac!

Pamietajcie SONY CMY-DH5BT mowimy WIELKIE NIE!

Teraz pytanko, macie jakis pomysl co tu kupic rozsadnego za rownie rozsadne pieniadze powiedzmy do okolo 2000 PLN wazne by mialo DVD/MP3

jak nic nie znajde adekwatnego to chyba kupie drugiego identycznego philipsa ktorego mam juz podlaczonego na dole :) ale jakos fajnie by bylo miec cos innego :)
pomysly ?

#2 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 listopada 2007 - 16:17

Yamaha PianoCraft :D Te 500, co Ci zostanie, wydaj na AirPorta

#3 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 listopada 2007 - 16:19

sorry, ale "sluchanie na czyms lepszym niz glosniki komputerowe" i "wieza z dvd i mp3" to pojecia wzajemnie sie wykluczajace. do 2000 mozliwosci jest multum, ale na pewno odpada mp3 i dvd, no i odpadaja tez japonskie marki produkujace tostery i depilatory typu sony czy philips.

#4 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 listopada 2007 - 16:22

Aż przykro się robi słysząc że Sony tak obniża swoje loty..
Ja bym polecał Yamahę Pianocraft e810(koniecznie ten model bo e410 nie ma dvd) niektórzy uważają ją za najlepszy sprzęt w tym przedziale cenowym. W Polsce można dostać ją już za 1550zł.
Tu masz opis http://www.testeo.pl...810-393939.html

ktoś mnie ubiegł z tą Yamahą :D

#5 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 16:23

No tak, stereotypy potrafią niezłego bigosu narobić. Philips to prawdziwy innowator w dziedzinie audio (kaseta magnetofonowa, CD), naprawdę niezła firma z dużą ilością porządnego na liście. Większość "dużych" japońskich firm w całej swojej historii miał dosłownie kilka dobrych modeli. A i to raczej w najdroższym segmencie. Najlepszy sprzęt robią (lub raczej robiły) firmy takie jak Hitachi, Onkyo, Akai, do pewnego momentu Technics (ten moment minął ok. 20 lat temu) i jeszcze mniej znane. Ale najlepszy i tak robią firmy europejskie. A z nowego sprzętu, o którym piszesz, to jeszcze rok temu (i to tak od dobrych 2 lat już trwało) najlepszy stosunek jakości do ceny miała Yamaha Pianocraft. Maleńki sprzęt o bardzo dobrych głośnikach i równie dobrym brzmieniu.

#6 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 listopada 2007 - 16:26

Ale przecież kolega jest zadowolony z Philipsa!! Tylko narzeka na sony.. wiec przemekpiorkowski o co come on??

#7 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 listopada 2007 - 16:36

Potwierdzam, Phillips to zacna firma w budżetowych zakupach. Tydzień temu kupiłem córce do pokoju taniutkiego Philipsa (coś za 500 zł). I byłem zaskoczony jakością tego urządzenia. Bo głośniczki są dwudrożne, ich pudełka nie są z plastiku, a urządzenie jest nawet ergonomiczne. Haj Faj to nie jest, ale przemyślane są tam rozwiązania. No i pilot nie waży osim kilo, bo jest na małą pastylkową bateryjkę, nie zawiera też siedemset fafnastu maleńkich gumowych guziczków, tylko kilka wygodnych, dużych... Niemniej, do Yamahy PianoCraft to chyba porównania Phillips nie ma, bo to, że tak powiem, ta Yamaha to przedsmak audiofilstwa jest, zwłaszcza te starsze modele, bez DVD :D. Tylko uwaga, wersja DVD w jednym placku (z mniejszymi kolumnami) jest taka sobie. Jak z DVD, to tylko ta 810. No i rzecz jasna, czarny, fortepianowy lakier must zajn. Bo ostatnio widziałem w sklepie jakieś bejcowane na brąz, horror...

#8 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 14 listopada 2007 - 16:37

Philipsa polecam , ten model ktory mam czyli MCD708/12 ma naprawde rewelacyjne glosniki a ta Yamaha e810 to juz przemknela mi przez mysl, ciekawe czy dostane ja w Ire bo tutaj to dosc ograniczony rynek, ale jutro obadam co jest grane :)

---- Dodano 14-11-2007 o godzinie 16:03 ----
Jest w PIXMANII :) wiec jestesmy na dobrej drodze :) 442 euro

#9 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 listopada 2007 - 17:17

Obecny tylko nie spodziewaj się za 442 oiro super wykonania ;) Plastiki w tej e810 nie są najwyższych lotów. Za to dźwięk zasługuje na pochwałe, przynajmniej za tą cenę.. Myślę że będziesz zadowolony z zakupu.

#10 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 listopada 2007 - 20:04

Philips to dobra belgijska firma :) Co prawda sluchawki robia do niczego, ale reszta dobra (podobno).Moj znajomy jest tam inzynierem, troche mi opowiadal ;) Sony, Technics, Panasonic itp to tylko cien dawnej jakosci i niezawodnosci. Mam jeszcze (choc nie uzywam) walkmany Sony z polowy lat 80, chodzily do konca, tzn dalej chodza gdybym potrzebowal. Disiaj Sony wali knoty, no poza aparatami cyfrowymi. Aha, ale polecam plyty CD Sony-NIGDY nie mialem walnietej, a poszlo ok. 200...

#11 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 20:44

Ale przecież kolega jest zadowolony z Philipsa!! Tylko narzeka na sony.. wiec przemekpiorkowski o co come on??

No to tak ogólnie było, najbardziej do audiopain-a bo wrzucił do jednego wora Sony i Philipsa. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych