Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

D-Link DI-624 czy TOSHIBA WRC-1000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 03 stycznia 2006 - 16:08

witam mam pytanie co do tego wlasnie sprzetu mianowicie znalazlem bardzo korzystna oferte kupna tego wlasnie sprzetu ale wolalbym najpierw upewnic sie ktory spelnia bardziej moje wymagania i skonslutowac to z gleboko wtajemniczonymi w to ludzmi sytuacja wyglada nastepujaco PC (zainstalowana winda xp proff) i nowiutki ibook g4 na pc jest neoska z modemem SAGEM F@st 800 i chcialbym bezprzewodowo udostepnic neta na laptopa obie te maszynki sa w tej samej cenie wiec prosze o doradzenie mi ktory z nich mam kupic i w miare mozliwosci napisanie instrukcji podlaczenia i ustawienia wszystkiego na obu kompikach z gory dziekuje za szybka odpowiedz (chcialbym to zrobic jak najszybciej bo za 2 dni wyjezdzam) pozdrawiam

#2 db

db
  • 771 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 17:38

Ja bym chyba wybrał D-Link, ostatnio też się tym tematem zainteresowałem, przeglądałem trochę Allegro i było bardzo dużo Routerów bezprzewodowych właśnie firmy D-Link, znaczna część z nich w opisie miała że obsługuje neostradę. np tutaj http://www.allegro.p...p?item=79103213
O Toshibie nie będe się wpyowiadał, bo nie wiem nic o tym sprzęcie ale poleciłbym jednak D-Link, bo ta firma specjalizuję się właśnie w tego typu sprzęcie.

#3 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 17:57

witam
ja tez myslalem ze lepiej zebym wzial d-linka bo to wkoncu bardziej renomowana firma jesli chodzi o te sprawy ale niestety aukcja z d-linkami juz sie skonczyla i nic z tego nie wyszlo wiec chyba pozostaje mi kupno tej toshiby tylko zastanawia mnie to czy to co chce zrobic ten sprzet bedzie mi umozliwial
oto i link do jego specyfikacji
[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=79704667[/url]
prosze o odpowiedz
naprawde bardzo mi na tym zalezy
pozdrawiam

#4 db

db
  • 771 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 18:05

Jeśli masz zamiar poodłączyć ten Router do swojego modem neostrady a nastepnie kabelkiem do PC'ta i bezprzewodowo do iBook'a to jak najbardziej tak, posiada on wszystkie potrzebne wejśćia, zobacz czy twój modem sagem F@st 800 podłącza sie do komputera przez wtyczkę typu rj45 jeśi tak to niema problemu. Z tego co wiem to raczej posiada :wink: poszukaj gdzieś w opisach na stronie neostrady.

#5 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 18:16

w takim razie fantastycznie jezeli jest tak jako mowisz jeszcze dzis kupie tego toshiby bo skoro moge modem neostrady podlaczyc do routera a od niego poprowadzic kabel do pceta no a ibook bedzie lapac bezprzewodowo no to wsyztsko czego mi potrzeba jest w zasiegu reki mam nadzieje ze nie bede musial dokupowac zadnej karty do ibooka bo wkoncu ma airporta jezeli na to moglbys jeszcze odpowiedziec bylbym w pelni usatysfakcjonowany tylko teraz przypomnialem sobie o jednym a mianowicie ten modem od neostrady nie jest podlaczany kablem RJ45 do kompa tylko przez usb i nie wiem czy w takim ukladzie to sie uda pozdrawiam

#6 db

db
  • 771 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 21:11

hmmm USB powiadasz to zmienia postać rzeczy, w takim razie na wiele ci się to nie przyda bo z tego co wyczytałem o tym Routerze Toschiby to nie posiada on wejścia typu USB :( Poszukać musisz Routera który obsługuje USB, niewiem czy takie wogóle istnieją :) może wystarczy zmiana kabla od Sagema....?

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 04 stycznia 2006 - 21:17

db, zmiana kabla od sagema nic nie da bo to jest modem usb, w dodatku chyba winmodem :wink:
Sterowniki zawierają bodajże firmware ładowany do pamięci :mrgreen:

A Letys potrzebuje routera z modemem ADSL.

#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 04 stycznia 2006 - 21:46

tak, potrzebne Ci wejście RJ11 - czyli telefoniczne!
Jeśli kupujesz, router to polecam Linksys-a i Planet (Atheros) NIGDY d-link !! D-linki to jest najgorszy sprzęt, testowałem już pare modeli i mam nie miłe doświadczenia :(

Co do routera to konfiguracja odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej, więc to jest bez różnicy czy Windows czy MacOS

...no i modemu USB napewno nie połączysz z routerem :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych