Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wysokie temperatury Macbooka Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 stycznia 2014 - 00:27

Witam, od niedawna posiadam Macbooka Pro, szukam jakiegoś monitora temperatur. Laptop bardzo mi się nagrzewa w okolicach zawiasu od monitora. Przy korzystaniu z chrome'a i rozmowy na hangout (bo skype rozłącza się sam z siebie) załączają mi się wentylatory na wyższy poziom i są dość mocno słyszalne. Znalazłem Temperature monitor 4.98 ale niestety jest nie kompatybilny z moim systemem/sprzętem.

Po instalacji windowsa 7 przez bootcamp w hwmonitor procesor osiąga maksymalnie 100 stopni w stresie, wg strony Intela i7-4750HQ maksymalnie powinien osiągać 100 stopni.

#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 18 stycznia 2014 - 00:29

iStat menus.

#3 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 stycznia 2014 - 01:09

Dzięki, w appstorze widziałem iStats ale zwykły i tam nie widziałem właśnie temperatur dlatego od razu pomijałem ten program. :) Szkoda że życzą sobie za niego aż 50zł

#4 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 18 stycznia 2014 - 01:36

Dzięki, w appstorze widziałem iStats ale zwykły i tam nie widziałem właśnie temperatur dlatego od razu pomijałem ten program. :) Szkoda że życzą sobie za niego aż 50zł

Jest przydatny...

#5 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 stycznia 2014 - 08:31

Witam, od niedawna posiadam Macbooka Pro, szukam jakiegoś monitora temperatur. Laptop bardzo mi się nagrzewa w okolicach zawiasu od monitora. Przy korzystaniu z chrome'a i rozmowy na hangout (bo skype rozłącza się sam z siebie) załączają mi się wentylatory na wyższy poziom i są dość mocno słyszalne. Znalazłem Temperature monitor 4.98 ale niestety jest nie kompatybilny z moim systemem/sprzętem.

Po instalacji windowsa 7 przez bootcamp w hwmonitor procesor osiąga maksymalnie 100 stopni w stresie, wg strony Intela i7-4750HQ maksymalnie powinien osiągać 100 stopni.


100 stopni, to norma w makach.
Taki ich 'urok', taka konstrukcja.
Trial na maka ci wystarczy, żebyś pomierzył temperatury.
iStat Menus, a Mac app by Bjango

#6 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 18 stycznia 2014 - 09:27

100 stopni, to norma w makach.
Taki ich 'urok', taka konstrukcja.
Trial na maka ci wystarczy, żebyś pomierzył temperatury.
iStat Menus, a Mac app by Bjango

Nie prrzesadzaj,że 100 stopni to norma. Nigdy nie udało mi się rozbuchać do 100 stopni. MAx to miałem 87.NA codzień to w przedziale 57-70;

#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 18 stycznia 2014 - 10:52

Po instalacji windowsa 7 przez bootcamp w hwmonitor procesor osiąga maksymalnie 100 stopni w stresie, wg strony Intela i7-4750HQ maksymalnie powinien osiągać 100 stopni.


Windows trochę inaczej podchodzi do sprzętu niż OS X, i z tego faktu wynika wyższa temperatura na tym systemie. Windows nastawiony jest bardziej na wydajność oraz wykorzystanie sprzętu.

#8 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 18 stycznia 2014 - 10:56

To zdecydowanie wysoka temperatura. Warto byłoby wykonać konserwację układu chłodzenia. Staraj się nie dopuszczać do pracy w takich wysokich temperaturach, bo w końcu dojdzie do tego, że uszkodzeniu ulegnie laminat lub któryś chipset w wyniku przegrzania.

#9 brzekupl

brzekupl
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2014 - 11:08

Mój MB Pro również grzał się niesamowicie, nigdy nie mierzyłem temperatury żadnym programem ale wiatraki dawały na maksymalnych obrotach. Taki chyba już ich urok, konstruktorzy bardziej skupiają się na designie niż zapewnieniu miejsca na odpowiednie chłodzenie. Generalnie w moim przypadku skończyło się to przegrzaniem i awarią grafiki. Dla porównania mam również laptop Asus’a, czasem obciążam go dość mocno Photoshopem lub Premiere i nigdy nie zagrzał się do tego stopnia.

#10 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 stycznia 2014 - 13:58

Rozumiem, że obudowa mała i problem z cyrkulacją powietrza ale laptop ma około tygodnia, nie jest zakurzony ani zabrudzony. Na Windowsie 7 katowałem laptopa Anno 2070. Procesor w tym macbooku ma całkiem przyzwoity procesor graficzny więc chciałem go sprawdzić :) Intel iris pro 5200 na pewno nadaje się do czegoś więcej niż do przeglądania stron :) Pracując na Mac OS raczej nie uświadczam rozkręcania się wentylatorów na wyższy poziom mimo obróbki zdjęć i czasem filmów. :)

#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2014 - 14:36

evelan - IRO podał Ci linka - pobierz program, sprawdź - a jak coś nie tak to oddaj na gwarancję. Więcej nic tu nie zwojujesz.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 Edzio1903

Edzio1903
  • 191 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:26

Proszę - darmowy monitor temperatury każdego podzespołu.
Temperature Monitor: Description

#13 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 stycznia 2014 - 22:53

Napisałem w pierwszym poście że ten monitor temperatur nie działa z moim systemem/sprzętem. Cóż testowałem pod Mac OS Portala 2, L4D2 oraz wiedźmina 1 na najwyższych i gry działały bardzo sprawnie, wentylatory nawet nie wchodziły na słyszalny poziom. Nie są może to nie wiadomo jak wymagające gry ale jednak gry :) Myślę że postaram się w końcu o wrapper do Anno 2070 i Skyrima (tzn żeby w końcu zmusić taki wrapper do działania bo póki co mi nie wychodzi :) ) To tak na prawdę jedyne gry w które gram więc moje "wymagania" nie są chyba zbyt wygórowane :)

#14 putin1991

putin1991
  • 44 postów

Napisano 22 stycznia 2014 - 20:24

Posiadam identyczny sprzęt jak ty procek i7 w MB pro 15. miałem wiele programów które miały regulować pracę wiatraka. nie mam sensu tego instalować. osobiście uważam że konstrukcja macbook pro 15 nie jest przystosowana do procesora i7 i mocnej grafiki. Nie radzi sobie z chłodzeniem, odpalenie Minecraft powoduje że procek ma w 2 minutę temperaturę 96 stopni. Kupiłem podkładkę chłodzącą jest to jedyny słuszny sposób chłodzenia tych komputerów w najsilniejszej konfiguracji. istart pokazuje temperaturę manipulujesz temperatur ale jak się zapomnisz to masz przypalony procesor albo grafikę. kup podkładkę. ten sam problem z chłodzeniem jest w komputerach pc. procek i3 chłodzenie to samo co przy procku i7 oszczędności szukają

#15 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2014 - 09:46

Wrócę do swojego y580 zamiast kupować podkładki chłodzące do nowego komputera za 8 tyś. Nawet nie będę się rozwodzić nad tym tematem żeby się narazić fanom produktów apple :) Ostatnio nawet przy yt słyszę jak się wentylatory rozkręcają, oczywiście yt z chrome uprzedzając rady "używaj safari do wszystkiego innego, a chrome do oglądania youtube". YT oczywiście mimo wszystko w wersji html5 inaczej nie dało się oglądać niczego na yt

#16 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 27 stycznia 2014 - 10:53

Czasami przyczyną są aplikacje, których używamy. Znam osobę, która uwielbia Firefox - problem w tym, że na Mac OS bardzo często Firefox aktywuje drugą kartę graficzną (oczywiście jeśli laptop ją ma) - co powoduje zdecydowanie większe grzanie się spodu komputera.

#17 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2014 - 12:03

Bardziej system, a nie aplikacje skoro na tych "innych" wszystko jest w porządku :) Akcelerację można wyłączyć w firefoxie w ustawieniach bardziej zaawansowanych

#18 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 27 stycznia 2014 - 12:13

Można wyłączyć ale wtedy skazujemy się na kartę wolniejszą zawsze.

#19 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2014 - 12:24

Intel HD spokojnie daje radę sobie z nawet nowszymi grami więc internetowi też podoła. Albo albo

#20 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 stycznia 2014 - 13:21

Intel HD spokojnie daje radę sobie z nawet nowszymi grami więc internetowi też podoła. Albo albo


W 1027x768?

#21 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2014 - 13:39

W 1027x768?

Jaka to różnica, przeznaczeniem tych grafik jest praca biurowa/internet właśnie. Mówiąc o nowszych grach miałem na celu uświadomić, że intel hd nie jest taki straszny jak niektórzy myślą.

#22 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 27 stycznia 2014 - 14:13

intel hd nie jest taki straszny jak niektórzy myślą.


Jak na obecne wymagania systemów operacyjnych i nawet programów biurowych jest marny.
Różnica pomiędzy 1024x768 a 1920 x 1200 jest taka, że trzeba pogonić prawie 3x więcej pikseli co oznacza 3x więcej pracy przy analogicznym zadaniu - jest to aktualnie zawsze zadanie graficzne.

#23 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 stycznia 2014 - 14:16

Jaka to różnica, przeznaczeniem tych grafik jest praca biurowa/internet właśnie. Mówiąc o nowszych grach miałem na celu uświadomić, że intel hd nie jest taki straszny jak niektórzy myślą.


A no właśnie :)
Grafika intela nie jest straszna tylko trzeba wiedzieć co z nią się wiąże, i niestety wspominanie tutaj o grach w moim odczuciu jest nieporozumieniem. Nawet te nowe Iris tak czy siak są skazane na niepowodzenie do zastosowań multimedialnych bo nawet o ile będą mieć sensowną wydajność to intel szybko oleje wsparcie i sprawa się zamyka.

Także jak ktoś jest pewny że Intel HD mu starczy to ok, ja w tej kwestii przekonania nie mam :)

#24 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 stycznia 2014 - 03:22

Jak na obecne wymagania systemów operacyjnych i nawet programów biurowych jest marny.
Różnica pomiędzy 1024x768 a 1920 x 1200 jest taka, że trzeba pogonić prawie 3x więcej pikseli co oznacza 3x więcej pracy przy analogicznym zadaniu - jest to aktualnie zawsze zadanie graficzne.

Przecież sobie doskonale z tym radzi. Nigdy nie widziałem żeby intel hd niedomagał przy przeglądania internetu czy przy pracy w edytorze tekstu. Takie jest główne przeznaczenie, a to że cały czas wydawane są lepsze i wydajniejsze konstrukcje wynika raczej z dążenia do doskonałości i przełamywania kolejnych barier niż faktycznej potrzeby.

A no właśnie :)
Grafika intela nie jest straszna tylko trzeba wiedzieć co z nią się wiąże, i niestety wspominanie tutaj o grach w moim odczuciu jest nieporozumieniem. Nawet te nowe Iris tak czy siak są skazane na niepowodzenie do zastosowań multimedialnych bo nawet o ile będą mieć sensowną wydajność to intel szybko oleje wsparcie i sprawa się zamyka.

Także jak ktoś jest pewny że Intel HD mu starczy to ok, ja w tej kwestii przekonania nie mam :)

Dlaczego ma olać, sterowników przeważnie nie robi się pod konkretny model karty graficznej tylko pod całą serię. Wyjdą sterowniki pod intel hd 4600 to wyjdą i pod intel hd 4000. Przykładowo dla wersji 2000 i 3000 są te same sterowniki i ostatnio zostały zaktualizowane w listopadzie 2013r (czyli podobnie jak miało to miejsce z nowszymi konstrukcjami)
Sam posiadam irisa pro 5200 i moim zdaniem sprawuje się bardzo dobrze w porównaniu z y580 w którym mam gtx660m. Intel iris != intel hd

#25 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 28 stycznia 2014 - 08:48

Przecież sobie doskonale z tym radzi. Nigdy nie widziałem żeby intel hd niedomagał przy przeglądania internetu czy przy pracy w edytorze tekstu. Takie jest główne przeznaczenie, a to że cały czas wydawane są lepsze i wydajniejsze konstrukcje wynika raczej z dążenia do doskonałości i przełamywania kolejnych barier niż faktycznej potrzeby.


Przeglądanie internetu to także flash i multimedia - tu zaczynają się schody. Może nie ma co dramatyzować ale od peanów bym się powstrzymał, a o "idealnie" nawet nie myślał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych