Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Mac Mini i7 2.3 problem z zasilaniem?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 tekamusic

tekamusic

  • 4 posts
  • SkądPiaseczno

Posted 22 March 2014 - 20:26

Witam serdecznie. Niecały miesiąc temu zakupiłem nowego maca mini i7 2.3Gh 8 Gb ram. Do maca podłączone mam 2 monitory (prot tunderbolt i hdmi) do tego hub usb z zewnętrznym zasilaniem, 2 klucze licencyjne, mysz, klawiatura i 3 urządzenia usb, które wydaje mi się, ze nie pobierają zbyt wiele mocy, do portu firewire podłączona jest karta muzyczna. Ogólnie komputer chodzi szybko wydajnie i wszystko było by super gdyby nie kilka problemów: - kiedy podłączone są wszystkie urządzenia, szaleje karta sieciowa, internet nie działa a jeśli już to meeega wolno - podczas pracy przy nagrywaniu audio raz na jakiś czas pojawiają sie cyfrowe trzaski, których nigdy wcześniej nie spotykałem podczas pracy na pc, pojawiają się w różnych momentach, jest ich dużo, pomaga restart komputara, czasem karty muzycznej. - podczas pracy z dźwiękiem komputer potrafi nagle zgubić kartę muzyczną co za tym idzie przestaje grać, pomaga restart karty lub ponowne wpięcie jej w programie muzycznym problemy znikają po odłączeniu kilku urządzeń, kilkukrotnie przepinałem wszystko w inne gniazda, myślałem że to problem z przerwaniami natomiast za każdym razem wszystko wygląda podobnie. Będę wdzięczny za wszelkie rady i spostrzeżenia dotyczące problemu, nie ukrywam że chciałbym go rozwiązać i pozostać na macu a nie wracać na pc ;(

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7682 posts

Posted 23 March 2014 - 14:16

Napisałeś, że : problemy znikają po odłączeniu kilku urządzeń więc wynikało by z tego iż zasilanienie nie wyrabia. Z tymi 3 urządzeniemi USB to tak się tylko wydaje że nie pobierają za dużo mocy. Moim zdaniem - zrezygnuj czasowo z jakichś peryferii lub zapewnij jakoś odpowiedni zapas mocy dla tych wszystkich urządzeń jakie Masz podpięte.

#3 cooper69

cooper69
  • 1034 posts
  • SkądGdańsk

Posted 23 March 2014 - 20:51

problem może załatwić podłączenie urządzeń USB do huba USB z własnym zasilaczem, a dopiero jego do kompa.

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8114 posts

Posted 23 March 2014 - 22:27

problem może załatwić podłączenie urządzeń USB do huba USB z własnym zasilaczem, a dopiero jego do kompa.


Owszem porządny HUB USB z zewnętrznym zasilaczem problem załatwi aczkolwiek pamiętaj iż musi to być porządny firmowy sprzęt, wiem bo w swoim byłym mini miałem dokładnie tak jak ty (także problem żadna nowość) i pomógł zakup urządzenia firmy D-Link.

Niestety Apple jakoś dziwnie podchodzi do sprzętu w makach, niby mają te komponenty teoretycznie mocne itd … a gdzieś działa to słabiutko. Dając do dyspozycji tylko parę USB mogli by montować o wydajności prądowej 1A.

#5 JerryEvo

JerryEvo
  • 3921 posts
  • Płeć:

Posted 23 March 2014 - 22:58

Nie przesadzajmy. Do każdego komputera da się przypiąć taką ilość urządzeń zasilanych z niego, że klęknie. Właśnie do tego wymyślono aktywne (zasilane) koncentratory USB.

#6 tekamusic

tekamusic

  • 4 posts
  • SkądPiaseczno

Posted 24 March 2014 - 00:50

Próbowałem już chyba każdej kombinacji i za każdym razem to samo, używam dedykowanego (ponoć) do macow huba firmy Unitek z zewnętrznym zasilaniem, sprawdzę na pewno D-Linka może to coś pomoże!

#7 JerryEvo

JerryEvo
  • 3921 posts
  • Płeć:

Posted 24 March 2014 - 00:53

Może jedno konkretne urządzenie z tych podłączonych jest przyczyną problemów.

#8 tekamusic

tekamusic

  • 4 posts
  • SkądPiaseczno

Posted 24 March 2014 - 01:19

Jutro sprawdzam nowy interface audio, bo z tym są największe problemy, może po prostu są źle napisane sterowniki na maca, słyszałem już o takich opcjach.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users