Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana śrubek w karcie airport/bluetooth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 chudybenek

chudybenek
  • 44 postów

Napisano 11 września 2013 - 09:23

Dotyczy: MBP 15' mid 2012. Chciałem wymienić superdrive na drugi dysk twardy. Postępując z instrukcją ifixit, utknąłem na 8 punkcie, a mianowicie odkręceniu śrubek od karty airport/bluetooth. Śrubki są tam mocno dokręcone, a metal miękki, więc niewiele było mi potrzebne, by zjechać główkę od tych śrubek :-| Jedną - tę oznaczoną kolorem czerwonym, udało mi się jeszcze wyciągnąć, natomiast druga siedzi twardo i nie puści, a jest już nie do odkręcenia zwykłym krzyżakiem. Na ifixit w komentarzach widzę, że nie ja jedyny mam z tym problem.

Moje pytanie brzmi: Czy można gdzieś dostać te śrubki? 8.6 mm Phillips oraz 3.9 mm Phillips, bo wygooglować mi się zbytnio nie udało tego. Wkrętarką bym "zniszczył" główkę tej osadzonej i następnie ją wyciągnął szczypcami, ale nie wiem czy dostanę tak łatwo te śrubki.

Ewentualnie jaki byłby koszt wykręcenia tego i zamienienia mi dysku np. w serwisie Cortlandu?

http://d3nevzfk7ii3b...UC2TLdLi.medium

z góry dzięki

#2 Szara Reneta

Szara Reneta
  • 15 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 11 września 2013 - 09:50

Jeśli śrubka jest już zniszczona to nic Ci po niej. Proponuję popytać w serwisach laptopów na pewno coś powinno się dobrać. Wbrew pozorom to tylko zwykła mała śrubeczka z nieco mniejszym gwintem.

#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2013 - 17:44

Jeśli śrubka jest już zniszczona to nic Ci po niej. Proponuję popytać w serwisach laptopów na pewno coś powinno się dobrać. Wbrew pozorom to tylko zwykła mała śrubeczka z nieco mniejszym gwintem.


Dodatkowo, jak byś rozwiercał, to weź pod uwagę aby tak to zrobić , aby móc ją jeszcze wykręcić. Szara Reneta ma rację - taką śrubkę powinien mieć każdy serwis, więc z doborem nie powinieneś mieć problemów


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych