Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod VIDEO 30 GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 06 stycznia 2006 - 16:11

Oka, pora na zapowiedziany test iPod'a Video 30 GB.
iPod zakupiony zagramanicą, ze zniżką studencką. :D
(test podobny do tego jaki zaprezentowal Code)

Dołączona grafika Pierwsze wrażenie:
Malutkie to jest... I czarne, YEAH! Wkońcu nie muszę mieć białego iPod'a. :D
Pudełko całości jest nieznacznie większe od oryginalnego opakowania iPod'a Shuffle. I już nasuwa się myśl... nie ma zasilacza.
iPod w pudełku, oraz SE K750i oraz szufelka dla porównania wielkości.
[center:14107b8320]Dołączona grafika [/center:14107b8320]

Dołączona grafika Co w środku:
- iPod - główny bohater tej całej zawieruchy...
- płytka ze sterownikami
- kabelek USB 2.0
- słuchawki (z osłonkami materiałowymi na uszy)
- instrukcje i inne papierki
- proste etui na iPod'a (białe!)

Etui, niby nic, a cieszy, ale brak zasilacza normalnego denerwuje już na wstępie. Nie mówiąc o braku kabelka do telewizorni...

[center:14107b8320]Dołączona grafika [/center:14107b8320]

Dołączona grafika Wygląd
Zgrabne to jest... Podoba mi się strasznie, malutkie, cieńsze niż poprzednie iPody, zresztą zobaczcie sami:

[center:14107b8320]
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://przemion.dmkh...liki/iPod08.jpg
http://przemion.dmkh...liki/iPod09.jpg
http://przemion.dmkh...liki/iPod11.jpg
http://przemion.dmkh...liki/iPod12.jpg
[/center:14107b8320]

http://myapple.pl/templates/Apple/images/folder_new.gif Co dalej...
Instalacja jest banalnie prosta, trzeba podłączyć iPod'a do komputera poprzez kabelek USB i po prostu go naładować oraz ustawić wszytsko według naszych potrzeb.
Dodawanie zdjęć do galerii odbywa się poprzez wybranie w iTunes odpowiednich Albumów, oraz możemy dodatkowo wybrać nagranie w iPodzie oryginalnych plików (będą one dostępne w części dyskowej iPoda).
Korzystanie z iPod'a jako dysku jest też banalne, po prostu wgrywamy tyle na ile mam miejsca wystarczy. :D

[center:14107b8320]http://przemion.dmkhost.net/pliki/iPod13.jpg
http://przemion.dmkh...liki/iPod14.jpg
[/center:14107b8320]

http://myapple.pl/templates/Apple/images/folder_new.gif moim zdaniem...
...czyli moje uwagi po ponad 2 tygodniach używania.
Urządzenie jest male, i lekkie, niesamowite estetyczne wrażenie na początku, i w sumie po czasie też. Delikatna obudowa, rysuje się dość łatwo, ja przez krotki czas nie używalem etui i mam lekko porysowany ekran od guzika z kieszeni koszuli, gdzie iPod'a nosiłem. Wygoda obsługi duża, to jest moj pierszy "duży iPod", więc nie mam do czego przyrównać. Podoba mi się opcja tworzenia wlasnej playlisty w czasie kiedy nie ma mnie przy komputerze (specjalna lista On-The-Go).
Wyświetlanie fotek i filmów, po prostu super, szkoda, że baterie przy oglądaniu filmow zdychają w miarę szybko... jakość wyświetlacza powala. Video też dodajemy przez iTunes, w specjalnym formacie (*.mp4).
Połączenie przez USB 2.0 jest wystarczająco szybkie, nie ma potrzeby dokupywać kabelka FireWire.
Denerwuje brak zasilacza w komplecie, ten kabelek do telewizorni, można jakoś przeboleć, ale zasilacz to raczej obowiązkowy dodatek, jeśli myślicie o używaniu go na wakacjach a nie macie przenośnego kompa.
Dodatkowo miałem problemy z podlączaniem do PC, albo winda się zawieszała, a już na pewno iPod. W najbliższym czasie powalcze z tym (mam utrudniony dostęp do maszyn z Windozą) i napiszę jakie są postępy.

Podsumuwując, iPod jest super, na pierwszy rzut oka. Rozczarowuje mnie trochę to, że filmy muszą być w specjalnym formacie, oraz te problemy z polączeniem do Windozą. No i dokupienia jakiegoś rozsądnego etui oraz zasilacza to prawie konieczność. Jednak sam iPod jest niesamowity, i mimo tych wad które wymieniłem, warto się na niego skusić.
:D

Chcecie wiedzieć, więcej, macie jakieś pytania, to piszcie. :twisted:

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2006 - 16:16

Piękny sprzęcik, robi wrażenie.

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 stycznia 2006 - 16:21

Świetny test aż nabrałem ochoty to zmiany Photo->Video

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 06 stycznia 2006 - 16:26

Co do Windozy i problemow z nią, chyba nie tylko ja miałem takie problemy:

Ten sam problem mialem wczoraj, dostalem od malzonki ipoda video 60 na urodziny i zaczalem sie nim bawic w pracy na maku, zgrarem sobie 5gb muzyki, wszystko bylo cacy. Niestety w domu poniewaz mam QS G4 733 z USB 1 postanowilem uzywac go na piecu zeby szybciel plytki zgrywac i tu sie zonk pojawil w postaci tego ze ipod byl sformatowany na maka. Zainstalowalem sobie XPlay i wszystko bylo ok, ale poniewaz moze mi sie w przyszlosci przydac jako dysk przenosny a wiekszosc ludzi niestety ma piece lepiej bylo go sformatowac na FAT. Zbekapowalem sobie muzyke Ipod Agentem i sformatowalem na PC. Teraz mi dziala na piecu i na maku bez zadnego problemu.


A od siebie dodam linki, mam nadzieję, że dobre, przetestuję to w najlbiższym czasie.
http://www.mediafour...products/xplay/
http://www.ipodsoft....tware/ipodagent

A jak sie formatuje ipod'a na windzie ? iPod Agentem ?

#5 Thomas_Rola

Thomas_Rola
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2006 - 15:52

Mam do was pytanie! dostałem nowego iPoda Video 30 GB i bardzo krłótko trzsyma mi bateria dlaczego tak sie dzieje iPod jak go rozpakowalem byl troszeczke naladowany ustawilem najprostsze ustawienia po czym podlaczylem go do kompa i naladowlem go do konca! słyszałem że ten iPod trzyma 15 godzin ale niewiem czy moj trzyma 10 godzin co mam zrobic ??

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 stycznia 2006 - 15:56

Przemion, super ;-)

Rozmawialiśmy jeszcze przed świętami, i powiedziałeś że jak się "nabawisz" iPod-em to zrobisz TEST na MyApple, więc zabawa trwała sporo czasu :wink:

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 09 stycznia 2006 - 16:21

Świetny test aż nabrałem ochoty to zmiany Photo->Video

Code daj znać przed taką zamianą bo ja mam ochotę na Photo :)

Co do Vide... czy próbowałeś wrzucić do niego plik typu raw albo NEF ? ciekaw jestem czy ma prewkę takiego :) Jak pisałeś o tym a ja przegapiłem to przepraszam trochę się spieszę Jak nie masz na podorędziu Raw'a to daj znać coś wyśle :mrgreen:

#8 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 stycznia 2006 - 21:16

ja rowniez polecam - tez zanabylem video czarnego 30GB - super sprawa poza tymi wszystkimi super och i ach , naprawde powazna wada jest tworzywo na wyswietlaczu - dla mnie to porazka zeby za ponad 1kpln byl taki badziew ktory od guzika koszuli potrafi dostc takich rys jak na zegarkach czy telefonach po 3 latach intensywnego uzywania

#9 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 09 stycznia 2006 - 21:19

Kwiatki - dokładnie, mam podobną opinię o tym wyświetlaczu... muszę na to uważać... idealem bylaby powloka taka jak w moim SE K750i, już był tak maltretowany (kieszen w dżinsach z kluczami, monetami) i ekran wygląda bardzo dobrze! Na tym polu Apple dalo ciała...

#10 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 stycznia 2006 - 21:20

Kwiatki - dokładnie, mam podobną opinię o tym wyświetlaczu... muszę na to uważać... idealem bylaby powloka taka jak w moim SE K750i, już był tak maltretowany (kieszen w dżinsach z kluczami, monetami) i ekran wygląda bardzo dobrze! Na tym polu Apple dalo ciała...


mozna nakleic folie brando - brando to dobra firma - ale to znowu polsrodki.

#11 Thomas_Rola

Thomas_Rola
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2006 - 21:46

To ktos zna odpowiedz na moje pytanie czy nie ??

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 stycznia 2006 - 22:17

Raczej jestem po przeczytaniu zniechęcony do zakupu... To ma być urządzenie przenośne a nie badziew, który ulega zarysowaniu od byle czego...

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 stycznia 2006 - 22:58

Thomas_Rola, po kilku ładowaniach na max i rozładowaniach do zera powiedz czy nadal iPod tak krótko gra.

#14 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2006 - 23:22

Mam do was pytanie!


Generalnie na przyszłość mała porada:

Tego typu sprawy/problemy rozpoczyczaj w nowym temacie.
Łatwiej będzie tym, którzy moga pomóc znaleść Twój wątek.

#15 Thomas_Rola

Thomas_Rola
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2006 - 09:04

Ok wielkie dzieki :D

#16 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 13 stycznia 2006 - 18:17

Raczej jestem po przeczytaniu zniechęcony do zakupu... To ma być urządzenie przenośne a nie badziew, który ulega zarysowaniu od byle czego...

Dokładnie. Ja już odkładałbym pieniążki na nano, ale nie chcę mieć czegoś co musiałbym oklejać folią i uważać czy czasem nie mam drobnych w kieszeni, kiedy chciałbym wsadzić tam ipoda.

#17 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 16 stycznia 2006 - 11:01

Powiem tyle. Maszyna mnie zachwycila. Sam go mam od 3 dni. Jakosc video i photo jest porazajaca. (porazajaco dobra ;P) Co do rysowania sie obudowy nie wiem... Po naczytaniu sie tylu opini postanowilem na razie nie zdejmowac fabrycznej folii. Szkoda ze apple pozalowal zasilacza ale mi przez usb laduej sie od zera na maksa w 2,5h... Mysle ze kazdy moze na 3 godzinki wlaczyc kompa wiec to wielki problem nie jest... Poza wyjazdami... Ogolnie polecam wszystkim.

#18 paulinka_malink

paulinka_malink
  • 1 postów

Napisano 01 marca 2006 - 15:26

ema mam pytanie co amm zrobic gdy na moim ekrnaie pojawia sie smutna buzka :( cos tego typu czytalam jzu na ang stronie apple i na polskiej ale nie dziala chodzi niby o to zeby go rozweselic ale tak anaprwd3e nie wiem co z tymz robic a na tamtych stronach jak robie wg instruknji to i tka nie dziala ..mzoe wiecie jak to zrobic bo mielsicie jzu tkai problem ..jak tam to prosze o odpwoeidz

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 marca 2006 - 16:05

paulinka_malink, odpowiedź znajdziesz tutaj na forum korzystając z funkcji Szukaj
A pytania odnośnie iPod'ów zadajemy w dziale iPody

#20 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 02 marca 2006 - 09:37

Do ochrony przed zarysowaniem polecam folię Brando, można kupić na allegro za ok. 50 zł. Fajna sprawa, dobrze się trzyma i prawie wogóle jej nie widać. Dobra alternatywa dla badziewnych etui.

#21 malysdd

malysdd
  • 3 postów

Napisano 07 kwietnia 2006 - 22:27

Thomas_Rola, Cześć, Twoje pytanie jest dość stare, może już uzyskałeś odpowiedź ale ja po 3 miesiącach używania stwierdzam, że producent określając czas działania baterii na 14h zdecydowanie przesadził; chyba, że testowano to przy minimalnej głośności, bez podświetlenia i bez jakichkolwiek przełączeń utworów itp.
Na początku wyładowywałem urządzenie do zupełnego zera i ładowałem przez 5-6h ale raczej nie pomogło; producenci komórek też twierdzą ile to godzin wytrzymuje bateria a producenci aut chwalą się jak to one mało palą co oczywiście rozmija się z rzeczywistością, więc końcowy wniosek: bateria Twojego iPodzika chyba nie odbiega od normy, jeśli chcesz korzystać z niego z dala od komputerka to min. na Allegro można kupić różne pomocne urządzenia typu ładowarka samochodowa, sieciowa a także na baterie AA (R6).

#22 iPodek

iPodek
  • 1 postów

Napisano 14 kwietnia 2006 - 09:46

tez mam chec na iPoda!!!!!!!!!!!!! ale kupie se chyba iPod video 60GB [shadow=red:a8e3d10cc5][/shadow:a8e3d10cc5][glow=blue:a8e3d10cc5][/glow:a8e3d10cc5] :D :D :D :D

[ Dodano: 2006-04-14, 10:47 ]
tez mam chec na iPoda ale video 60GB :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

#23 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 kwietnia 2006 - 18:06

Świetny test aż nabrałem ochoty to zmiany Photo->Video

No i stało się

#24 voker78

voker78
  • 21 postów

Napisano 22 kwietnia 2006 - 09:40

do autora: gdzie kupiles tego ipoda video?

#25 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 22 kwietnia 2006 - 15:28

voker78, w sklepie Apple dla studentów na legitymacje kolegi (Delft, Holandia).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych