Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 13'' mid 2010 - grzanie się + wolna praca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 suselJR

suselJR
  • 4 postów

Napisano 07 listopada 2013 - 14:09

Cześć, Od prawie 3 lat jestem posiadaczem Macbooka Pro 13'', model mid 2010 i mam dwa spore problemy. 1. Komputer się bardzo grzeje i to w dość dziwnych sytuacjach a) Przy odtwarzaniu plików video ale online B) Dzisiaj zauważyłem znaczny wzrost temperatury jak rozmawiałem przez Skype na trybie videorozmowy. Podczas dzisiejszego korzystania ze skype iStat pokazał mi temperaturę 81stC, natomiast po zakończeniu rozmowy automatycznie spadła do 60stC. Takich temperatur nie zaobserwowałem przy codziennej pracy tj. korzystając z pakietu adobe lub blendera. 2. Od jakiegoś czasu baaardzo zwolniła się praca systemu. W kompie mam zamontowany standardowy dysk HDD 250GB natomiast staram się go utrzymywać w 50% zapełnieniu, reszta plików ląduje na dysku zewnętrznym. W momencie wypuszczenia Mavericksa postanowiłem sprawdzić czy nowy system (update z 10.6.8) coś zmieni natomiast zmiana jest, jednak niewielka. Zastanawiam się co mam dalej zrobić? Czy zdecydować się na format i czy to coś w ogólę poprawi? (przy PCtach przeważnie dużo się zmienia po formacie), czy może ktoś ma inne sprawdzone metody. Oczywiście domyślam się, że wrzucenie SSD + 2x 4gb ramu zmieni postać rzeczy natomiast na tę chwilę jestem na etapie zbierania funduszy na tę operację.

#2 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 07 listopada 2013 - 16:22

Mam ten sam model, na dodatek zalany i doświadczałem podobnych problemów. Co pomogło: 1. 8GB RAM - szczególnie jeśli korzystasz np. z Parallels czy XCode. 2. Trzymanie reżimowego min. 50GB wolnego miejsca na dysku. Jak spadłem poniżej 20GB, komputer był praktycznie nieużywalny. Oczyściłem i od razu było lepiej. 3. Regularne restarty - raz w tygodniu. 4. Mavericks - komputer u mnie znacznie przyspieszył i jestem przekonany, że to nie placebo. Od czasu kiedy wdrożyłem 1, 2 i 3, problemy pojawiały się bardzo rzadko. Od czasu Mavericksa, już ani razu.

#3 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 listopada 2013 - 16:30

Cześć,
Od prawie 3 lat jestem posiadaczem Macbooka Pro 13'', model mid 2010 i mam dwa spore problemy.
1. Komputer się bardzo grzeje i to w dość dziwnych sytuacjach
a) Przy odtwarzaniu plików video ale online
B) Dzisiaj zauważyłem znaczny wzrost temperatury jak rozmawiałem przez Skype na trybie videorozmowy.
Podczas dzisiejszego korzystania ze skype iStat pokazał mi temperaturę 81stC, natomiast po zakończeniu rozmowy automatycznie spadła do 60stC. Takich temperatur nie zaobserwowałem przy codziennej pracy tj. korzystając z pakietu adobe lub blendera.

2. Od jakiegoś czasu baaardzo zwolniła się praca systemu. W kompie mam zamontowany standardowy dysk HDD 250GB natomiast staram się go utrzymywać w 50% zapełnieniu, reszta plików ląduje na dysku zewnętrznym.
W momencie wypuszczenia Mavericksa postanowiłem sprawdzić czy nowy system (update z 10.6.8) coś zmieni natomiast zmiana jest, jednak niewielka.

Zastanawiam się co mam dalej zrobić? Czy zdecydować się na format i czy to coś w ogólę poprawi? (przy PCtach przeważnie dużo się zmienia po formacie), czy może ktoś ma inne sprawdzone metody.
Oczywiście domyślam się, że wrzucenie SSD + 2x 4gb ramu zmieni postać rzeczy natomiast na tę chwilę jestem na etapie zbierania funduszy na tę operację.


Przy skypie to normalne.Co do filmów online to pewnie korzystają z flash'a i temperaturka rośnie.
Czyściłeś kiedyś wiatraczki z kurzu?

#4 suselJR

suselJR
  • 4 postów

Napisano 07 listopada 2013 - 19:54

właśnie nie czyściłem wiatraczków. RAM niebawem dokupię natomiast dysk utrzymuję na poziomie 80GB wolnego miejsca.

#5 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 listopada 2013 - 20:07

właśnie nie czyściłem wiatraczków.
RAM niebawem dokupię natomiast dysk utrzymuję na poziomie 80GB wolnego miejsca.


Zajrzyj do środka,może będzie kłębowisko kurzu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych