Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook air, praca "wyłącznie" na zasilaczu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Avanast

Avanast
  • 66 postów

Napisano 23 listopada 2013 - 19:32

Jak wiemy, starsze laptopy posiadają możliwość odłączenia baterii, przez co laptop pracuje tylko dzięki wsparciu zasilacza. Macbooki takiej możliwości nie posiadają, ale czy istnieje jakaś "softwarowa" opcja wyłączenia baterii z zasilania Maca, tak by ten pobierał prąd bezpośrednia z zasilacza? Wiem, że wiąże się to z ryzykiem natychmiastowego paraliżu komputera w przypadku braku zasilania. Mój laptop większość czasu spędza jednak na biurku i nie ma potrzeby, by niepotrzebnie forsować baterię.

#2 berger91

berger91
  • 277 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 listopada 2013 - 19:55

Wszystkie informacje na temat baterii masz w supporcie na apple.pl .... Kilka istotnych wskazówek jak nie forsować baterii oraz wydłużyć jej żywotność.

#3 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 listopada 2013 - 20:09

to bez sensu bo bez baterii efi obcina pracę procka i mac chodzi wolniej.

#4 Avanast

Avanast
  • 66 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 00:34

Wiem jak dbać o baterię, nie w tym jednak rzecz. Myślę, ze nawet delikatny spadek wydajności nie zawadzi w wykonywaniu prostych czynności jak praca z tekstem, czy przeglądanie www. Macbook jest z czerwca tego roku, i jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Świetnie mi służy i widać, że to sprzęt innej kategorii ale akumulatory są tak samo niedoskonałe w każdym urządzeniu. Z racji tego, że z każdym cyklem spada ich żywotność, pomyślałem, że w zadaniach stacjonarnych mac mógłby pracowawać na zasilaczu, ale rozumiem, że nie istnieje "prosta" metoda prowadząca do takiego rozwiązania?

#5 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 10:15

Z racji tego, że z każdym cyklem spada ich żywotność, pomyślałem, że w zadaniach stacjonarnych mac mógłby pracowawać na zasilaczu, ale rozumiem, że nie istnieje "prosta" metoda prowadząca do takiego rozwiązania?


Istnieje. Wystarczy podłączyć zasilacz ;)

#6 Avanast

Avanast
  • 66 postów

Napisano 05 stycznia 2014 - 13:28

Marcinie, wcale tak nie jest. Kiedy laptop pracuje na zasilaczu, wciąż pobiera prąd z baterii, która jest nieustannie doładowywana, co wcale nie jest dla niej zdrowe. Nieustanna praca na zasilaczu nic dobrego nie przynosi. W standardowych laptopach można wyjąć baterię u wtedy pracować na zasilaniu z sieci, ale Air z racji swojej konstrukcji takiej możliwości nie oferuje. Dlatego pytam o "softwarowe" rozwiazanie pozwalające na zmianę źródła zasilania.

#7 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 05 stycznia 2014 - 21:44

Myślę, ze nawet delikatny spadek wydajności nie zawadzi w wykonywaniu prostych czynności jak praca z tekstem, czy przeglądanie www.


Z tym że to zwykle nie jest 'delikatny spadek wydajności' a drastyczne obcięcie mocy. Nie wiem jak z prockami iCore, ale pamiętam że C2D obcinał o 50%. Nie chcę być 'tym gościem', ale to pytanie aż samo się ciśnie pod palce - skoro jedno miejsce pracy nie lepiej mini ?
Co do tematu - nie wiem jaki będzie skutek ale zawsze możesz spróbować odłączyć wtyczkę baterii po odkręceniu dolnej pokrywy.
Innym rozwiązaniem, chyba bardziej eleganckim i częściej stosowanym, jest odłączanie zasilania co jakiś czas i pozwolenie aby mac pracował na samej baterii rozładowując ją do pewnego poziomu (opinie są różne na temat tego jaki to poziom).

Pozdrawiam,
L.

#8 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 stycznia 2014 - 21:48

Ludzie lubią sobie komplikować życie, raz na miesiąc rozładuj baterię i tyle. W nowym aucie tylne fotele tez wyjmujesz i żarówki wykręcasz bo nie używasz?

#9 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 06 stycznia 2014 - 11:02

To po co kupowałeś laptopa ? bo taka moda jest ? pilota pewnie nadal masz w woreczku foliowym :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych