Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod Shuffle 512MB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2005 - 10:26

Test iPod Shuffle

[center:2cfaa7e0fd]

Dołączona grafika [/center:2cfaa7e0fd]

Fakty :

iPod shuffle 512MB
czas pracy 12 godzin (testowa 8 godzin)
ładowanie przez USB
transfer danych USB ( 2.0 )
mp3-player/przenośna pamięć(pendrive)
czas ładowania do 80% - 2 godziny, 100% - 4 godziny (test wykazał podobny rezultat)
Całkowicie odporny na przeskakiwanie
wyjście stereo minijack
odczyt: MP3 (od 8 do 320 Kbps), MP3 VBR, AAC (od 8 do 320 Kbps), Audible i WAV
wymiary: 8,38 x 2,48 x 0,84 cm
waga: 22g

[center:2cfaa7e0fd]

Dołączona grafika [/center:2cfaa7e0fd]



1 Instrukcja użytkowania 1/5

Produkt zakupiony w Polsce. Nie posiada polskiego opisu/instrukcji.
Angielska jest bardzo jasna i przejrzysta, ale uważamy, że powinna być w naszym języku.

2 Pierwsze wrażenie 5/5 :

Całość oczywiście estetyczna i ascetyczna jak na produkt Apple przystało. Jednak i tym razem byłem pod wrażeniem. Każdy element idealnie zapakowany. Pierwsze z czym musiałem się zmierzyć to naklejka/wieszaczek zamykający całe opakowanie. To odpakowywanie zrobiło na mnie największe wrażenie: po odklejeniu naklejki nic się nie stało. Zawsze uszkadzałem opakowanie a tym razem nic... poprostu otworzyłem. To był moment w którym już byłem pewien, że dobrze wybrałem. iPod doskonale zabezpieczony nawet na nim samym jeszcze folia ochronna. Słuchaweczki i smycz we własnej opasce.

3 Opakowanie i jego zawartość 5/5 :

Apple przyzwyczaiło nas do pakowania swoich produktów do wielkich pieknych pudełek. Przypadek Shuffle nie różnie się w kwesti estetyki. Nowością są natomiast gabaryty, lekko niedowidząca osoba może nie odróżnić go od startera jednaj z sieci GSM.

Zawartość pudełeczka:

iPod
słuchawki typu "pchełki"
smycz do zawieszenia iPoda na szyi
plyta z oprogramowaniem
dwa komplety nakładek na słuchawki
osłona USB
naklejki z dwoma jabłuszkami i dużo papierków ( nazwa umowna )


[center:2cfaa7e0fd]
Dołączona grafika [/center:2cfaa7e0fd]

"Papierki folijki i płytki" :

[center:2cfaa7e0fd]
Dołączona grafika [/center:2cfaa7e0fd]


4. Instalacja oprogramowania 3/5

Producent nie "po naszemu" ale jednak napisał, aby najpierw zainstalować software tak też czynimy.
Zaskoczeniem jest brak samoczynnie startującego instalatora , z wielkim bólem klikam i szukam co to za software co mam go zainstalować. Najpierw upgrade oprogramowania na iPod później iTunes. Wszystko przebiega całkiem sprawnie i nie musze mysleć zbyt intensywnie.
[center:2cfaa7e0fd]
Dołączona grafika [/center:2cfaa7e0fd]

5. Współpraca z OS-em (10.3.9) 5/5

Po umieszczeniu w porcie USB iPod jest błyskawicznie montowany i może służyć jako pamieć przenośna.
Jedak pełną satysfacje daje mi dopiero odpalenie iTunes. Nie trudno sobie wyobrazić jak niesamowicie łatwo korzysta sie z tego sprzetu poprzez iTunes. Pewien czas temu, gdy kampania reklamowa szufla zalewała nawet nas Polaków z telewizora utrwaliło mi się w pamięci, że szufel jest losowy. Jednak nadmiarem szczęścia jest propozycja iTunes aby losowo go napełnić ( naszym zdaniem ). Oczywiście USB 2.0 pokazuje swoje możliwości, mały zasysa mp3 bardzo szybko.

[center:2cfaa7e0fd]
Dołączona grafika
[/center:2cfaa7e0fd]

6. Ergonomia małego iPoda 4,5/5

Duże wrażenie robi zaślepka na złacze USB oraz analogicznie zbudowany element przy smyczy. Producent aby zapewnić nam łatwość przyczepiania/zakrywania umieściłw tych elementach w specjalne kuleczki, które to optymalizują siłę jaka jest potrzebna aby wpiąć/wypiąć iPoda. Nie ma ryzyka, że jadąc na rowerze zgubimy sprzęt.
Guziczków oczywiście nie za wiele, ale i tak też miało być. Przyciski na frontowej części są bardzo precyzyjnie wykonane. Przypadkowe wciśniecie jest możliwe. Przyciski bardzo przyjemnie pracują i są dobrze rozmieszczone. Mamy małe ale to bardzo małę zastrzeżenia do przycisku z tyłu iPoda ( zmiana trybu losowy/kolejno ) - łatwo przeskoczyć o "jeden most za daleko" i zamiast zmiany trybu wyłączyć odtwarzanie. Drugim niedociągnięciem jest lekki luz na tym przesównym przycisku.


7 Włączamy naszą zdobycz.

Najpierw słuchawki ( Shuffle sie ładuje ) 5/5

Słuchaweczki są lekkie malutkie i IDEALNIE leżą w uchu ( teraz się nie dziwię jak na reklamach tak mogli tańczyć ) . Na początek "Terminator 3 theme" - nie wiem co piosenka ma współnego z gubernatorem, ale słuchaweczki znoszą to natężenie dźwieków bez zarzutu. Następnie przeróbka piosenki "Biały Miś" zepołu Top One ( klasyczne disco polo ) . Czystość dźwieku wydaje się być bardzo dobra słysze szumy których wcześniej nie słyszałęm w niektórych utworach. A teraz pięta achilesowa małych słuchaweczek - BAS ( niskie tony ). Białe pchełki dają sobie radę w konkurencji z 3-kilogramowymi koss-ami wypadaja tylko minimalnie gorzej. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.

iPod shuffle naładował sie całkiem szybko, czas czegoś posłuchać.

Wrzucam pierwsze utwory i odpalam. Pierwsze wrażenie podobnie jak przy odpakowywaniu - jestem w technologicznym niebie ( i to takim niewielki kosztem ). Duże zaskoczenie : słuchawki znacznie lepiej grają podłączone do iPoda niż do Maca (ibook). Teraz dźwiek jest naprawde silny i nasycony. Mielismy pewne obawy co do mocy przerobowej maleństwa. Okazały się zupełnie niesłuszne maluszek szybko przełącza się do następnej piosenki. Moc wbudowanego wzmacniacza jest zadawalająca nie jest to 125db, ale wystarczy by się "zapomnieć" . Po właczeniu pełna gotowość ( odtwarzanie ) uzyskujemy wciągu 1,5sek . Po wyjęciu słuchawek nastepuje wstrzymanie odtwarzania .
Wrażenie końcowe - za te pieniądze ideał. Nie przeszkadza brak wyświetlacza poprostu wrzucam tylko to co lubie i nie mam problemu . Często używając sprzętu z "klikaną" zmiana głośności miałęm problem aby ustawić żądane natężenie dźwieku. Natomiast regulacja głośności w shuffle jest prawie analogowa. Po przytrzymaniu klawisza "+"lub"-" następuje płynna zmiana natężenia.

Jedno rozczarowanie - nie zgaduje myśli ale Apple tego nie gwarantuje, piszą jedynie, że może się to zdarzać (pozostaje nadzieja, że shuffle II bedzie ta opcja bardziej dopracowana ).

Uczucie dobrego wyboru nie opuścilo mnie przez cały okres testu "pokojowego". Mały spełnił moje oczekiwania z nawiązką. Czas założyć ( właściwie włożyć ) słuchawki i przetestować białego malucha w akcji - jade na kopiec pana K. . ...... do zobaczenia

[center:2cfaa7e0fd]

Dołączona grafika [/center:2cfaa7e0fd]

kilka godzin pozniej ...

A teraz sprawozdanie z testu w akcji .

Shuffle gra wystarczająco głośno aby niesłyszeć przekleństw lecących w moją stronę od emerytów. Za cicho aby zagłuszyć szum powietrza. Jest leciutki i poza dopingiem muzycznym jego obecność nie jest zauważalna. W czasie jazdy zaczynam rozumieć dlaczego tak mało klawiszy dostałem od Apple. Prosty interfejs nudzi w warunkach domowych jednak w akcji jest zbawienny. O braku wyświetlacza szybko zapominam, jeżeli używamy go przy aktyności wymagającej pewnego skupienia staje się on zbytkiem.

8 Niedogodności (niewiele ich ale są)

- Shuffle cieżko podłączyć równocześnie z myszką, (myszka także wyprodukowana przez Apple) dotyczy to iBooka.
- Jeżeli nagle zapragniemy wrzucić kilka dodatkowych mp3 iPod przy okazji doładowywuje się (źle to wpływa na żywotność akumulatora)

9 Podsumowanie

Świetny mp3-player za niewielkie pieniądze, wątpie aby w tej cenie był oferowny produkt tak wysokiej jakości. Polecam wszystkim tym, którzy cenią sobie mobilność,jakość i łatwość użytkowania. Małę gabaryty i waga, brak konieczności wymieniania bateri czyni z Shuffle wyjątkowo ciekawą propozycję.


>>> Pobierz zdjęcia w dużym formacie <<<

#2 tomasz

tomasz

  • 10 988 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 kwietnia 2005 - 11:07

Chyba się skuszę...

#3 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 18 kwietnia 2005 - 11:12

Tak swoja droga (nie znam sie na iPodach) to te 4h ladowanie to nie jest zbyt wiele ??

#4 tomasz

tomasz

  • 10 988 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 kwietnia 2005 - 11:23

Uwarunkowane to jest ograniczeniami USB niestety... Ale 80% mamy w 2h więc nie jest źle, a od czasu do czasu rozładujmy naszego iPoda całkowicie i potem na całą noc do USB i już możemy spać spokojnie nie martwiąc się o naszą baterię.

#5 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 kwietnia 2005 - 12:18

Baaardzo dobry opis !! Dzieki wielkie Reeye :) Jestem ciekaw czy ta "zaslepka" na USB jest wytrzymala... bo te "kuleczki" moga chyba sie polamac :) btw. w tanim odtwarzaczu mp3.. tez taki z flash disk'iem zepsulo mi sie wyjscie mini jack.. po prostu albo jedna sluchawka gra albo druga... w szufle raczej takie nieprzyjemnosci odpadaja czy sie zdarzaja :) Hmm, i co do akumulatorka.. kiedys sie wyczerpie?? i iPod shuffle bedzie do wyrzucenia??

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 kwietnia 2005 - 12:27

Mozna go pewnie rozebrac i naprawic baterie, a co do samej baterii, to pewnie troszke pociagnie, wiec nie ma takiego duzoego problemu. Sam sie zastanawiam czy ten "maly" shuffle (1GB) to nie jest dobry pomysl. Z drugiej strony iPod 4 GB tez wydaje sie ciekawa alternatywa - male, a ma wyswietlacz. Chodzi mi o to ze czasem chcialbym miec mozliwosc zrobienia sobie swojej playlisty, jak gdzies jestem - bez pomocy kompa of course.

#7 tomasz

tomasz

  • 10 988 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 kwietnia 2005 - 12:52

Ja rowniez rozwazam 1gb, chyba najwieksza przewaga shuffle nad ipod(mini) to to ze pamiec jest typu flash wiec przy upadku jest praktycznie 100% bezpieczna.

#8 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2005 - 13:15

Tak swoja droga (nie znam sie na iPodach) to te 4h ladowanie to nie jest zbyt wiele ??


Tak podaje producent, poniewaz shuffle ma jeszcze niezupelnie formatowana baterie nie chce siac rewelacji
ale ladowal mi sie do pelna w niecale 3h ale nie wiem co bedzie po formacie

[ Dodano: 2005-04-18, 14:17 ]

Jestem ciekaw czy ta "zaslepka" na USB jest wytrzymala... bo te "kuleczki" moga chyba sie polamac Smile
btw. w tanim odtwarzaczu mp3..


Kuleczki sa metalowe - nie wygladaja jakby sie chcialy polamac :)
To naprawde pozadny sprzet

[ Dodano: 2005-04-18, 14:18 ]

Mozna go pewnie rozebrac i naprawic baterie, a co do samej baterii, to pewnie troszke pociagnie, wiec nie ma takiego duzoego problemu.



tak oczywiscie bateria jest wymienna ( po rozkreceniu )

[ Dodano: 2005-04-18, 14:22 ]
Dołączona grafika \

jak ten nozyk wyglada az ciarki przechodza

[ Dodano: 2005-04-18, 14:24 ]

pamiec jest typu flash wiec przy upadku jest praktycznie 100% bezpieczna.



tak pozatym to tylko 22gramy i tak czy innaczej ciezko go upuscic

[ Dodano: 2005-04-18, 14:27 ]

Chodzi mi o to ze czasem chcialbym miec mozliwosc zrobienia sobie swojej playlisty, jak gdzies jestem - bez pomocy kompa of course.



Maluszek nie jest musik stacją ( to tylko player )

#9 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2005 - 15:39

Ja rowniez rozwazam 1gb, chyba najwieksza przewaga shuffle nad ipod(mini) to to ze pamiec jest typu flash wiec przy upadku jest praktycznie 100% bezpieczna.



no moze pamiec jest bezpieczna ale caly ipod chyba nie(elektronika):)

ja osobiscie na poczatku planowalem kupic shuffelke ale po "wielkich" przemysleniach postanowilem zainwesowac w mini.:) wydaje mi sie ze lepiej zrobilem kupujac mini poniewaz nie zawsze mam czas usiasac przy kompie i zrobic sobie playliste(jak jest w shuffle) a w mini zapelnilem sobie 4GB i mam spokoj na kilka dni (zanim sie sciagna nowe albumy z osiolka) :P
wydaje mi sie ze mini jest tez odporny na wstrzasy i da sie z nim spokojnie jezdzic na rowerze lub biegac(przeciez posiada 25 min bufor).
mini jest w aluminiowej obodowie ktora jest odporna na zarysowania ale na uderzenia to nie(aluminium jest kruche). kolega kupil sobie mini i przez przypadek upadł mu na dywan z wysokosci ok. 20-30cm(wysokosc łóżka) no i teraz ma fajne wgniecenie na bocznej krawedzi kolo wejscia na sluchawki.
ja bym jeszcze dodal do ogolnych wad ipodow ze dolanczane sluchawki sa przyzwoitej jakosci jesli chodzi o dzwiek ale maja 2 wady: - wypadaja z uszu u wiekszosci ludzi - sa bardzo delikatne na obijanie sluchawek np. przy kladzeniu na biurko lub noszenia luzem w kieszeni(wlasne doswiadczenia+rozmowy z klientami ktorzy kupowali odemnie sluchawki do ipodow)

ale sie rozpisałem:jak nigdy 8)

#10 przemeq

przemeq
  • 32 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2005 - 23:47

Witam
Jedno sprostowanie :)

reeye napisał że "Shuffle cieżko podłączyć równocześnie z myszką, (myszka także wyprodukowana przez Apple) dotyczy to iBooka."

Ja mam ibooka (14 cali) i nie ma najmniejszego problemu z podlaczeniem mychy(Apple) jak i ipodzika elegancko sie mieszczą.
Pozdrawiam

#11 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2005 - 16:00

Wygląda na to że 14" ma inny rozstaw USB niż 12" , dzięki za info

#12 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 238 postów
  • Skąd3city

Napisano 07 sierpnia 2005 - 16:03

A ja sobie miałem w te wakacje kupić szufelkę 512, ale chyba zrezygnuję. Mam już 300zł i zastanawiam się, czy po tej samej cenie nie kupić czegoś z DYKTAFONEM.

#13 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 07 sierpnia 2005 - 16:29

no tak, są różne player-y na Allegro - dużo tańsze od produktów Apple, ale czy to się przekłada na jakość ? Osobiście bym wolał kupić "szufelkę" i mieć pewność że nie będe miał z nim problemów.

#14 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 07 sierpnia 2005 - 16:56

hehe MacDada nie kupuj tych gownianych z allegro... psuja sie strasznie... jak juz to Creative z tych tanszych. a ja do konca roku musze nabyc albo shuffle albo mini ;)

#15 ryba

ryba
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 sierpnia 2005 - 17:16

poczekajcie do Paris Expo - i tak pewnie update'na szufelki.

Jak uwazasz MacDada - mozesz jeszcze wskaznik laserowy dokupic ale jak ci zalezy na tym zeby sluchac muzyki to nie spodziewaj sie szalenstw na jakims "super kombajnie".

- posiadacz Creative MuoVo TX

#16 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 07 sierpnia 2005 - 17:24

A ja sobie miałem w te wakacje kupić szufelkę 512, ale chyba zrezygnuję. Mam już 300zł i zastanawiam się, czy po tej samej cenie nie kupić czegoś z DYKTAFONEM.


Te tanie playery z dyktafonem są g**** warte. Jakość dźwięku jest fatalna, a dyktafon niezbyt czuły. Robiłem rozeznanie, bo sam potrzebuję dyktafonu do pracy. Wniosek: nie warto. Stawiam na iPoda z przystawką do nagrywania :) A jak tobie nie jest potrzebny koniecznie dyktafon to kup szufelkę, jakosć dźwięku świetna, no i Apple :D

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 238 postów
  • Skąd3city

Napisano 08 sierpnia 2005 - 00:02

Owszem, chodzi głównie o muzykę. I do tego szufla byłaby dla mnei w sam raz. Ale ostatnio doszedłem do wniosku, że przydałby mi się dyktafon do bagrywania wykładów, czy rozważań na Oazach i innych takich miejscach... Moj tata ma jakiegoś "kombajna" ze 128MB. Jakość dyktafonu jest wystarczająca jak dla mnie, aczkolwiek jego obsługa i ergonomia kształtu... no cóż... wolę się nie wypowiadać ;-)

#18 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 sierpnia 2005 - 11:19

Co do szufelki (512 MB) nie ma co pisać! :wink: działa super. Polecam promocje Mac Mini + iPod Shuffle. Zdumiwająco lekka, kumpela powiedziałą że wygląda jak gwizdek. 8)

[ Dodano: 2005-09-04, 19:20 ]
Dodam jedną ciekawostke, może o niej wiecie, a może nie:

- jak podłączycie szufelke poprze łącze USB w klawiaturze to możecie nagrywać do niej muzykę/używać jako dysku, ale w tym czasie się nie łąduje (niskie napięcie) - być może przydatna informacja dla tych co chcą rozładowywać szufelke do końca w trosce o baterie

#19 Macminik

Macminik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 stycznia 2006 - 11:49

A ja jeszcze dodam, źe do Shufelki dołączana jest już polska instrukcja. Co prawda w formacie pdf, al jest.

#20 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2006 - 17:24

A ja jeszcze dodam, źe do Shufelki dołączana jest już polska instrukcja. Co prawda w formacie pdf, al jest.



Teraz SAD nakleja informacje na pudełka w naszym języku, kiedyś tego nie było.
Można to uznać za postęp...

#21 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 238 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 stycznia 2006 - 19:05

Co do moich wcześniejszych wypowiedzi, to wyjaśniam, że w końcu zdecydowałem się na Szufelkę :D
Patrz tutaj: link1, link2, link3.

#22 sham4n

sham4n
  • 274 postów
  • SkądŻary =&gt; Wrocław

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:24

Witam, jak sprawuje się ten iPod jako Pendrive? Czy po podłączeniu go do kompa jest wykrywany jako dysk i ożna metodą przeciagnij/upuść ładować pliki? (tak jak w normalnych Pendrive'ach) Bo mp3 to rozumiem, że tylko przez iTunes! Czy może też można przeciagnij/upuść? :) Pozdro!

#23 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 238 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:29

MP3 tylko poprzez iTunes (choć są też do tego nieoficjalne programy). Żeby można było iPoda użyć jako dysk wymienny przy Maku, trzeba uaktywnić odpowiednią opcję w ustawieniach iPoda i przeznaczyć jakąś część dysku iPodowego na partycję do wrzucania plików. Jest to dosyć denerwujące, choć oczywiście znajdą się programy, które i to potrafią ominąć ;) Co ciekawe jednak, mam tę opcję wyłączoną. W OSX widzę iPoda jedynie poprzez iTunes. Za to kiedy podłącze pod WinXP, to... :o Pojawia się cała zawartość iPoda jako dysk wymienny :o Cała struktura iPoda: jego specyficzne pliki, a także cały zestaw moich MP3 :D Dziwna sprawa, ale mi ona nie przeszkadza :lol:

#24 sham4n

sham4n
  • 274 postów
  • SkądŻary =&gt; Wrocław

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:54

kiedy podłącze pod WinXP, to... :o Pojawia się cała zawartość iPoda jako dysk wymienny

Czyli można pod XP kopiować pliki z dysku twardego na dysk wymienny iPod? Czy tylko po prostu widać zawartość iPoda a dostęp jest zabroniony...:)

#25 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:59

sham4n,

iTunes / Preferences / iPod

Dołączona grafika

i mamy Pendrive. 8)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych