Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

GlobeSurfer Icon USB v Leopard


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 26 października 2007 - 17:53

Jeśli ktoś korzysta z ww modemu i podłączył go z powodzeniem pod Leopardem proszę o info pod spodem.

#2 jrn23

jrn23
  • 112 postów
  • SkądKonin

Napisano 29 października 2007 - 13:10

przylaczam sie do pytania :)

#3 yin@yang

yin@yang
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2007 - 13:27

Jeśli ktoś korzysta z ww modemu i podłączył go z powodzeniem pod Leopardem proszę o info pod spodem.

Właśnie kombinuję coś z tym bo po po przejściu na Leo modem jakby nie jest w ogóle wykrywany przez system. A jak to u ciebie wygląda ?

---- Dodano 30-10-2007 o godzinie 08:05 ----
Właśnie dostałem odpowiedź z Optiona w sprawie pomocy (jak widać pomagają tylko jeśli produkt był kupiony nie przez operatora np Orange) i driverów pod X 10.5.

Dear sir,

The 3G modem card you have purchased is a OEM product. We are sorry that we are not able to assist you with your support inquiries. The product has been commercialized and is supported by your local supplier. Please contact your local supplier-support helpdesk (i.e. ORANGE).

P.S. We have not yet released the drivers for the Mac 10.5.X Operating System and there is no official release date available at this moment.


Ale jest rozwiązanie zastępcze. Programik nazywający się launch2net. Najnowsza wersja działa pod Leopardem - sprawdziłem. Problem tylko, że do ściągnięcia jest wersja demo na 10 uruchomień a program niestety jest drogi.

#4 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 01 listopada 2007 - 20:35

Jak patrzyłem na stronę optiona i tam przy wyborze swojego systemu jest wymieniona wersja 10.5, więc chyba powinno działać

#5 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 01 listopada 2007 - 22:23

Dziwne bo ja tam widzę tylko 10.4
http://www.option.co...nnect_mac.shtml

#6 aceed

aceed
  • 5 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 23:11

w tym topicu macie troche na ten temat wlasnie sie mecze z tym samym problemem

[url]http://www.myapple.pl/showthread.php?p=409082&highlight=orange#post409082[/url]

#7 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 02 listopada 2007 - 12:18

Napisałem do firmy Option e-maila. Zobaczymy co odpiszą ;)

---- Dodano 02-11-2007 o godzinie 18:58 ----
Odpisali :!:

Dear sir,

There is no application available at this moment that allows your device to
work properly on a Mac Leopard Operating System. The application is being
developped at this moment but there is no exact release date at this moment.

Best regards,

To se poczekamy :(

#8 MarcinTomaszG

MarcinTomaszG
  • 73 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 23:02

A.Mam ten sam problem. Nawet założyłem watek z dramatyczną prośbą o pomoc. B. Jestem nieżle spanikowany, bo z internetu mobilnego musze korzystać. C. Mam nadzieje że ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie... Pozdrawiam

#9 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 02 listopada 2007 - 23:12

Też pisałem do Optiona:

Reply:
Dear sir,

The 3G modem card you have purchased is a OEM product. We are sorry that we
are not able to assist you with your support inquiries. The product has been
commercialized and is supported by your local supplier. Please contact your
local supplier-support helpdesk (i.e. ORANGE).

--
Best regards,

___________________________
Bart Detiège
OPTION Wireless Technology
Customer Support

---- Dodano 02-11-2007 o godzinie 23:13 ----
i druga odpowiedź:

Reply:
Dear sir,

The current Option GT Connect software does not support the new Mac OS
Leapoard. This feature will be available in the near future.

--

Best regards,

#10 MarcinTomaszG

MarcinTomaszG
  • 73 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 23:36

Aha, doktryna "s... dziadu!" jak widzę znana nie tylko w IV RP.... Ciekaw jestem co to znaczy near future. A co do kontaktu z operatorem - nie mam dobrych doświadczeń z tym towarzystwem. Odsyłają do iSpotów....

#11 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 03 listopada 2007 - 11:14

Leopard dopiero wyszedł. Trzeba troszku odczekać i tyle :!: Nie zostawią nas w potrzebie ;)

#12 adix666

adix666
  • 530 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie

Napisano 04 listopada 2007 - 13:55

Znalazłem takie coś w necie:
http://www.veenbeest...urfer-icon.html

Może to wam coś pomoże ;)

#13 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 04 listopada 2007 - 20:59

Dzięki adix666, pozwolę sobie zacytować podpowiedź z linku i proszę kogoś kto już ma Leoparda i modem Icon o przetestowanie oraz informacje jak to działa: "Since I installed Mac OS X 10.5 (Leopard) last weekend my HSDPA/UMTS/GPRS modem from Option did not work anymore. After a lot of trying to get a modem script working I found the solution is actually very simple and strange. After installing the Option GlobeTrotter Connect software the drivers are installed but the application itself does not work due changes in Mac OS X. But after this installation I got a new network location and a few modems from Option installed. The strange thing is there are two modems really recognized by Mac OS X: a GT 3G+ Modem and a GlobeTrotter 3G+ Module. The first one does not work at all at first sight and the second seems to work but gives strange modem script errors which I could not solve. Looking carefully at the Console messages I found out that the reason the first modem (GT 3G+ Modem) not works is because it cannot find the driver. I see this in my console log: 11/1/07 7:22:47 AM pppd[274] Device '/dev/cu.GT 3G+ Modem' does not exist After making a symbolic link on my hard disk the whole modem suddenly works and I can get onto the Internet! The only command I gave is this: sudo ln -s cu.Icon\ Modem cu.GT\ 3G+\ Modem I am curious if this solution works for other people also."

#14 yin@yang

yin@yang
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2007 - 10:00

Dzięki adix666, pozwolę sobie zacytować podpowiedź z linku i proszę kogoś kto już ma Leoparda i modem Icon o przetestowanie oraz informacje jak to działa:

Wszystko cacy, wieczorem obadam. Mam tylko jedno pytanie bo nie jestem aż takim specem. Mianowicie gdzie wpisać tą komendę która podana jest w tym opisie ???
Proszę o "instrukcję" :) co otworzyć i gdzie to wpisać.

Dzięki

#15 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 05 listopada 2007 - 10:17

Wpisz w Terminalu (znajdziesz go w Spotligt -cie i zapisz.

#16 yin@yang

yin@yang
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2007 - 10:29

Wpisz w Terminalu (znajdziesz go w Spotligt -cie i zapisz.

Dzięki, wieczorem po pracy obadam i dam znać.
Wystarczy, że otworzę Terminal i po prostu wpiszę tą komendę i komp sam będzie wiedział co z tym dalej zrobić, czy muszę najpierw coś wpisać itd żeby wiedział o co chodzi :) ? (oczywiście rozumiem, że Option ma być wtedy podłączony).

A tak na marginesie jak mi pod Leo Option przestał działać, podłączyłem stary modem ED77 (GPRS/EDGE), wgrałem stare sterowniki jakie miałem pod Tigerem i bez problemu połączyłem się z netem !

---- Dodano 06-11-2007 o godzinie 08:13 ----
No i nie za bardzo mi to wyszło. Podpiąłem Optiona, spróbowałem się połączyć oczywiście bez skutku i następnie w Terminalu wpisałem zdaną komendę. Następnie znowu próba połączenia i nic (Communication device does not exist). No to do Konsoli i patrzę co napisane. A tu zonk, wcześniej instalowałem Launch2Net i pomimo odinstalowania i wywalenia wszystkiego co się dało ciągle pojawia się komunikat takiej mniej więcej treści: com.apple.launchd [66] NM(coś tam coś tam)Observer... Za cholerę nie wiem jak się tego pozbyć i mam wrażenie, że ta pozostałość blokuje mi coś. No nic będę próbował dalej.

A może Wam udało się. Dajcie znać.

#17 yin@yang

yin@yang
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2007 - 11:45

Dzięki, wieczorem po pracy obadam i dam znać.
Wystarczy, że otworzę Terminal i po prostu wpiszę tą komendę i komp sam będzie wiedział co z tym dalej zrobić, czy muszę najpierw coś wpisać itd żeby wiedział o co chodzi :) ? (oczywiście rozumiem, że Option ma być wtedy podłączony).

A tak na marginesie jak mi pod Leo Option przestał działać, podłączyłem stary modem ED77 (GPRS/EDGE), wgrałem stare sterowniki jakie miałem pod Tigerem i bez problemu połączyłem się z netem !

---- Dodano 06-11-2007 o godzinie 08:13 ----
No i nie za bardzo mi to wyszło. Podpiąłem Optiona, spróbowałem się połączyć oczywiście bez skutku i następnie w Terminalu wpisałem zdaną komendę. Następnie znowu próba połączenia i nic (Communication device does not exist). No to do Konsoli i patrzę co napisane. A tu zonk, wcześniej instalowałem Launch2Net i pomimo odinstalowania i wywalenia wszystkiego co się dało ciągle pojawia się komunikat takiej mniej więcej treści: com.apple.launchd [66] NM(coś tam coś tam)Observer... Za cholerę nie wiem jak się tego pozbyć i mam wrażenie, że ta pozostałość blokuje mi coś. No nic będę próbował dalej.

A może Wam udało się. Dajcie znać.

Jest szansa, że niedługo Option wypuści nową wersję GT Connect dla 10.5, na stronie producenta jest już nawet nowa sekcja (10.5) w dziale downloads :) ale jeszcze pusta.

#18 vonsvarc

vonsvarc
  • 7 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 12:35

Witam, czy jest jakas nowa informacja dot. tego modemu i konfiguracji w Leopardzie?

#19 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 16 listopada 2007 - 15:00

Ja nic nie znalazłem do tej pory, a bez tego ani rusz...

---- Dodano 16-11-2007 o godzinie 15:16 ----
Na stronie Optiona jest informacja że GT MAC Connect - Comming Soon. Także czekamy.

---- Dodano 16-11-2007 o godzinie 15:16 ----
Comming Sonn - dla Leoparda of course.

#20 vonsvarc

vonsvarc
  • 7 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 14:56

Ja nawet tej informacji nie znalazlem na stronie [url]www.option.com[/url]... Boje sie tez, ze to oprogramowanie nie bedzie dostepny do pobierania, chyba ze ERA bedzie mial na swojej stronie miedzy sterownikami!

#21 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 01 grudnia 2007 - 10:01

Tu jest rozwiązanie:
http://discussions.a...243903&tstart=0
na 10.4.11 pomogło.

#22 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 01 grudnia 2007 - 15:25

Dzięki michau, ale to jest do modemu PCI Express a nie do USB Option Icon....

#23 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 01 grudnia 2007 - 16:14

Zapewne rozwiązanie jest analogicznie…

#24 vonsvarc

vonsvarc
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2007 - 15:25

Niestety nie dziala z modemem ICON...

---- Dodano 04-12-2007 o godzinie 17:46 ----
Ale znalazlem rozwiazanie - [url]http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=1222222[/url]

""
Hi, I have an Option Icon2 USB modem supplied by Orange in the UK. The modem worked fine with 10.4 using the supplied software and as with others upgrading to Leopard broke the software!

However, I now have the modem working within Leopard with no problems at all, this is what I did;

1. installed Globetrotter software originally in 10.4 hence modem scripts already installed
2. on network system preferences I selected the Globetrotter Location that is created by the original software install and deleted the GlobeTrotter devices other than the Globetrotter HSDPA Modem
3. selecting the Globetrotter HSDPA Modem - w moim przypadku to byl pierwszy GlobeTrotter 3G+ Module z trzech mozliwych - as the active device in the window that shows Airport, Ethernet etc. typed in my apn name into the telephone number field - w moim przypadku to byl erainternet - for the modem and left the account name and password blank
4. on the advanced tab for the modem selected Other as the vendor and Option GlobeTrotter 3G as the model
5. on the advanced tab error connection and compression is enabled and dial mode is Wait for dial tone, dialing is tone

Then all you need to do is hit connect on the network pane and it works fine. You can show the modem status in the menu bar and when the USB modem is attached you can simply connect it from the menu bar.

Hope this helps, Phil """


To dziala u mnie bez problemow Zrobilem jeszcze przed tym to co "michau" proponowal.

Powodzenie
  • LASERman i jhartman lubią to

#25 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 04 grudnia 2007 - 21:13

vonsvarc - dla upewnienia się rozumiem, że modem działa i możesz też korzystać z HSDPA???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych