Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac + telefon GSM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 17 kwietnia 2005 - 11:51

Ostatnio zastanawiam sie nad zakupem nowego telefonu komorkowego z pewnymi wodotryskami jak aparat fotograficzny (jakos zdjec wykonanych np.SonyEricssonem K700i mnie poztywnie zaszkoczyla). Chcialbym miec mozliwosc podlaczenia takiego aparatu poprzez USB/Bluetooth do Mac'a (pobieranie zdjec z apartu, edytowanie ksiazki telefonicznej, moze cos wiecej).

Jako ze nigdy nie bawilem sie tego typu sprzetem jestem ciekaw czy macie jakies doswiaczenie z laczeniem telefonow GSM i Mac'ow ?

(interesuja mnie aplikacje i ewentualnie opinie o tym, ktore modele/marki telefonow sa bardziej Mac friendly)

#2 ihow

ihow
  • 187 postów
  • SkądWarszawka

Napisano 17 kwietnia 2005 - 12:01

K700 bardzo ladnie wspolpracuje z mackiem.
Dziala pieknie jako modem gprs via bluetooth
moze sluzyc nawet jako pilot do sterowania OS-em ( do multimedow )
t68i z erickow wiem ze tez wspolpracuje
i do K700 i do t68i jakis soft trzeba doinstalowac

tak czy inaczej dziala ( trzba tylko troche w googlach pogrzebac)

np. T U T A J


[ Dodano: 2005-04-17, 13:04 ]

ktore modele/marki telefonow sa bardziej Mac friendly



TO bardzo smutne ale nie ma wyboru moim zdaniem K700 jest chyba jedynym rozwiazaniem
Moja N 6310i smiga ladnie przez bluetooth ale to juz wiekowy fonograf

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 kwietnia 2005 - 14:14

Jakby co to ja sluze pomoca z K700i oraz z T68i - przerabialem ten temat niedawno.

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 17 kwietnia 2005 - 17:30

Wlasnie marzy mi sie K700, ze wzgledu na Bluetooth.

Od siebie moge dorzucic, to jesli ktos bylby zainteresowny tez tym tematem, ze na version trackerze mozna znalezc kilka apkikacji do podlaczania duetu Mac + GSM. Niektore jednak sa platne...
Druga sprawa:
Lista urzadzen kompatybilnych z iSync. Jak widac nie jest tak zle z Mackiem...

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 kwietnia 2005 - 18:26

Ja mam K700i i T68i. Bardzo fajnie dziala zdalne sterowanie kompem przez Bluetooth oraz Internet przez Bluetooth/GPRS. iSync oczywiscie rowniez pieknie sie sprawuje (juz nie trace wszystkich kontaktow kiedy gubie telefon - a zdazylo mi sie nie raz)

#6 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 14 czerwca 2006 - 12:11

hm. a ja miałem ładnie wszystko mi śmigało - mac - nokia ngage qd. zrobiłem format telefonu (bo musiałem =( ) no i już nie działa. pojawia się napis: i sync can not connect to this device. ale co najlepsze to zdjęcia można przesłać sobie normalnie i komputer widzi komórkę.jakiś pomysł? ----- dobra już sam do tego doszedłem...

#7 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 14 czerwca 2006 - 12:17

polecam Nokie 6230i, mam ją od roku, ostatnio połaczyłem ją z imaciem G5, wszystko idealnie działa, pełna synchronizacja.
odnośnie aplikacji: http://www.myapple.p...ead.php?t=14726

#8 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 14 czerwca 2006 - 12:35

a co z K750i - robi świetne zdjęcia i podobno też wspólpracuje z maczkiem ( tego akurat nie wiem z własnego doswiadczenia ) ale przymierzam sie do tego telefonu bo jest naprawde świetny no i podoba mi sie jeszcze P990i ;]

http://www.sonyerics...1&zone=pp&lm=pp

#9 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 czerwca 2006 - 13:11

a co z K750i - robi świetne zdjęcia i podobno też wspólpracuje z maczkiem ( tego akurat nie wiem z własnego doswiadczenia ) ale przymierzam sie do tego telefonu bo jest naprawde świetny no i podoba mi sie jeszcze P990i ;]

http://www.sonyerics...1&zone=pp&lm=pp


ta p990i jest rewelacyjny - tylko minie jeszcze pol roku albo i wiecej zanim pojawi sie w sprzedazy - najpierw ma sie pojawic m600i czyli troche ubozsza (bez klawy qwerty) wersja p990i

ale czekam rowniez z niecierpliwoscia na ten model
  • Radspeed lubi to

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 14 czerwca 2006 - 13:45

K700i to strasznie kiepska konstrukcja, pół roku używam i joystik już jest w opłakanym stanie, K750i i w800 niestety problem mają podobny :( ta trzecia wersja tego telefonu zdaje sie że ma klikacz nie joystik i to jest zdaje się jego podstawowa zaleta...

#11 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 14 czerwca 2006 - 17:21

Witam, od pół roku korzystam z k750i w połączeniu z PB 12" G4. Połączenia via Bluetooth w dwie strony, zdjęcia z tel do maca i muza do k750i. Natomiast dla mnie najważniejsze jest korzystanie z iCala i przerzucenie tych samych "spotkań" do k750i - działa przez iSync, nie trzeba żadnych śmieci instalować. Co do AdressBooka to trzeba pokombinować, ponieważ czasami wyrzuca niekture numery z kontaktu, jeśli mamy np.: tel dom i kom. No i lepiej nie urzywać polskich znaków ( zamiast ć pisać c) też nie zawsze przenosi. Jedyna wada to brak EDGE w k750, ponieważ tam jest tylko GPRS to prędkość max internetu to 5kb. Co do zdjęć to z k750i (2 MPX) są niesamowicie dokładne, lepsze niż w Nokii N70, lub Samsungu D600 - skąd to wiem - sprzedaje te telefony :-)). Tylko do netu trzeba scripty ściągnąć. That's all folks.

#12 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 14 czerwca 2006 - 17:23

Sorki - "UŻYWAĆ"

#13 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 14 czerwca 2006 - 17:51

Sorki - "UŻYWAĆ"


w prawym dolnym rogu swojego posta masz opcje "edit"

#14 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 15 czerwca 2006 - 14:44

AVALON: Skoro sprzedajesz to co byś polecił jako następce T610i? Używam do GPRS, synch kontaktów i spotkań. Cechy multimedialne raczej na dalszym planie. Biorę pod uwagę: SE K600 N70 N6021 Ponieważ sporo korzystam z netu w drodze to mocno jestem zainteresowany EDGE/UTMS

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 czerwca 2006 - 15:19

Może SE K750i

#16 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 15 czerwca 2006 - 15:36

Niestety K750i ma tylko GPRS, więc nie pozwoli mi na szybszą transmisję danych przez iPlusa. Póki co widzę że nasi operatorzy nie palą się do sprzedaży sensownych modeli SE z Edge który na ten moment jest dla mnie optymalny jeśli chodzi o szbkość transmisji/zasięg. Pomysł na K600 wziął się stąd że ten model ma UTMS'a, choć zasięgowo z UTMS'em jest znacznie gorzej niż z EDGE...

#17 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2006 - 17:18

ja ze swojej strony moge polecic Motorole V547 -dziala bardzo ladnie z Makiem. Dziala Isync,Ical przesylanie multimediow przez BT. Najwazniejsza zaleta jest mozliwosc korzystania z EDGE.Cena tez w porownaniu nawet z K700 jest przystepna

#18 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2006 - 22:50

Moja N 6310i smiga ladnie przez bluetooth ale to juz wiekowy fonograf


Jakiego używasz softu do 6310i?

#19 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 16 czerwca 2006 - 08:27

ja ze swojej strony moge polecic Motorole V547 -dziala bardzo ladnie z Makiem. Dziala Isync,Ical przesylanie multimediow przez BT. Najwazniejsza zaleta jest mozliwosc korzystania z EDGE.Cena tez w porownaniu nawet z K700 jest przystepna


A co z HIDem do Front Row, Keynote itp?

#20 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 16 czerwca 2006 - 09:01

AVALON:

Skoro sprzedajesz to co byś polecił jako następce T610i? Używam do GPRS, synch kontaktów i spotkań. Cechy multimedialne raczej na dalszym planie. Biorę pod uwagę:
SE K600
N70
N6021

Ponieważ sporo korzystam z netu w drodze to mocno jestem zainteresowany EDGE/UTMS


Wybrałeś telefony każdy z innej półki cenowej - N70 ma wszystko EDGE, UMTS, 2 MPx, etc, nie wiem jak współpracuje z Maciem ponieważ od Nokii dawno odszedłem (jak ktoś ma zamiar kupić Nokię to polecam najpierw wysłać ją do serwisu później dopiero korzystać), k600i ma GPRS i UMTS, 1,3 MPx brakuje EDGE ktory jest najbardziej rozpowszechniony ( Problem SonyEricssona - wkładają do telefonu albo EDGE albo UMTS....). Natomiast 6021 - najniższa półka cenowa ma EDGE, nie ma foto, ale ma Bluetooth-a, więc jeśli szukasz taniego rozwiązania to polecam ten model (udana seria). Jeśli masz więcej kaski to oczywistym rzwiązaniem jest N70 ze względu na wyposażenie. Jeśli jest więcej pytań, pytajcie.

#21 massiwo

massiwo
  • 116 postów

Napisano 26 lipca 2007 - 11:29

witam odswiezam, poniewaz chcialbym zapytac jak uzyc k800 do zdalnego sterowania mb... jako pilotem?

#22 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2007 - 12:47

Chyba kazda Nokia z BT bedzie ladnie dzialac w zakresie "podstawowym", czyli wymiana plikow, modem GPRS/EDGE itp. itd. z iSync to trzeba zajrzec na liste wspieranych modeli... http://www.apple.com...nc/devices.html

W tym momencie decyzja nalezy do ciebie... Osobiscie uwazam ze k700i nie robi dobrych zdjec... Porownywalem kiedys zdjecia zrobione z tego samego miejsca w przeciagu jednej minuty trzema telefonami... Najslabiej wypadl wlasnie k700i. Zdjecie bardzo rozmazane (byl wtedy pochmurny dzien), niewyrazne i blade... Fakt to tylko telefon komorkowy, wiec mozna nie wymaga zbyt wiele.

A poza tym to wszystkie symbianowce beda dzialac bezproblemowo.

#23 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 lipca 2007 - 12:50

no nie do konca ....ale po malym patchu tak

#24 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 lipca 2007 - 15:42

witam
odswiezam, poniewaz chcialbym zapytac jak uzyc k800 do zdalnego sterowania mb... jako pilotem?


w dodatkach masz aplikacje "sterowanie zdalne"

---- Dodano 26-07-2007 o godzinie 16:43 ----

Chyba kazda Nokia z BT bedzie ladnie dzialac w zakresie "podstawowym", czyli wymiana plikow, modem GPRS/EDGE itp. itd. z iSync to trzeba zajrzec na liste wspieranych modeli... http://www.apple.com...nc/devices.html

W tym momencie decyzja nalezy do ciebie... Osobiscie uwazam ze k700i nie robi dobrych zdjec... Porownywalem kiedys zdjecia zrobione z tego samego miejsca w przeciagu jednej minuty trzema telefonami... Najslabiej wypadl wlasnie k700i. Zdjecie bardzo rozmazane (byl wtedy pochmurny dzien), niewyrazne i blade... Fakt to tylko telefon komorkowy, wiec mozna nie wymaga zbyt wiele.

A poza tym to wszystkie symbianowce beda dzialac bezproblemowo.


ale zauważ, że ten temat powstał dwa lata temu, a wtedy K700i był całkiem niezły ;)

#25 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 27 lipca 2007 - 06:13

heh :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych