Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 3GS - dziwny problem z Power Button


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 djstar14

djstar14
  • 17 postów
  • SkądZdzieszowice

Napisano 01 sierpnia 2013 - 14:06

Jak w temacie - posiadam iPhone'a 3GS, wersja 16GB i mam dziwny problem z Power Button podczas blokowania ekranu. Otóż czasami działa on normalnie, ekran blokuje się bez problemu, czasami trzeba użyć naprawdę sporej siły, żeby zadziałał, a czasami nie działa w ogóle. Nie wiem jak z włączaniem i wyłączaniem telefonu, bo boję się sprawdzić, żeby potem się nie okazało, że nie będę mógł go włączyć :P Czego to może być wina?

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2013 - 14:26

Uszkodzona taśma, która odpowiada za działanie tego przycisku. Należy ją wymienić.

#3 djstar14

djstar14
  • 17 postów
  • SkądZdzieszowice

Napisano 01 sierpnia 2013 - 21:12

Drogi to interes? I czy wymaga wizyty w serwisie, czy można to w domu zrobić?

#4 mrc120

mrc120
  • 186 postów
  • SkądPłock, Poland, Poland

Napisano 01 sierpnia 2013 - 22:30

W domu mozna wszystko zrobic. Zalezy czy masz zdolnosci manualne.

#5 djstar14

djstar14
  • 17 postów
  • SkądZdzieszowice

Napisano 02 sierpnia 2013 - 13:02

Czego potrzebuję do wymiany takiej taśmy?

#6 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 02 sierpnia 2013 - 13:39

Czego potrzebuję do wymiany takiej taśmy?


Mózgu.
Pomyśl czego możesz potrzebować ?
Hmmm….
-śrubokrętu aby rozebrać telefon i dostać się do uszkodzenia.
- instrukcji jak to zrobić.
- nowej taśmy.

To naprawdę takie trudne ?

#7 djstar14

djstar14
  • 17 postów
  • SkądZdzieszowice

Napisano 02 sierpnia 2013 - 14:05

Dziękuję panie wszechwiedzący. Ty zapewne też, odkąd się urodziłeś, wiedziałeś już wszystko? Akurat urządzenia elektroniczne są takimi "stworzeniami", że często logiczne myślenie zawodzi i nie zawsze jest tak, jak ktoś myśli. Więc takie teksty możesz sobie schować wiesz gdzie. Jeśli nie umiesz normalnie pomóc, tylko musisz pokazać, że jesteś mądrzejszy, to lepiej nie pomagaj wcale.

#8 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 02 sierpnia 2013 - 14:07

Dziękuję panie wszechwiedzący. Ty zapewne też, odkąd się urodziłeś, wiedziałeś już wszystko? Akurat urządzenia elektroniczne są takimi "stworzeniami", że często logiczne myślenie zawodzi i nie zawsze jest tak, jak ktoś myśli. Więc takie teksty możesz sobie schować wiesz gdzie. Jeśli nie umiesz normalnie pomóc, tylko musisz pokazać, że jesteś mądrzejszy, to lepiej nie pomagaj wcale.


A jak. Od zawsze wiedziałem że śrubki odkręca się śrubokrętem, tak samo jak wdziałem to że aby coś rozebrać pierwszy raz potrzebuję instrukcji jak to zrobić i wiesz co ? Tak samo widziałem że uszkodzoną cześć wymienia się na nową. Ale wg. mnie nie jest to żadne odkrycie.

Tacy ludzie jak ty mnie bawią. Ktoś wam wytknie jakiś błąd i od razu się oburzacie. Otrzymałeś pomoc ? Tak.
To że przy okazji wytknąłem ci brak umiejętności logicznego myślenia nie jest powodem aby się oburzać.
I nie uważam się za najmądrzejszego. Uważam się za człowieka który umie logicznie i samodzielnie myśleć. Co z tego co widzę na tym forum jest rzadkością w dzisiejszych czasach.

#9 djstar14

djstar14
  • 17 postów
  • SkądZdzieszowice

Napisano 02 sierpnia 2013 - 14:10

Tak, ale jeśli ktoś nie jest pewny swoich umiejętności i nie do końca wie jak jest skonstruowane urządzenie, to chyba logiczne, że woli się spytać? Poza tym od tego jest forum, żeby pomóc, a nie wytknąć komuś, że jest idiotą?

#10 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 02 sierpnia 2013 - 14:13

Tak, ale jeśli ktoś nie jest pewny swoich umiejętności i nie do końca wie jak jest skonstruowane urządzenie, to chyba logiczne, że woli się spytać? Poza tym od tego jest forum, żeby pomóc, a nie wytknąć komuś, że jest idiotą?


No tak ale jest o tego aby oceniać umiejętności manualne użytkowników…


http://www.ifixit.co...r Button/4489/1 Instrukcja co i jak.
Resztę dostaniesz na allegro.

#11 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2013 - 14:21

Jeśli chcesz się za to brać to śmieciową taśmę kupisz na aukcji wiadomo gdzie, a instrukcja krok po kroku jest na ifixit.com. Z narzędzi potrzebujesz wkrętak phillips PH00, ssawkę do ekranu, patyczek winylowy do odpinania taśm i lutownicę do zgrzania mocowań przełącznika wyciszenia. Powodzenia.

#12 djstar14

djstar14
  • 17 postów
  • SkądZdzieszowice

Napisano 02 sierpnia 2013 - 14:28

Jeśli chcesz się za to brać to śmieciową taśmę kupisz na aukcji wiadomo gdzie, a instrukcja krok po kroku jest na ifixit.com.
Z narzędzi potrzebujesz wkrętak phillips PH00, ssawkę do ekranu, patyczek winylowy do odpinania taśm i lutownicę do zgrzania mocowań przełącznika wyciszenia.
Powodzenia.

I takiej odpowiedzi potrzebowałem. Dziękuję bardzo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych