Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Longhorn, jak wiele się zmeni zanim nadejdzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Longhorn, jak wiele się zmeni zanim nadejdzie? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak, Postarają się (1 głosów [20.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 20.00%

  2. Longhorn będzie na poziomie OS X (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. hehe śmieszna ta ankieta. Jasne że NIE (4 głosów [80.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 80.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2005 - 22:30

Mineło bardzo wiele czasu odkąd pojawił się system Windows XP dla PC. W tym czasie Apple zdążyło dużo zdziałąć w swiecie systemów ( przynajmniej w tym co z niego zostało ). Jestem bardzo ciekawy jak mi się ułoży wpółpraca z tygrysem ale jeszcze bardziej co pokaże Longhorn. Nie ma chyba wątpliwości że wiekowy i okropnie niedopracowany pod względem bedzpieczeństwa i stabilności W. XP wypada "blado" przy OS X. Jak sądzicie jak bardzo innowacyjność 10.4 i całej seri 10 wpłynie na świadomość przeciętnego pecetowca ( jeżeli bedzie miał okazję poklikać ). Czy agresywna walka Apple o rynek komputerów może przywrócić równowagę którą zachwiał "geniusz" Microsoftu. Myśle, że promocja iPod uświadomi użytkownikom PC istnienie innej platformy, ale i tak decydujący bedzie pierwszy kontakt z Mac-kiem. Co sądzicie w tej kwesti ?

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 kwietnia 2005 - 22:35

Wydaje mi sie ze TU, umiescilem adekwatna grafike i teskt. :roll:

#3 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 13 kwietnia 2005 - 23:39

Nic sie nie zmieni. Microsyf to Microsyf a Apple to Appel. Dwie bardzo rozne firmy. Sukces OX to nie tylko System Operacyjny !!! To rownierz sam komputer. Bez niego chyba nikt by sie nie interesowal OSX. :wink:

#4 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 kwietnia 2005 - 14:13

Longhorn moze bedzie wydajnosciowo na poziomie OS X ale tylko dlatego, ze wycofuja z niego coraz to kolejne elementy :) zas co do moich obaw o uswiadomienie sobie obecnosci innego systemu to szmatownicy na zawsze zostana radosnymi ignorantami. :|

#5 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 14 kwietnia 2005 - 15:16

Ponoc konkurencji nie nalezy nigdy lekcewazyc :wink: ale czytajac rozne newsy dotyczace systemu nie mozna sie nie usmiechnac : "DirectX zostanie zastopiony przez WGF /Windows Graphic Foundation/ Grafika systemu bedzie oparta na grafice wektorowej przy udziale najnowszysch mozliwosci akceleratorow 3D. System plikow ulegnie zmianie. Bedzie nowy system o nazwie WinFS (finalna wersja WinFS wyjdzie chyba w roku 2008, w Longhornie bedzie wersja beta ze wzgledow czasowych ) :P Dojdzie z boku dodatkowy pasek z roznymi mniej lub bardziej przydatnymi rzeczami. Kalendarz, rozne skroty, zegar, aktualna pogoda. Prawdopodobnie bedzie obsluga kilku pulpitow Nowa winda ma byc, wiadomo, bardziej mulitmedialna :wink: Ma byc w nim nowy IE w wersji 7 pozbawione dziur :wink: Bedzie az 7 roznych wersji Longhorn Home Edition Longhorn Premium/Media Center Edition Longhorn Professional Edition Longhorn Small Business Edition Longhorn Mobility/Tablet PC Edition Longhorn "super-edycja" (Super Edition?) będzie łączyć funkcjonalność wszystkich wersji. Longhorn Starter Edition - najmniej funkcjonalna wersja " ( to chyba dla kolekcjonerow :P ) Oficjalna premiera zaplanowana na czerwiec 2006 - nawet jak sie wyrobia do tego czasu to jest jeszcze ponad rok a ludzie Jobsa na pewno nie beda siedziec z zalozonymi rekami, tak wiec nawet jesli by ten system sie okazal dobry to i tak bedzie w tyle... :wink:

#6 aurox

aurox
  • 39 postów
  • SkądBrzeziny k/łodzi

Napisano 15 kwietnia 2005 - 18:53

niom mikroshit się spieszy z tym wydaniem longhorna co chiwla tylko rpzekladania itd mikroshit zostanie juz raczej nie ma co liczyc na cos bardzio nowego przez rok apple nie bedzie siedziec z zalozonymi rekami

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 15 kwietnia 2005 - 19:18

Pośpiech to nienajlepsza taktyka... Za miesiąc potem dadzą servise packa i znowu wszyscy będę klnąć na MS. Myślę, że nie są tacy głupi i jednak troszkę bardziej dopacują nowy system. Szczególnie, że konkurencja depta im po plecach. Zarówno MacOS jak i Linuks zdobywają coraz większą popularność...

#8 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 16 kwietnia 2005 - 09:14

Nowa winda ma byc, wiadomo, bardziej mulitmedialna :wink:

Jasne. Mac ze swoim QuickTime jest multimedialny... szkoda tylko że jak
użytkownik ma zainstalować plugin to mu się już odechciewa... o ignoranctwie
dla Linxua nie wspominając...
Windows przynajmniej ma bogate wsparcie dla urządzeń IrDA, tel. kom., GPS itd.

Na Mac'u conajwyżej iPod ma taką praktyczność i funkcjonalność użytkową...

Ma byc w nim nowy IE w wersji 7 pozbawione dziur :wink:

W Tiger ma być Safari 2 - ciekawe kiedy pierwsza dziura na jaw wyjdzie...
Przy okazji mogli by załatać te w Safari 1.x...

iCal "wszystkim potrzebny" też ma pewnie pełno dziur, tylko że nikt nie wie
po co używać tego programu, więc dziury na światło dzienne nie wychodzą...

Pozatym świecicie taką wiedzą o OS'ach że faktycznie, przekonująca jest
wasza argumentacja dotycząca świetności OSX...

Rozumiem że można bluzgać na OS'y które się stoswało i które zawodziły...
ale aby oceniać z góry to co robi dany producent, to tylko świadczy o typowym
MacSnobie: gbur, sonb, nowobogacki, który zapierda** 25h/d (najczęściej w DTP),
robi przekręty (najczęściej i tak sotosuje soft nielegalnie) i żre tynk ze ścian tylko
po to żeby wreszcie nowego maczka sobie kupić... a jeśli ma większą firmę
to wymaga od pracowników aby obsługiwali Mac'i (szkoda że 0.3% w Polsce
ich jest)...

Żal wam du** ściska że Windows będzie miał więcej landryn i obracających się
dupenszwanców na Desktopie niż ma OSX...


Osobiście sądzę że Longhorn nie będzie na poziomie OSX, ale nieco wyżej...
w każdym razie życzę MS aby tak było. (Bo czemu by nie?)

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 16 kwietnia 2005 - 09:49

TomkOx, wstałeś lewą nogą? ;)
No a z tymi dyniami to przesadziłeś myślę...

#10 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 16 kwietnia 2005 - 11:17

Dobre, troche sie usmialem.
Jednak xTomkO, nie wydaje ci sie ze taka wypowiedzia przedtsawiasz siebie jako PcSnoba ? (uzywajac twoich slow).

Ze winda ma lepsze wsparcie dla urzadzen przenosnych i generalnie jest wiecej sterownikow to od razu nie znaczy ze jest lepsza. To tylko wynik tego ze kilka lat temu, dokladnie w czasach kiedy PC byl w epoce AT, ktos po prostu mial lepszy pomysl na marketing i dlatego PC jest wszedzie. Tyle, a wtedy PC byl znacznie w tyle, i byl chyba najgorszym dostepnym sprzetem. Niestety to ze PC jest takie popularne to zasluga pieniedzy i dobrego marketingu. Wszystko. Wtedy moja kochana Amiga miala tysiace kolorow a AT od biedy 16, pamietam wszyscy znajomi kloniarze pzychodzili do mnie pograc w Worms'y i inne gry, bo na PC wszytsko wygladalo sztucznie i dziwnie. Potem tez sie przezucilem na PC, bo musialem, widzialem ze Amiga sie nie rozwija (brak kasy). Teraz przerzucam sie na Mac'i bo ta platforma mi bardziej odpowiada, mimo tego ze na komputerach sie znam calkiem dobrze, to nie chce miec juz nic wspolnego z Windowsem, szczegolnie na swoim komputerem. Odpowiada mi ten system i juz. Jednak musze sie liczyc z tym ze ten system ma mniejsze wpsarcie, dlatego zanim cos kupie do Mac'a czytam najpierw o tym w sieci, to tez nie jest problem.

Gadanie ktora platforma jest lepsza jest tak bezsenswona ze szkoda gadac, wazne jes to jak wykorzysztujesz swojego kompa i czy jestes z nigo zadowolony. Ja z PC nie jestem zadowolony i tyle.

Dodatkowo to jest forum o Mac'ach wiec bedziemy sobie gadac o tym ze Tiger jest najlepszy na swiecie bo, lubimy ten system i tak juz zostanie. A nabijac sie z windozy bedziemy, bo czemu nie, ta firma czasami az sie prosi o to.

Na drugi raz uzyj jakis sensownych argumentwo jak chcesz sie poklocic, i prosze cie nie obrazaj na "zapas" ludzi. Winda ci sie zawiesila, czy jak ? chill out man...

#11 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 16 kwietnia 2005 - 11:40

Mysle ze wszyscy zycza Msowi jak najlepiej ( na pewno ci ktorzy juz go nie uzywaja :wink: ), a twoj poziom wypowiedzi jest jednoczesnie odpowiedzia...i nie widze w tym zadnej sensownej argumentacji do ktorej warto by sie bylo odniesc...a szkoda...

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 16 kwietnia 2005 - 11:53

hmmm porozmawiamy o longhornie jak bedziemy mogli go zobaczyc w sklepach moze bo teraz to jest wrozenie z fusow

#13 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 16 kwietnia 2005 - 12:19

Nie staram sie wrozyc z fusow i nie kwestionuje ze longhorn sie okaze dobrym systemem ale stweirdzam ze microsoft nie pozbyl sie starych nawykow i najwieksza ich fabryka pomyslow nazywa sie Apple i jak nie zmienia tego podejscia to nie uda im sie wyprzedzic osxa...

#14 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwietnia 2005 - 12:27

hmmm porozmawiamy o longhornie jak bedziemy mogli go zobaczyc w sklepach moze bo teraz to jest wrozenie z fusow


Na podstawie obecnych danych mozna wysnuc jedna teze o Longhornie:
zeby moc pracowac na tym systemie nie tylko trzeba bedzie wydac duzo kasy na system ale jeszcze ze dwa razy tyle na rozbudowe pieca (w wiekszosci przypadkow calkiem spora)
a to wcale nie swiadczy na korzysc nowego systemu M$ :evil:

(ech... :) marzy mi sie system 100% skalowalny i 100% bezpieczny) :mrgreen:

#15 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 16 kwietnia 2005 - 12:29

hmmm porozmawiamy o longhornie jak bedziemy mogli go zobaczyc w sklepach moze bo teraz to jest wrozenie z fusow

Zgodzę się z tym zdaniem. Aczkolwiek to co mówi Sebastian o nawykach MS pozostawie pole do spekulacji na temat 'wspaniałości" nowego windowsa...

#16 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 18 kwietnia 2005 - 16:54

http://newsroom.chip...ews_130661.html

Jesli nie ma juz nic ciekawego co mozna zerznac z Appla to czemu nie z innych...cala filozofia, ktora trzyma to COS jeszcze na powierzchni...

#17 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 kwietnia 2005 - 19:43

[quote="beru"][quote=code](ech... :) marzy mi sie system 100% skalowalny i 100% bezpieczny) :mrgreen:[/quote]
A o AmigaAnywhere slyszal kiedys? To system 100% przenosny i skalowalny o bezpieczenstwie nie wspominajac....

#18 db

db
  • 771 postów

Napisano 24 kwietnia 2005 - 12:56

No bez przesady, poczekamy zobaczymy. Według mnie nie można tak porównywać Longhorna i OSXa. Apple samo produkuje sprzęt i większość softu dla swojego OSa, A windows to jedynie System. mickrosoft ma owiele trudniejsze zadanie, przecież firm produkujących sprzęt i opragromowanie jest dużó, tak samo jak ludzi kozystających z tego systemu. Więcej jest więcej wirusów itp, dlatego wszystko skonfigurować, zaprogramować i złożyć w całośc jest trudno do tego dochądzą wymagania użytkowników np. granie, programowanie ,grafika itp. A co do rżniećia wszytkiego od Apple to bym śię z tym nie zgodził, poprost w dzisiejszych czasach wsytskie systemy podążają za pewnymi trendami. Ludzie są przyzwyczajeni do ikon, pasków itp. Weźmy np Linuxa, instalacja programów odbywa się zwykle w konsoli systemowej dla niektórych jest to zaletą a innych skutecznie odstrasza. Sam mam Linuxa i Windowsa ,oba systemy są bardzo podone. Ale na codzień jednak wybieram Windowsa, poprostu mi odpowiada, niemam z niczym problemów, chcem grać gram, chcem porozmawiac odpalam gg, chcem posłuchać muzyki -winamp itd. To mi wystarcza, i jestem zadowlony i chyba dla takich uzytkówników powstaje Windows. Nie mam zamiaru bronić Windowsa ani też go chwalić, poprostu mi odpowiada. Makowcy powinni się cieszyć że może powstanie coś w maire na poziomie OSXa, dodtakowa konkurencja zpowoduje spadek cen gdyby się okazałoe że Longhorn jest tak dobry jak Microsoft zapowiada. A po zatym w Longhornie ma być pulpit 3d czy coś w tym rodzaju, a o ile mi wiadomo w OSXach tego nie ma. :wink: Dobra kończe bo z tego już jakaś rozprawka wychodzi.

#19 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 kwietnia 2005 - 14:01

A poza tym w Longhornie ma być pulpit 3d czy coś w tym rodzaju, a o ile mi wiadomo w OSXach tego nie ma.


Nie ma zapowiedzi żadnego pulpitu 3D. Tym bardziej, że technologia wizualizacji 3D dopiero raczkuje
Zaś to, co jest tak szumnie zapowiadane, czyli interfejs graficzny Avalon, jest "inspirowane" Quartz'em, środowiskiem graficznym OS X'a...
...o ile mi wiadomo :P

#20 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 25 kwietnia 2005 - 09:20

A poza tym w Longhornie ma być pulpit 3d czy coś w tym rodzaju, a o ile mi wiadomo w OSXach tego nie ma.

Nie ma zapowiedzi żadnego pulpitu 3D. Tym bardziej, że technologia wizualizacji 3D dopiero raczkuje

Chyba nie wiesz o czym piszesz, albo o czym 'db' napisał...

Zaś to, co jest tak szumnie zapowiadane, czyli interfejs graficzny Avalon, jest "inspirowane" Quartz'em, środowiskiem graficznym OS X'a...
...o ile mi wiadomo :P

Równie dobrze można stwierdzić że Quartz jest "inspirowany" DirectX'em.
O ile wogóle można mówić, czy porównywać Quartz i DirectX. Bo o ile DirectX to nowoczesna
technologia 3D, o tyle Quartz jest najwyżej landryniatorem 2D.

#21 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 kwietnia 2005 - 09:58

Ja mialem u siebie na linuxie w ramach "zabawy" looking glass suna i musze przyznac ze bylem pod wrazeniem. Nie oszukujac sie - niedlugo linux wyprzedzi cala reszte (bo juz depcze na ogonie OSXowi a dawno temu wyprzedzil Windows), zreszta tak czy siak ja kibicowac bede Open Source.

#22 aurox

aurox
  • 39 postów
  • SkądBrzeziny k/łodzi

Napisano 02 maja 2005 - 21:59

jak zwykle microsoft wszyskto spie... i tyle z tego bedzie co chwile poprawki itd :)

#23 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2005 - 22:34

Ja tam życzę MS jak najlepiej. Żeby longhorn był przynajmniej tak dobry jak MacOS X. Czasem nawet myślę sobie czy nie przesadzam z tym całym makiem... może lepiej było kupić po prostu pecetycznego laptopa z winXp HE...? Do tego polski MS Office za normalne pieniądze... Ale kiedy potem patrzę, jak mój ojciec męczy się bo ni z tego, ni z owego wywala mu się system (winXP) na compaq'u... Jeśli kupię kiedyś pecetycznego laptopa, to tylko jeśli longhorn będzie tego wart 8)

#24 aurox

aurox
  • 39 postów
  • SkądBrzeziny k/łodzi

Napisano 02 maja 2005 - 23:25

ja tez mu życze jak najlepiej ale jakos caly czas microsoft za kazdymn razem gdzy wydaje system to jaki by on mnial by nie byc a pozenij full poprawek :) Jak bylo z XP co to mialo nie byc a co sypie sie jak nie wiem :) no ale mniejmy nadzieje ze sie cos szmieni bylo by milo

#25 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 05 maja 2005 - 12:36

A poza tym w Longhornie ma być pulpit 3d czy coś w tym rodzaju, a o ile mi wiadomo w OSXach tego nie ma.

Nie ma zapowiedzi żadnego pulpitu 3D. Tym bardziej, że technologia wizualizacji 3D dopiero raczkuje

Chyba nie wiesz o czym piszesz, albo o czym 'db' napisał...

Zaś to, co jest tak szumnie zapowiadane, czyli interfejs graficzny Avalon, jest "inspirowane" Quartz'em, środowiskiem graficznym OS X'a...
...o ile mi wiadomo :P

Równie dobrze można stwierdzić że Quartz jest "inspirowany" DirectX'em.
O ile wogóle można mówić, czy porównywać Quartz i DirectX. Bo o ile DirectX to nowoczesna
technologia 3D, o tyle Quartz jest najwyżej landryniatorem 2D.


hahaha - tylko ze win gdi - czyli windowsowe okienka nie wykozystuja directx :D przez co sa wolne i brzydkie :D a odpowiednikiem directx w macu nie jest quartz tylko opengl panie kolego, ktory jest w wielu przypadkach wydajniejszy a juz na pewno bardziej elastyczny. pozatym opengl pozwala na bezproblemowe przenoszenie programow i gier miedzy roznymi platformami sprzetowymi i platformowymi, czym directx nie moze sie pochwalic. co do pulpitu 3d to poki co jest on bardziej 3d w macach (expose, dashboard itp) niz w windach :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych