Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac mini - jaki monitor?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszm

lukaszm
  • 72 postów
  • Skądwwa

Napisano 13 listopada 2007 - 20:49

Powoli przymierzam sie do zakupu mini, stanalem dzisiaj przed dylematem jakie LCD wybrac...

Nigdy wczesniej nie mialem okazji pracowac na tego rodzaju monitorze (z CRT przeskoczylem na laptopa), moje ostatnie 2 laptopy mialy matryce glossy i w tym kierunku chcialem pojsc. Jednak jedyny monitor tego typu, na jaki dzisiaj natrafilem - HP w2007v - pozostawial wiele do zyczenia.

Nie chcialbym wydac na LCD wiecej niz 1200 zl. Mac mini bedzie typowo domowym komputerem (internet, muzyka + obrobka zdjec).

Chetnie wyslucham opinii uzytkownikow tego cuda.

#2 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 13 listopada 2007 - 21:04

pierwsza rzecz na jaką powinieneś zwrócić uwagę to DVI przy podłączeniu VGA dużo stracisz na jakości
  • lukaszm lubi to

#3 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 14 listopada 2007 - 00:21

Kto Ci to powiedział obraz jest lepszy? zwykły zjadacz chleba nie zobaczy róznicy bo jest nie wielka. DVI od VGA rózni sie tym że nie jest podatna na zakłucenia i to wszystko nic więcej, obraz jest taki sam.

#4 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 14 listopada 2007 - 00:25

Kto Ci to powiedział obraz jest lepszy? zwykły zjadacz chleba nie zobaczy róznicy bo jest nie wielka. DVI od VGA rózni sie tym że nie jest podatna na zakłucenia i to wszystko nic więcej, obraz jest taki sam.


nie zgodzę się z Tobą, obraz nie jest taki sam, podłączałem z kolegą Fujitsu-Siemens na DVI a i Samsunga na VGA nie ma nawet porównania

#5 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 14 listopada 2007 - 01:23

Na VGA jakość obrazu zależy od kabla, DVI jest mniej podatne na zakłócenia i da się dostrzec różnice przy wyświetlaniu niektórych rzeczy. Ja biorę zawsze z DVI ze względu na bardziej bezproblemową konfigurację (nawet pc wykrywają bez problemu i ustawiają nietypowe rozdzielczości jeśli monitor takiej chce), oraz ze względu na to że zwykle jeśli jest DVI to jest i VGA, więc można podłączyć jeszcze np xboxa.

#6 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 03:43

A ja polecam za ok 1299 zł na matrycy S-PVA: 21" Gateway FPD-2185W
Na Allegro znajdziesz taniej.

#7 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 listopada 2007 - 07:39

Myślałem o w2007v, ale gdy zobaczyłem, że nie ma DVI, zdecydowałem się na droższego brata, w2207. Nie ze względu na jakość obrazu, bo różnicy po prostu dla mnie nie ma, tylko potrzebowałem dwóch portów po prostu :) Kąty są jednak trochę niefajne. Gdy patrzysz z boku obraz jest żółty, przynajmniej na tym moim. - końcu to TN, w dodatku na 22". Ale ogólnie jest świetny, a kąty nie przeszkadzają zbyt mocno ;) Jakość obrazu jest świetna, żadnego smużenia, kolorki pięknie nasycone. Mogę go polecić, chyba, że zależy Ci na kątach.

#8 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 14 listopada 2007 - 07:50

lukaszm - zrób tak, weź mini, wybierz się do dobrego sklepu i podłącz sobie różne monitory. nie będziesz wtedy rozczarowany

#9 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 14 listopada 2007 - 08:11

zgodzę się z Wicko, jeżeli do 1200zł to HP w2207 jest porządnym monitorem no i zaletą jest na pewno DVI i VGA oraz (dla niektórych to może nie zaleta) naprawdę super system mocowania monitora

#10 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 maja 2011 - 14:25

Chciałbym odświeżyć temat, szukam monitora do MacBooka, w przyszłości do Maca Mini. Potrzebuję HDMI w nim. Zastanawiam się nad BenQ V2220H co polecacie jeszcze do 600 zł? Użytkowanie normalne, internet, programowanie, czasem jakis film w HD.

#11 Omir

Omir
  • 14 postów

Napisano 26 maja 2013 - 01:18

Witam, mam dylemat jaki monitor wybrać do Maca Mini, oczywiście najbardziej podoba mi się Apple , jednak żona szybko mi go wybiła z głowy z powodu ceny :/ . Chciałem monitor który by w miarę pasował do Maca Mini Designersko, nie ustępując jakości , podoba mi się Dell Ultrasharp U2410 - Matryca IPS oraz Philips 24" LED 241P4QPYES z matrycą AMVA, komputer będzie przeznaczany do internetu, przeglądania zdjęć, może czasami jakaś gierka będzie odpalana, jakieś filmy... Który byście sobie wybrali monitor, z tych dwóch ? Czy wybralibyście Design monitora pasujący do sprzętu APPLE, wymieniony Philips czy Dell ? Jaka technologia matrycy... Dell jest o 600 zł droższy, czy jest on wart swej ceny ? Z góry dziękuję za odpowiedź... Pozdrawiam miłośników Apple.

#12 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 26 maja 2013 - 07:50

Teraz i tak nie warto kupować monitora od Apple bo niedługo powinien być nowy model, podobny do nowych iMac'ów. Ja polecam Dell'a, sam posiadam model 2412 M i jestem bardzo zadowolony a 2410 jest jeszcze lepszy, ale dwa razy droższy. Jeśli chcesz wydać mniej to poszukaj modelu 2412 M, można go kupić już od 800 zł. Z drugiej strony jeśli dysponujesz większym budżetem to zastanów się nad modelem 27" 2713HM, rozdzielczość 2560x1440 to jest to :) a można go kupić już od około 1700zł. Dell bez problemu współpracuje z Mini, przydałaby się tylko regulacja jasności z klawiatury, ale to podobno działa tylko monitorami Apple.

#13 Omir

Omir
  • 14 postów

Napisano 26 maja 2013 - 11:07

Dell U2410 chyba najbardziej mi się podoba, ma dobrą specyfikację, mój budżet to max 1700 zł, nie chciałem komputera w całości czarnego, tym bardziej z błyszczącą matrycą jak to ma wiele monitorów, myślę że ten Dellik będzie rozsądnym rozwiązaniem, a jeżeli chodzi o DVI, HDMI - co według was jest lepsze ? Czy ten monitor można podłączyć do PS2 ? Dzięki za małe naprowadzenie. Pozdrawiam Omir.

#14 hergar

hergar
  • 38 postów

Napisano 26 maja 2013 - 12:32

Wszystko zależy od zastosowań i tego ile jesteś w stanie zapłacić za monitor.
FORIS FS2331 - Monitor EIZO Typowy do multimediów cena zaczyna się od 1000 z "dużym hakiem".
Tu do trochę poważniejszych zastosowań EIZO S2433WFS-BK BLACK MONITOR LCD 24 Bit Computer ale to już większy wydatek.

#15 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 26 maja 2013 - 12:54

W kwestii obrazu, to HDMI to ta sama technologia, co DVI-D, w kwestii jakości obrazu nie ma żadnej różnicy. Natomiast w pozostałych kwestiach – HDMI jest trochę wygodniejsze, mniejsze, dodatkowo przesyła dźwięk (jeśli Ci na tym zależy). DVI jest o tyle pewniejsze, że można przykręcić do monitora :P

#16 Omir

Omir
  • 14 postów

Napisano 26 maja 2013 - 21:29

Powiem wam że dostałem hopla na pukcie Apple po zakupie Mac Mini, szkoda tylko że te monitory są w wersji tylko drogiej, gdyby była wersja za 2000 zł , okrojona ale była, inaczej będzie się czuło mały niedosyt, kto wie może kiedyś Apple do biedniejszych się uśmiechnie i wypuści coś z tańszym wyświetlaczem, przy zarobkach 1700 zł pozostaje mi wiele do życzenia... DELL U2410 mnie pociesza, a kobiecie swojej tego Philipsa już wybiłem :P.

#17 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 27 maja 2013 - 06:00

Powoli przymierzam sie do zakupu mini, stanalem dzisiaj przed dylematem jakie LCD wybrac...

Nigdy wczesniej nie mialem okazji pracowac na tego rodzaju monitorze (z CRT przeskoczylem na laptopa), moje ostatnie 2 laptopy mialy matryce glossy i w tym kierunku chcialem pojsc. Jednak jedyny monitor tego typu, na jaki dzisiaj natrafilem - HP w2007v - pozostawial wiele do zyczenia.

Nie chcialbym wydac na LCD wiecej niz 1200 zl. Mac mini bedzie typowo domowym komputerem (internet, muzyka + obrobka zdjec).

Chetnie wyslucham opinii uzytkownikow tego cuda.


Do 1000zl masz naprawde olbrzymi wybor a nie HP mpdel ktory juz dawno zszedl z plek sklepowych w dodatku rozdzielczosc tragedia bo 21 cali juz ma dzisiaj 1920x1080 a nie 1650x1050 :/

Moja porpozycja:

Design pod apple:

23,6" Philips 248C3LHSW LED biały - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

22" iiyama ProLite B2280HS Biały LED - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

24" iiyama ProLite B2480HS-W1 LED biały - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

24'' Samsung S24B750V LED MHL - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika


Ten chyba najlepiej sie prezentuje:

23'' Asus MX239H LED IPS - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

Masz DVI i HDMI wiec nie potrzeba zadnych przejsciowek zeby podlaczyc sie do niego i jak i reszty bez problemu.




Tu masz inne propozycje:

23'' LG Flatron IPS237L-BN LED - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

23'' Dell U2312HM IPS 4xUSB - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

24" iiyama ProLite E2473HS-GB1 LED - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

24" Dell P2412H - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

23" iiyama ProLite XB2380HS-B1 czarny - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

24" iiyama ProLite B2480HSU-B1 LED czarny USB - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika



Ja kierowalbym sie na owego ASUS. Masz matryce IPS i wszystko co potrzeba oraz prezentuje sie naprawde nowoczesnie a nie jak normalny monitor kazy czarny i nic specialnego. Tak sie prezentowac moga monitory dla grafikow ale jak ma cos stac w domu to niech wyglada i swieci ok.

Za ta kase jest OK. Masz w nim glosniki Bang&Olufsen oraz matryca jest polmatowa czyli nie bedzie Ci odbijac swiatla i lepsza do pracy:



#18 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 27 maja 2013 - 08:52

Do mini mam podłączone dwa monitorki iiyama... fantastycznie się sprawują... :)

#19 Omir

Omir
  • 14 postów

Napisano 27 maja 2013 - 18:22

Ten Asus też jest fajny, nawet bardzo Dizajnerski , parametry też niczego sobie jak za tą cenę, w sumie wszystko miałbym albo srebrne , albo białe więc komplecik ciekawy, a polecacie 23" czy 27" 16:9 - w sumie gier za dużo nie będzie, do filmów mam TV , tylko net, program do pisania dokumentów, przeglądanie zdjęć, muzyka i YouTube . 27" to pod filmy i grafikę chyba mam rację ?

#20 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2013 - 19:00

Mam monitor HP zr2440w z laptopem MacBook Pro '13. Jestem zadowolony. Sprzęt to super klasy.

#21 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 28 maja 2013 - 07:25

Ten Asus też jest fajny, nawet bardzo Dizajnerski , parametry też niczego sobie jak za tą cenę, w sumie wszystko miałbym albo srebrne , albo białe więc komplecik ciekawy, a polecacie 23" czy 27" 16:9 - w sumie gier za dużo nie będzie, do filmów mam TV , tylko net, program do pisania dokumentów, przeglądanie zdjęć, muzyka i YouTube . 27" to pod filmy i grafikę chyba mam rację ?


Ja bym bral Asusa 23 cale bo na 27 i tak masz ta sama rozdzielczosc i nic Ci to nie zmieni co innego jakby byla 2560x1440 ale to juz cena na tym 27 calowym byla by inna bo ponad 2tys spokojnie. 23 cale starcza spokojnie. Chyba, ze nie przszkadza i 27 cali i rozdzielczosc ta sama co na 23. Parametry jak za ta kase sa ok. Do tego co potrzebujesz to nic tylko wpisac model w guugle i znalesc w najlepszej cenie bo wart jest tej kasy.

- - - Połączono posty - - -

Mam monitor HP zr2440w z laptopem MacBook Pro '13. Jestem zadowolony. Sprzęt to super klasy.


Mam dela u2410 tez jestem zadowolony ale bardziej bede jak wypuszcza nowego ACD Thunderbolt z matryca od iMaca bo zajmnie mi mniej miejsca na biurku bo podstawka w dellu to koszmar jakis... Co innego w nowych modelach sa one o polowe mniejsze a ja przed monitorem mam klawiature midi i przez to zajmuje sporo miejsca niepotrzebnego

#22 Omir

Omir
  • 14 postów

Napisano 29 maja 2013 - 13:02

A więc zamówiony Asusik Designo 23" w Morele , jak będę miał u siebie monitorek, zrobię fotkę jak wygląda całość. Jeszcze raz dzięki za pomoc, widać że znacie się na rzeczy, a ta strona jest po prostu świetna. Pozdrawiam serdecznie Applemaniaków. Omir

#23 Omir

Omir
  • 14 postów

Napisano 12 czerwca 2013 - 20:49

Monitor ASUS DESIGNO z całym moim sprzętem znajdziecie na fotce tutaj:

[url]http://myapple.pl/think-different/170364-pokaz-swojego-maca-bez-zadawania-pytan-96.html#post2130894[/url]

#24 Monika Monika

Monika Monika
  • 7 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 21 listopada 2013 - 10:54

Jak sprawuje sie monitor przymirzam sie kupic podobny ale 27,

#25 kurdupel

kurdupel
  • 7 postów

Napisano 23 listopada 2013 - 10:07

Ja mam taki monitor:

Przód
[ATTACH=CONFIG]18533[/ATTACH]

Tył
[ATTACH=CONFIG]18534[/ATTACH]

Teraz planuję zakup Mac Mini, bo mój PC jest z 2005 roku i nawet nie mogę na niego wgrać Win 7. Kupiłbym z chęcią iMac, ale przeczytałem zbyt wiele opinii o matrycach, kurzu i jego wartości.

Monitor: PHILIPS 220x1SW/00

Więcej napisali tutaj:
[url=http://www.pcworld.pl/testy/opis/LCD00149-Philips_220X1SW.html]Philips 220X1SW - Testy | Podzespoły | PC World[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych