Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.x 2G] iPhone i poczta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 00:52

Pytanie odnosnie poczty w iPhone. Czy jest mozliwosc ustalenia maksymalnego rozmiaru wiadomosci jaka ma byc pobierana np. 100kb ? iPhone bede mial dopiero w poniedzialek a tej informacji nigdzie nie znalazlem.

---- Dodano 07-11-2007 o godzinie 05:07 ----
Znalazłem w necie info, tylko nie wiem czy to prawda, że w iPhone nie można jednak ustawić limitu wielkosci pobieranej poczty. Jezeli tak jest to w moim przypadku iPhone się nie sprawdzi. W ciagu dnia kilkanascie razy odbieram poczte w telefonie za pomoca GPRS i EDGE. Koszt 1zł za 1MB. W telefonie SE P990i mam ustawiony limit pobierania maili nie wiekszych niz 100MB i wszystko jest OK. W momencie kiedy w iPhone nie ma czegos takiego to odbior poczty doprowadzi mnie do bankructwa. Czesto dostaje jakies glupoty z zalacznikami paru megowymi i odebranie tego za pomoca gprs troche kosztuje i zajmuje bardzo duzo czasu.
Prosze o informacje czy tak jest rzeczywiscie z odbiorem poczty w iPhone

#2 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 07:38

Wystarczy mieć konto IMAP (pobierane są same nagłówki emilków) i odpowiednio skonfigurować iPhone. Na IMAPie działają konta Gmail, Yahoo, AOL i zapewne więcej ich jest.

#3 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 09:33

Wystarczy mieć konto IMAP (pobierane są same nagłówki emilków) i odpowiednio skonfigurować iPhone. Na IMAPie działają konta Gmail, Yahoo, AOL i zapewne więcej ich jest.


Adresu nie moge zmienic bo uzywam firmowego. Jezeli rozwiazaniem jest tylko IMAP to niestety iPhone nie nadaje sie dla mnie. Jeszcze nie spotkałem telefonu ktory nie miałby możliwosci ustawienia limitu wiadomosci sciaganej przez POP3.

#4 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 15:26

Firmowy adres POP3? Lepiej spytaj administratora o IMAP. POP3 to najczesciej darmowe skrzynki pocztowe a nie komercyjne.

#5 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 16:45

Firmowy adres POP3? Lepiej spytaj administratora o IMAP. POP3 to najczesciej darmowe skrzynki pocztowe a nie komercyjne.


Poczte mam na home.pl a tam nie ma i nigdy nie bedzie IMAP

#6 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 07 listopada 2007 - 16:50

Przecież iPhone ściąga tylko nagłówki maili (i - w zależności od ustawień - kilka linijek tekstu).. Załączniki ładują się dopiero po wejściu w daną wiadomość.. Przynajmniej tak jest na koncie GMail i Yahoo ;)

#7 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 16:56

Przecież iPhone ściąga tylko nagłówki maili (i - w zależności od ustawień - kilka linijek tekstu)..

Załączniki ładują się dopiero po wejściu w daną wiadomość..

Przynajmniej tak jest na koncie GMail i Yahoo ;)



Gmail nie obsluguje POP3 tylko IMAP. Mnie interesuje czy ktos sprawdzil przy zwyklej poczcie POP3 czy pobiera same nagłowki czy sciaga pełne wiadomosci.

#8 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 17:14

Gmail nie obsluguje POP3 tylko IMAP


Zapewne nie masz Gmail :)

#9 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 17:19

Zapewne nie masz Gmail :)


Konto mam na home.pl. Wlasnie przed chwila sprawdzilem ze Gmail jednak ma POP3 a IMAP dopiero wprowadzaja i nie wszedzie jeszcze działa. Jezeli iPhone pobiera tylko nagłowki z Gmaila przez POP3 to wszystko jest OK. W poniedzialek bede miał iPhona i wtedy sprawdze sam jak to działa z pocztą.

#10 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 08 listopada 2007 - 02:58

iPhone robi zarowno z pop3 jak i imap. Mozna ustawic by gmail pobieral z home.pl (pop3) a Ty juz z gmail zassasz do iP po imap. Lada dzien powinni wlaczyc Ci imap. Bez obaw.

#11 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 08 listopada 2007 - 21:34

w poniedziałek będziesz miał iPhon a już narobiłeś tyle zamieszania... ja też zamówiłem iPhona iz a niego zapłaciłem, ma przylecieć w przyszły piątek, ale boje się go odebrać ;) jak piszesz że taki straszny ;) chłopie, nie strsuj się, jak się zdecydowałeś na iPhone to albo kochasz Jobsa albo jesteś gadżeciarzem z niepotrzebną kasą... Jak kochasz Jobsa to wszelkie niedociągnięcia iPhona są do przyjęcia (a jest ich sporo) a jak jesteś gadżeciarzem to sobie po tygodniu iPhone zminisz na nokie ;)

#12 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 08 listopada 2007 - 22:33

w poniedziałek będziesz miał iPhon a już narobiłeś tyle zamieszania... ja też zamówiłem iPhona iz a niego zapłaciłem, ma przylecieć w przyszły piątek, ale boje się go odebrać ;) jak piszesz że taki straszny ;)

chłopie, nie strsuj się, jak się zdecydowałeś na iPhone to albo kochasz Jobsa albo jesteś gadżeciarzem z niepotrzebną kasą...
Jak kochasz Jobsa to wszelkie niedociągnięcia iPhona są do przyjęcia (a jest ich sporo) a jak jesteś gadżeciarzem to sobie po tygodniu iPhone zminisz na nokie ;)


iPhona zamowilem tylko dlatego ze sie troche pobawiłem iPhonem znajomego i jak dla to chyba najbardziej wygodny w obsłudze telefon z ekranem dotykowym. To jest pierwszy ekran dotykowy który człowieka nie doprowadza do szału. Telefon u mnie to biuro i narzedzie pracy. Do tej pory miałem rózne wynalazki w stylu SPV czy SE P910, SE P990. Kazdy z ekranem dotykowym którego nie da sie obsługiwać bez rysika. Dla mnie wygodna obsługa, dostep do netu , mozliwosc odbioru poczty, dobry kalendarz i dobra ksiazka adresowa to podstawa. Filmy w iPhone mnie nie interesuja. Jezeli iPhone ma taka sama jakość dzwieku jak iPod to muzyki na tym tez nie bede słuchał. Do muzyki używam iAudio X5 który obsługuje formaty bezstratne i ma perfekcyjny dzwiek któremu iPod do pięt nie dorasta i na dodatek nie wymaga dziwolągów w stylu iTunes.
Jezeli sie okaże że iPhone nie spełnia moich oczekiwań to pójdzie z dobrym zyskiem na Allegro i po kłopocie. Płakać napewno nie bede i Nokii tez nie kupie bo nie mam czasu na wizyty w serwisach :D

#13 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 08 listopada 2007 - 22:55

troche lipa w przypadku poczty bo sciaga wszystko jak popadnie,, a ja na gmailu mam ustawione pozostawianie maili na serwerze da sie to jakos wylaczyc / ustawic tak aby sciagal maile tylko te ktore przyszly a nie te ktore sa "archiwizowne" na serwerze?

#14 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 08 listopada 2007 - 23:11

troche lipa w przypadku poczty bo sciaga wszystko jak popadnie,, a ja na gmailu mam ustawione pozostawianie maili na serwerze da sie to jakos wylaczyc / ustawic tak aby sciagal maile tylko te ktore przyszly a nie te ktore sa "archiwizowne" na serwerze?


Jak raz sciagnie to juz pozniej nie powinien ponownie sciagac tych samych wiadomosci.
Czy przez EDGE sciaga ci wszystko jak leci nawet z duzymi załacznikami czy sciaga same nagłowki ?

#15 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 09 listopada 2007 - 00:13

no poczekajcie jeszcze chwilke. napisalem do google kiedy maja zamiar wlaczyc IMAP. wtedy wszystko bedzie git. dla tych co nie wiedza co to IMAP to nastapca protokolu pop3. np. bedzie mozna przeczytac tylko naglowki maile ktore mamy na skrzynce i wybrac ktory chcemy aby nasz iphone pobral. bardzo bardzo fajna sprawa...

---- Dodano 08-11-2007 o godzinie 23:22 ----
ps. wiem ze juz wprowadzili bo jest nawet opis jak skonfigurowac pod iphone, tylko nie wiem czemu na naszych polskich skrzynkach tego jeszcze nie ma. grrr...
http://mail.google.c...702&topic=12761

#16 Blink_182

Blink_182
  • 66 postów

Napisano 09 listopada 2007 - 01:13

no poczekajcie jeszcze chwilke. napisalem do google kiedy maja zamiar wlaczyc IMAP. wtedy wszystko bedzie git. dla tych co nie wiedza co to IMAP to nastapca protokolu pop3. np. bedzie mozna przeczytac tylko naglowki maile ktore mamy na skrzynce i wybrac ktory chcemy aby nasz iphone pobral. bardzo bardzo fajna sprawa...

---- Dodano 08-11-2007 o godzinie 23:22 ----
ps. wiem ze juz wprowadzili bo jest nawet opis jak skonfigurowac pod iphone, tylko nie wiem czemu na naszych polskich skrzynkach tego jeszcze nie ma. grrr...
http://mail.google.c...702&topic=12761


Szkoda tylko ze antyspam w Gmailu jest taki beznadziejny. Wpuszcza czesto spam a wiadomosci ktore sa prawidlowe traktuje jak spam. Kretynizm do kwadratu

#17 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 09 listopada 2007 - 02:35

Szkoda tylko ze antyspam w Gmailu jest taki beznadziejny. Wpuszcza czesto spam a wiadomosci ktore sa prawidlowe traktuje jak spam. Kretynizm do kwadratu


ja akurat nie mam ze spamem problemu.

#18 ergoergo

ergoergo
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2008 - 15:07

witam mam pytanie, a jak wlaczyc ten protokol IMAP? robie to jakos w iPHONIE czy w gmailu? Jesli to zmnienei to bede mogl nadal sciagac poczte na kompa za posrednictwem zwyklego programu pocztowego?

#19 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 27 stycznia 2008 - 18:10

witam
mam pytanie, a jak wlaczyc ten protokol IMAP? robie to jakos w iPHONIE czy w gmailu? Jesli to zmnienei to bede mogl nadal sciagac poczte na kompa za posrednictwem zwyklego programu pocztowego?


W iPhone'ie dodajesz konto mailowe wybierajac 'other' zamiast GMail. Potem bedziesz mial mozliwosc wybrania typu protokolu: IMAP, POP lub Exchange.
W ustawieniach GMaila masz mozliwosc wlaczenia protokolu IMAP - ale 'by default' jest chyba wlaczony.
Dokladna instrukcje konfiguracji GMail przez IMAP na Iphonie znajdziesz w pomocy GMaila klikajac na Pomoc -> Imap -> Iphone
Bardzo lopatologicznie

pzdrw
//T

#20 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 października 2008 - 15:18

ja mam za to inny problem - maile ściąga mi z home.pl TYLKO w salonie apple w gdańsku - w domu i na uczelni po zrobieniu pobierz maile pokazuje jakby nic nie było do ściągnięcia (jest "updated"), a w skrzynce 20 maili :/ Co się dzieje? - kolesie w USE w gdańsku poradzili mi, że muszę mieć dostęp do internetu... bez komentarza

#21 EKCI

EKCI
  • 655 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 października 2008 - 16:01

Szkoda tylko ze antyspam w Gmailu jest taki beznadziejny. Wpuszcza czesto spam a wiadomosci ktore sa prawidlowe traktuje jak spam. Kretynizm do kwadratu


Jak podajesz wszędzie maile jak dziki to się nie dziw. Mam Gmaila od 4 lat i przyszło mi 0! spamu (nawet te maile, które trafiają do katalogu 'spam')! Liczę to, i z niecierpliwością czekam na pierwszy spam. Oczywiście nie liczę czegoś takiego jak subskrypcja z jakiejś strony.

Mam 2 maile. Jeden na o2 i drugi Gmail właśnie. Kiedy wiem (a zawsze jest to wiadomo), że strona będzie wysyłać spam, to podaje o2. I mam spokój.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych