Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z wysyłaniem smsów za granicę oraz tetheringiem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 tbadoo

tbadoo
  • 398 postów
  • SkądGrantham, United Kingdom

Napisano 12 października 2013 - 23:35

Witam. Przyjechałem na dwa tyg. do Polski na urlop. Wymieniłem kartę SIM na polską (PLAY). Telefon oczywiście jest bez simlocka no i używam go zazwyczaj w angielskiej 3-ce. Nie wiem o kij chodzi, ale nie mogę wysyłać smsów na zagraniczne (angielskie) numery (dzwonić mogę) - nieudane wysyłanie. Kombinowałem ze zmienianiem prefiksów - domyślnie mam +44 numer, przykładowo (+447512345678). Byłem w salonie Play, ale nie uzyskałem pomocy - według nich z ich strony nie ma żadnego problemu. Polski support Apple doradził mi zresetowanie ustawień sieciowych. Niestety jedyne co uzyskałem po tej operacji to niedziałające udostępnianie internetu przez WiFi (choć pewien nie jestem czy nie działało ono już od momentu zmiany na polską kartę). Telefon jest po najnowszym update 7.0.2. Zna ktoś może przyczynę i rozwiązanie obu problemów?

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 października 2013 - 15:37

Pierwszy problem może być spowodowany brakiem umów ze strony Play z operatorami do których chcesz wysłać SMSa. A drugi problem też jest związany z tym, że Play musi Ci wysłać profil, który włączy hotspota, jeżeli go nie masz.

#3 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 14 października 2013 - 00:41

Sprobuj wyslac sms z kierunkowym 0044 a nie +44:) w macedonii jak bylem wlasnie to pomoglo

#4 iPhone 4th

iPhone 4th
  • 540 postów

Napisano 14 października 2013 - 08:17

Play i iPhone za bardzo się nie lubią :/

#5 tbadoo

tbadoo
  • 398 postów
  • SkądGrantham, United Kingdom

Napisano 15 października 2013 - 08:56

@OleYek przeca pisałem (może bez szczegółów) że byłem u operatora. Sprawdzili co się dało, żadnych blokad nie ma, nic też nie mogą mi wysłać bo jak pisze iPhone 4th Play z iPhone się nie lubią zbytnio i smsów konfiguracyjnych ani nic w tym stylu najnormalniej w świecie nie ma dla tego telefonu w tej sieci. A co do twierdzenia że Play nie ma umów z operatorem to chyba nie trafiłeś skoro z innego telefonu bezproblemowo idzie wszystko, a operator angielski jak pisałem wcześniej to nie jest firma - krzak, więc chyba nie ta droga. Co do prefiksów to pisałem że kombinowałem na wszystkie znane mi sposoby i (00)44 też nie działa.

#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2013 - 12:24

@OleYek przeca pisałem (może bez szczegółów) że byłem u operatora. Sprawdzili co się dało, żadnych blokad nie ma, nic też nie mogą mi wysłać bo jak pisze iPhone 4th Play z iPhone się nie lubią zbytnio i smsów konfiguracyjnych ani nic w tym stylu najnormalniej w świecie nie ma dla tego telefonu w tej sieci.


Tak, bo pracownicy Play w salonach są tak kompetentnymi osobami jeżeli chodzi o technikę... tak muszą Ci na koncie uruchomić tethering, żeby działał i może zrobić to operator tylko, jeżeli Ci nie działa.

operator angielski jak pisałem wcześniej to nie jest firma - krzak


Ale Play to jest firma KRZAK! Wymień kartę SIM jeszcze z kilka razy bo niektórym to pomagało, zresztą najlepiej będzie jak nie chcesz mieć problemów i się użerać z niekompetencją zakup starter innego operatora, bo na walkę z Play Ci cały urlop zejdzie.

#7 drutek

drutek
  • 2 postów

Napisano 24 kwietnia 2014 - 12:40

Aby zaoszczedzic sobie nerwow, polecam [URL="http://www.bramkaesemesowa.pl/jak-wyslac-sms-za-granice"]wysylanie sms za granice[/URL] z internetowych bramek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych