Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[Iphone 4s] Nie działa tylni aparat i dioda LED.


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 krzyzako

krzyzako
  • 1 posts

Posted 09 November 2013 - 22:57

Witajcie, Mam problem z nie działającym tylnym aparatem i diodą Led (latarką). Opiszę jak to się stało że nie działa: W iPhonie wszystko chodziło normalnie soft 6.1.3. Następnie jak wyszedł soft 7.01 zrobiłem upgrade i dalej było wszystko OK. Jak tylko wyszło kolejne uaktualnienie do 7.03 to oczywiście pozwoliłem by się ściągnęło i zainstalowało. Po restarcie zauważyłem że przestała działać latarka (dioda led) w menu podręcznym jest wyszarzona (nieaktywna) kolejną rzeczą która nie działa okazała się tylnia kamera (w aparacie jest cały czas czarno - przednia kamera jest w 100% sprawna i można normalnie robić zdjęcia). Postanowiłem więc troszkę poszukać w internecie w tym temacie.. znalazłem kilka wątków na anglojęzycznych forach o podobnym problemie. Niektórym pomógł restart iphona (próbowałem 0 rezultatu), wyczyszczenie ustawień (to samo), zerowanie lub odzyskiwanie przez Itunes (wypróbowałem wszystko i nic nie pomogło). Pomyślałem więc że może coś się uszkodziło więc podmieniłem moduł aparatu z drugiego IPhona (on ma soft 6.1.3) i nadal problem występuje - aparat z pierwszego iphone w drugim (tym z ios 6.1) normalnie działa i nie sprawia żadnych problemów. Niestety nie jestem wstanie cofnąć upgrade software to wersji w której aparat działał, by stwierdzić na 100% że to wina softu a nie sprzętowa. Miałem także chęć by dokonać upgrade 2giego Iphona lecz się boję że zostaną mi 2 nie w pełni sprawne telefony. Stąd moja prośba o pomoc w zdiagnozowaniu usterki (może ktoś się już spotkał z tym problemem). Za każdy trop co jeszcze mogę sprawdzić będę naprawdę wdzięczny. Na tym forum znalazłem podobny wątek dotyczący tylko iphona 5 - tam sprawa jest jasna można oddać na gwarancję - niestety mój sprzęt jest zakupiony ponad 2 lata temu i już nie ma gwarancji.

#2 Maris

Maris
  • 6 posts

Posted 18 April 2014 - 16:38

Nie świeci lampa led Mam podobny problem, dioda led - lampa z aparatu przestała świecić. Nie wiem czy to z powodu jakiegoś mechanicznego uszkodzenia, czy może coś się zawiesiło / pochrzaniło w softach? Warto oddawać do serwisu, czy to się raczej mija z celem ze względu na koszt?

#3 DefterBark

DefterBark
  • 193 posts

Posted 19 April 2014 - 18:17

Na forum jest wiele postów z tym problemem.Jest to problem iosa 7/7.1.

#4 Maris

Maris
  • 6 posts

Posted 14 May 2014 - 16:24

Rozumiem, a mógłbyś podać jakiś przykładowy [URL="http://www.oswietlenieled.info"]link[/URL] do tematu o tych lamach led w iphonie i iosa 7/7.1, gdzie jest opisane jak to naprawić?. Szczerze powiedziawszy nie potrafię znaleźć.

#5 Sovik

Sovik
  • 16 posts
  • SkądBytom

Posted 06 July 2014 - 22:18

Podepnę się pod temat, ten sam problem dioda nagle przestała działać , zaaktualizowałem iOS do 7.1.2 nadal to samo . Ciężko tutaj znaleźć odpowiedź na ten problem

#6 Jumper

Jumper
  • 276 posts
  • SkądŁódź

Posted 07 July 2014 - 06:54

Mogło pójść jakieś drobne zwarcie i uszkodzić aparat, wifi i bluetooth Ci działa ?

#7 Sovik

Sovik
  • 16 posts
  • SkądBytom

Posted 07 July 2014 - 07:57

Aparat, wifi działają bezproblemowo , nie sprawdzałem bluetooth bo wczoraj nabyłem ten tel dopiero

#8 Jumper

Jumper
  • 276 posts
  • SkądŁódź

Posted 07 July 2014 - 13:44

Nie chce Cie martwić, moze byc to kwestia apratu

- - - Połączono posty - - -

zobacz jeszcze jak działa wifi

#9 Sovik

Sovik
  • 16 posts
  • SkądBytom

Posted 07 July 2014 - 21:50

Wifi jest ok , aktywowałem telefon zakładałem Apple ID , synchronizuje dane , pobieram aplikacje, nawet przez wifi aktualizowałem iOS

#10 Sovik

Sovik
  • 16 posts
  • SkądBytom

Posted 08 July 2014 - 08:59

Mogłby ktoś z serwisantów obecnych na forum coś poradzić w tej kwestii ?

#11 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2946 posts

Posted 08 July 2014 - 09:22

Rozbierz telefon wymień moduł aparatu - fortuny nie kosztuje.

#12 Jumper

Jumper
  • 276 posts
  • SkądŁódź

Posted 08 July 2014 - 10:47

wymienić aparat na nowy.

#13 Sovik

Sovik
  • 16 posts
  • SkądBytom

Posted 08 July 2014 - 22:42

Zobaczę jeszcze co i jak , narazie uczę się tego tel , czytam forum itd . W przyszłości to naprawię może i koniecznie będę musiał się zaopatrzyć w śrubokręt do tego telefonu bo to pierwszy iOS

#14 Sovik

Sovik
  • 16 posts
  • SkądBytom

Posted 20 July 2014 - 22:32

Witam ponownie , po otrzymaniu śrubokrętów przeznaczonych do tego telefonu postanowiłem go rozkręcić , widziałem że coś było grzebane w środku (jakby krzywo przykręcona jedna ze śrubek ) bez głębszego rozkręcania odpiąłem kilka taśm , podłączyłem ponownie sprawdzam - dalej nie działa , więc telefon skręciłem wszystko jak ma być , a tu niespodzianka robię zdjęcie i lampa świeci , do teraz wszystko gra jakby nigdy nic.




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users