Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro reset do fabrycznych ustawien i reset fabrycznego systemu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 simon_rst

simon_rst
  • 27 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 listopada 2013 - 01:03

Prosze o pomoc Kupilem Macbook Pro 15 2010 rok z zaistalowanym systemem OS X Mountain Lion 10.8.5 - pozniej zrobilem upgrade, sciagnalem i zainstalowalem Maverick - chcialem wrocic spowrotem do systemu Lion 10.8.5 - przeczytalem gdzies ze musze zrobic tak: przy uruchamianiu komputeran nacisnalem i przytszymalem alt command R - pozniej wymazalem dysk HDD - nastepnie wybralem instaluj system, i wtedy pyta mnie o Apple ID - wpisuje swpje ID i pokazuje sie mniej wiecej taka informacja ze to ID nie bylo uzywane do kupienia Lion 10.8.5 No i nie da sie zainstalowac zadnego systemu. Czy robie cos nietak? Jak wrocic do systemu z ktorym byl sprzedany komputer? Dlaczego command + alt + R nieprzywraca systemu, Moze powinienem miec jakas plyte CD? nie dostalem zadnej pyty. Help

#2 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 03:15

W 2010 roku MacBook'i Pro nie miały zainstalowanego OS X Mountain Lion (10.8) Tylko chyba Snow Leopard (10.6)… Masz kupiony system Mountain Lion albo Lion na swoim koncie Apple ID? Jeśli nie, to nie przywrócisz tego systemu w ten sposób - pozostaje kupno. Także legalnym rozwiązaniem będzie poszukanie obrazu OS X Snow Leopard i zainstalowanie go z płyty/pendrive. Sprzedawca powinien Ci przekazać dwie płyty DVD. Jedna powinna zawierać instalator systemu 10.6 Snow Leopard, a druga płyta pakiet iLife.

#3 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 05 listopada 2013 - 08:31

Dokładnie - masz do wyboru - albo Mac OS X 10.6.3, albo Mavericks (albo kupno czegoś pomiędzy).

#4 simon_rst

simon_rst
  • 27 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 listopada 2013 - 09:36

Dzieki a skad to wziasc? czy moge kupic online i zainstalowac? czy musze czekac az mi przyjdzie plytka? bo mi bardzo zalezy na czasie, musze to zainstalowac dzisiaj i odeslac komputer. jak wlacze macbooka z command + R, pozniej klikam instaluj system, pozniej pyta o Apple ID, Kolega na drugim macu z mojego Apple ID kupil Lion 10.8.5 ale przy instalacji na moim Macu nie widzi tego, dalej mowi ze musze uzyc Apple Id z ktorego kupilem system.

#5 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 05 listopada 2013 - 10:17

Dzieki
a skad to wziasc? czy moge kupic online i zainstalowac? czy musze czekac az mi przyjdzie plytka?
bo mi bardzo zalezy na czasie, musze to zainstalowac dzisiaj i odeslac komputer.

jak wlacze macbooka z command + R, pozniej klikam instaluj system, pozniej pyta o Apple ID,
Kolega na drugim macu z mojego Apple ID kupil Lion 10.8.5 ale przy instalacji na moim Macu nie widzi tego, dalej mowi ze musze uzyc Apple Id z ktorego kupilem system.


To pobierz u kolegi, zrób instalkę na pendrive i zainstaluj.

#6 simon_rst

simon_rst
  • 27 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 listopada 2013 - 10:24

no, ale kolega jest za granica, 2 tys km stad. :(

#7 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 10:26

Gwoli ścisłości… Lion to nie jest 10.8.x tylko 10.7.x… Może tu tkwi problem?

#8 simon_rst

simon_rst
  • 27 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 listopada 2013 - 10:38

nie wiem, ja chce tylko jakis system zainstalowac na tym kompie, jaki kolwiek. w tej chwili mam czyste dyski, i zadnego systemu i nieda sie zrobic recovery, k.. tragedia. czemu nie da sie wejsc do app store i zainstalowac.

- - - Połączono posty - - -

wie ktos moze gdzie sobie moge tak na chwile sciagnac system? z kompa PC windows? wypalic plytke i zainstalowac system na MAca ?

#9 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 05 listopada 2013 - 13:33

Gwoli ścisłości… Lion to nie jest 10.8.x tylko 10.7.x… Może tu tkwi problem?


To nie ważne - każdy z tych systemów pójdzie na tym maku.

nie wiem, ja chce tylko jakis system zainstalowac na tym kompie, jaki kolwiek. w tej chwili mam czyste dyski, i zadnego systemu i nieda sie zrobic recovery, k.. tragedia. czemu nie da sie wejsc do app store i zainstalowac.


wie ktos moze gdzie sobie moge tak na chwile sciagnac system? z kompa PC windows? wypalic plytke i zainstalowac system na MAca ?


A nie możesz spróbować pobrać i zainstalować Mavericksa? (na czysto lepiej działa, a jak nie będzie CI pasował to pobierzesz sobie na nim 10.6 skądkolwiek i przygotujesz pendrive'a, po czym zainstalujesz?

#10 simon_rst

simon_rst
  • 27 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 listopada 2013 - 13:40

no ale jak pobrac Mavericka? z kompa PC na windowsie? pozniej przegrac na plyte CD i zainsstalowac na Macbooka? bootowac na macbooku? Prosze o podpowiedz bo ja zielony w Macach, pierwszy raz mam maka

#11 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 05 listopada 2013 - 13:52

w tej chwili mam czyste dyski


Wybacz nie doczytałem - to może idź do jakiegoś salonu, gdzie maki sprzedają i tam powinni Ci pomóc w pobraniu systemu, bo skoro zainstalowałeś Mavericks-a to znaczy, że masz go przypisanego do swojego ID.

- - - Połączono posty - - -

Bo jak to zrobić na windowsie to Ci nie pomogę, bo nie miałem nigdy takiej potrzeby (pewnie próbowałbym przez jakąś maszynę wirtualną kombinować, albo coś w ten deseń).

#12 simon_rst

simon_rst
  • 27 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 listopada 2013 - 13:54

dzieki ziomus. pozostaje mi czekac na leoparda, kupilem na allegro.

#13 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 16:36

lfemzwan, nie chodzi mi o to, czy da radę zainstalować na tym kompie… Tylko może kolega ma kupiony na swoim Apple ID 10.8.x a recovery chce zainstalować 10.7.x którego nie ma (albo odwrotnie). simon_rst, jak dla mnie zostają tylko torrenty… Jeśli kupujesz system, to kup Snow Leopard (10.6) - chyba, że jest spora różnica w cenie… Leopard w Twoim przypadku to wywalenie pieniędzy w błoto!

#14 makej

makej
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2013 - 21:20

Czegoś tu nie rozumiem. Jeżeli już raz zainstalowaliśmy Mavericksa to po formacie dysku i odpaleniu comand + R Macbook daje nam do wyboru jeżeli dobrze pamiętam 4 opcje. Jedna z nich to zainstaluj ponownie system Mavericks. Po jej wybraniu ściąga się instalka i system będzie instalowany. Potem już można (jezeli się czuje taka potrzebę) zakupić w AppStore 10.8.

#15 lessig

lessig
  • 3 postów
  • SkądLondon, United Kingdom, United Kingdom

Napisano 06 listopada 2013 - 02:58

Ok ja mam troche inne pytanie. Zaktualizowalem system od SL przez liona az do Maverica. Widze ze nie mam juz dysku recovery. Jak moge wrocic do ustawien fabrycznych zeby kolega mogl zalogowac sie na nowym apple ID ?

#16 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 06 listopada 2013 - 03:28

Formatujesz dysk i instalujesz taki system z jakim był laptop dostarczony, a dysk nazywasz Macintosh HD.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych