Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

udostepnianie plikow i muzyki w iTunes na macku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 20:42

czolem, dzieki kirismistrzowi mam siec na macku - tzn. udosteniona neostrade za pomoca PC... chcialbym teraz udostepnic takze zasoby w postaci duzej ilosci muzyki z PC na mojego powerbooka... mam na PC iTunsa i wlaczylem w nim udostepnianie ale iTunes na macku nic nie widzi... poza tym w "otoczeniu sieciowym" na macku nie wiedac zadnych plikow ani folderow z PC chociaz je udostepnilem... jak stworzyc taka siec???

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 stycznia 2006 - 21:22

Dołączona grafika

zgodnie z moją wcześniejszą instrukcją udostępnienia łącza, sieć powina wyglądać tak jak na tym obrazku :)

[ Dodano: 2006-01-04, 21:24 ]
Czasami odrazu nie widać sieci, trzeba odtworzyć Network a następnie zamknąć i znowu odtworzyć :) Tak bywa z siecią na pc :)

Druga sprawa to musisz udostępnić pliki pod PC

[ Dodano: 2006-01-04, 21:26 ]
a na pc udostępniasz tak: na folder lub dysk klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz "Udostępnianie i zabezpieczenia"
a potem: "Udostępnij folder w sieci"

#3 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 21:31

no niestety w zakladce serwers widze tylko appleuek.local w ktorym widze foldery lokalne na macku... moze cos z ustawieniami sieci lub firewallem??? choc tego tez wylaczylem...

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 stycznia 2006 - 21:39

jeśli wszystko zrobiłeś to samo co z tego opisu http://www.myapple.p...opic.php?t=2539 - to powinno wyglądać tak jak na wcześniejszym obrazku.

#5 bigman

bigman
  • 44 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 22:12

no coz dalej nic... mam neta dzielonego przez pc i airport... nie widzie zadnych udostepnionych folderow... ktos ma pomysla ;)????

#6 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 05 stycznia 2006 - 00:57

Każ maczkowi iść spać i po momencie go obudź. Powinno pomóc. Ewentualnie połącz się z maczkiem z peceta wpisując w IE adres maczka. U mnie występuje podobny problem i zalatwiam go w opisany powyżej sposób.

#7 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 stycznia 2006 - 15:30

A jesteś w tej samej grupie roboczej? Na Macu: Applications > Utilities > Directory Access: protokół SMB i tam nazwa grupy roboczej.

#8 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 05 stycznia 2006 - 15:39

heh bylo to juz walkowane .. daj w finderze go-> connect to serwer -> smb://mazwa kompa/katalog z udostepniona muza i poinno ci smigac ":)

jak dobrze zrozumialem na pc udostepniasz playliste w itunnes na pc ( dajesz share )
odpalasz itunsa na maku .. i pojawia sie playlista taki niebieski symol nutki :) i gra :)
w sumie dzieki bo nie znalem tej opcji :)
Dołączona grafika

jeszcze jedno
kiedys mialem problem z xp shitem nie mogl mi serwera znalezc .. pomoglo wylaczenie na chwile zapory ... automatyczne skonfigurowanie pieca ( adres 192.168.0.1 ) udostepnienie polaczenia .. i folderow . . z findera jak klikalem w zakladke netwoork za bardzo nie chcial wyszukiwac .. sprobuj z samba i wpisywanie sciezki do foldera .. musi sie polaczyc !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych