Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Format partycji NTFS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 richtig

richtig
  • 20 postów

Napisano 28 października 2007 - 11:32

Witam. Zrobiłem rzecz idiotyczną - dysk mojego Macbooka sformatowałem za pomocą płyty instalacyjnej WinXP, utworzyłem 1 partycję NTFS, potem przy instalacji Tigera zrobiłem dwie partycje Macowe. Czyli to co można zrobić Bootcampem zrobiłem na około. I teraz mam za swoje: Nie mogę usunąć partycji Windowsowej. Ani narzędziami dyskowymi, ani odpaleniem ich z płyty Tigera. Próbowałem zrobić to ponownie za pomocą płyty instalacyjnej Win, ale przy ładowaniu z CD trzeba nacisnąć 'dowolny klawisz', niestety nie jest to możliwe (naciskam i nic) Jak zatem sformatować NTFS? Wiem że to wszystko z mojej głupoty, ale mam nadzieję w tym wypadku jest uleczalna :D Pozdrawiam

#2 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 28 października 2007 - 13:19

Witam. Zrobiłem rzecz idiotyczną - dysk mojego Macbooka sformatowałem za pomocą płyty instalacyjnej WinXP, utworzyłem 1 partycję NTFS, potem przy instalacji Tigera zrobiłem dwie partycje Macowe.
Czyli to co można zrobić Bootcampem zrobiłem na około. I teraz mam za swoje: Nie mogę usunąć partycji Windowsowej. Ani narzędziami dyskowymi, ani odpaleniem ich z płyty Tigera. Próbowałem zrobić to ponownie za pomocą płyty instalacyjnej Win, ale przy ładowaniu z CD trzeba nacisnąć 'dowolny klawisz', niestety nie jest to możliwe (naciskam i nic)
Jak zatem sformatować NTFS?


A to nie jest tak czasem, że teraz nie możesz użyć "dowolnego klawisza", bo instalator Windows nie widzi klawiatury - wiem, że to nielogiczne, ale spróbuj podpiąć jakąś inną klawiaturę(zwykła pecetową)pod USB i zobaczyć, czy Ci pójdzie.
Nie takie cuda widziałem, mi od czasu wydania Boot Campa 1.1.2 , instalator Windows XP nie widzi makowej klawiatury, więc nie piszę tego bez przyczyny ;)

#3 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 28 października 2007 - 20:00

Gdybyś miał drugi dysk, podpięty np. przez port FireWire, najlepiej z systemem operacyjnym to sprawa bylaby prosta. Oczywiście można spiąć w ten sposób 2 Mac-i i usunąć partycje na dysku, z którym masz problem. Myślę że mogłaby to być również któraś z kompilacji Linux-a uruchamiana z CD/DVD (wciśnięty klawisz "C" podczas uruchamiania Maczka.

#4 richtig

richtig
  • 20 postów

Napisano 29 października 2007 - 17:13

Gdybyś miał drugi dysk, podpięty np. przez port FireWire, najlepiej z systemem operacyjnym to sprawa bylaby prosta. Oczywiście można spiąć w ten sposób 2 Mac-i i usunąć partycje na dysku, z którym masz problem.

No nie za bardzo chyba. Gdyby tak się dało to równie dobrze mógłbym usunąć partycję NTFS z poziomu Disk Utility odpalanego z płyty instalacyjnej Tigera, nie?


Myślę że mogłaby to być również któraś z kompilacji Linux-a uruchamiana z CD/DVD (wciśnięty klawisz "C" podczas uruchamiania Maczka.

Próbowałem. Niestety linux (nie pamiętam nazwy dystrybucji) nie widział klawiatury ani gładzika :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych